Skocz do zawartości

[siodełko i grip] pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Używam rower górski to jazdy głównie po ścieżkach rowerowych, ewentualnie jakieś leśne drogi, dystanse dzienne [20-40km max] Chciałbym wymienić siodełko, aktualnie mam siodło bardziej miejskie o szerokości 165mm, tyłek trochę boli i dlatego chciałbym zaryzykować i kupić jakieś inne siodło, zmierzyłem w domu dzisiaj odległość między guzami kulszowymi i mam je w okolicach 115mm.

w jakiej szerokości powinienem szukać teraz siodełka?

Druga kwestia to grip, 3 lata temu kupiłem ergonomiczny Ergon GP1, jednak w tym sezonie guma lepi się już na tyle mocno, że też chce go wymienić, widziałem że są gripy w tym samym kształcie z naturalnej skóry(brooks), bio korka lub po prostu takie same jak miałem wcześniej, który wybrać?

dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selle Royal Lookin Relaxed - pozycja 90°

https://www.selleroyal.com/en_it/lookin-relaxed.html

lub

Selle Royal Lookin Moderate - pozycja 60°

https://www.selleroyal.com/en_it/lookin-moderate.html

(tutaj pozycja bardziej chyba pod ciebie).

 

Obydwa żelowe, i obydwa powinny pasować pod twój rozstaw kości kulszowych.

Edytowane przez leotdipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że te siodełko dla pozycji 60 st ma prawie 20 cm szerokości,  to nawet więcej niż mam teraz.

w między czasie dowiedziałem się, że wykonanie pomiarów do doboru siodełka to koszt jakieś 400 zł, samo siodełko te co wyżej polecasz  220 zł

teraz pytanie czy warto skorzystać z porady za 400 zł czy też brać w ciemno siodełko wyżej wymienione, jestem w tej dziedzinie totalnym amatorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dobór siodełka to metoda prób i błędów. Pomiary też nie zawsze Ci dadzą pewność. U mnie bardzo ok jest Ergon SMC Sport Gel w rozmiarze S/M. Jak będzie u Ciebie nikt nie wie. Siodła WTB tez zbierają dobre opinie, długo jeździłem na Silverado.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...