Skocz do zawartości

[nawigacja] BSC300 - custom mapy, aktualizacje, dobry wybór?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chciałbym sobie kupić nawigację, wybór padł na BSC300. Może na początek się upewnię czy to dobry wybór dla mnie ;) Moje "wymagania":

- wyświetlanie mapy, a nie prowadzenie tylko po śladzie

- możliwość podpięcie czujnika HR i kadencji

- synchronizacja ze Stravą

- budżet - im mniej tym lepiej ;)

No i tyle ;) Dlatego też wybór padł na BSC300, cena wydaje się racjonalna i po obejrzeniu sporej ilości filmików, myślę że będę zadowolony. Ale do rzeczy:

- czy mapy są w miarę aktualne i producent często je aktualizuje?

- czy można wgrać inne mapy niż ze strony igpsport? Wiem że Garmin ma taką możliwość, jak jest tutaj? Nie mogłem się nigdzie doszukać odpowiedzi na ten temat (więc pewnie się nie da)

- czy można gdzieś podejrzeć plik .map od producenta? Obecnie ściągam qgisa, może on otworzy, ale coś wolne serwery mają i jeszcze 2h ma się ściągać... // EDIT: qgis nie dał rady otworzyć pliku .map

- trasy będę planował w mapy.cz i z nich export gpx'a, jak się zachowa BSC300 jeśli w jej mapach nie będzie drogi która będzie w pliku gpx? Skalkuluje ją pod swoje mapy, czy gpx to jest świętość i po nim mimo wszystko będzie prowadził? Ewentualnie mogę korzystać z komoota, chociaż nie lubię tego serwisu i jego algorytmu wyznaczania tras. Czeski serwis jednak lepiej "pode mnie" ustala trasy

- ostatnie pytanie, może wzbudzić uśmiech u co niektórych, ale takie mam doświadczenia z navi ;) Czy jeśli podczas wycieczki uznamy że jednak pojedziemy inaczej, zrobimy 10km totalnie inną trasą i następnie wrócimy do właściwej, czy nawigacja będzie prowadziła nas dalej po śladzie, czy będzie uparcie nas wracała do punktu w którym zboczyliśmy? Waypointy mają tu jakieś znaczenie? 

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, jak jest jakaś fajniejsza alternatywa do BSC300 to dajcie proszę znać, ofc w podobnych w pieniądzach, dużo więcej na pewno nie mam zamiaru wydawać, ew. mogę zapolować na używki, ale z nimi trochę bieda z tego co widzę...

 

Pozdro!

 

Edytowane przez boogeyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się BSC300 kilka dni w ubiegłym sezonie. Dla mnie słowo nawigacja w tym przypadku to trochę na wyrost. Owszem apka ma możliwość znalezienie trasy z punktu A do B po swojej mapie, wyznaczy ślad ale całe dalsze nawigowanie to prowadzenie po śladzie, np. rerouting już nie działa (przynajmniej nie działał wtedy mimo, że apka była połączona z licznikiem) - zjedziesz ze śladu to nie pokaże jak najlepszą/najkrótszą drogą wrócić na ślad tylko kierunek do miejsca gdzie ze śladu zjechałeś. Jak wjedziesz z powrotem na ślad (może być i 10km od miejsca gdzie go opuściłeś) to dalej prowadzi po śladzie. A jak wyznaczysz ślad samemu np. w kamoot albo mapy.cz to urządzenie wcale się nie przejmuje tym, że nie idzie to po żadnej drodze mapowej - czyli ślad jest wyświetlany na podkładzie mapowym bez żadnej korelacji jednej warstwy z drugą. Jeśli ślad .gpx wyznaczysz sobie przez środek jeziora to pokaże żeby jechać przez środek jeziora.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boogeyman napisał:

- wyświetlanie mapy, a nie prowadzenie tylko po śladzie

- możliwość podpięcie czujnika HR i kadencji

- synchronizacja ze Stravą

- budżet - im mniej tym lepiej ;)

To wszystko ma Nav+ od Xossa, koszt tego urzadzenia to 1/3 BCSa.

Aktualne mapy do pliku .map można sobie generować samemu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaido2 napisał:

To wszystko ma Nav+ od Xossa, koszt tego urzadzenia to 1/3 BCSa.

Aktualne mapy do pliku .map można sobie generować samemu.

Dzięki za propozycje! A gdzie takie mapy można generować? Coś google dzisiaj mnie nie lubi 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :D Znalazłem w tym temacie narzędzie do podglądu plików .map, i z tego co widzę te od igpsport są bardzo niekatualne (dzisiaj ściągane z ich strony). Wzoruje się na mojej okolicy, i powiedziałbym że są tak 3 lata do tyłu. Wrzucam porównanie jak to wygląda.

 

map.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak trochę zwrócić honor igsport, ale nie polskiemu dystrybutorowi! Na stronie peppera o XOSSie ktoś testował te lepsze mapy na bsc300 i nie działały. Ale to co dało mi do myślenia to to że tester miał od igpsport mapę Polski w kilkunastu częściach, a ja tylko w czterech. Co się okazało? Ja ściągałem mapy z igpsport.pl, po wejściu na stronę globalną

http://global.igpsport.com/map/mapinfo?devicename=BSC300#

 

mamy dużo nowsze mapy. Po oznaczeniu wnioskuje że z marca, ale głowy nie dam. Po porównaniu mapy z peppera z maja z tą z globalnej stronki igps, różnic nie widzę (jedynie niektóre ronda są kwadratowe, ale to szczegół, drogi i trasy są).

Podsumowując, mapy należy ściągać z oficjalnej strony, a nie polskiej i będzie to w miarę aktualne. Różnica jest ogromna, nawet patrząc po wielkości plików, te od naszego sprzedawcy mają łącznie niecałe 100mb, z globala prawie 200mb.

Pozdro

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...