Skocz do zawartości

[Przerzutka tylnia] Shimano Deore RD-M5100 - dziwny dzwięk


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kupiłem nowy rower Kross level 5.0. Po jeździe próbnej (50km) - na moje amatorskie oko wszystko działalo ok poza dzwiękiem który wydaje przerzutka gdy jest na najwiekszych (najlżejszych) trzech zębatkach. Oddałem rower na serwis zerowy. Dziś go odebrałęm i usłyszałem że nie usunięto tego dzwięku i jest on typowy dla kasetki 11-rzedowej, że łańcuch "tańczy" na owych zębatkach i jedyne co mógłbym zrobic to oddac go tam gdzie go kupiłem. Jedyne co moglbym zrobic to zwrocic rower gdyż kupywałem go przez internet. Prosze o opinie czy ktoś ma podobnie lub czy spotkał sie z podobnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajne przełożenia zawsze generują głośniejszy dźwięk, bo łańcuch ma duży przekos. Możesz to nawet wyczuć jak zakręcisz korbą, która ma dużo większy opór.

A co do dźwięku: dziwny, to tak dobre określenie, że równie dobrze można robić losowanie czy jest ok czy nie.

Wrzuć filmik i będzie jasne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w takim położeniu to kółko ma dużo trudniej niż na innych przełożeniach. To ono trzyma łańcuch żeby nie spadł na środkowe koronki kasety (bo tak łańcuch jest ciągnięty przez korbę). 

Sprawdź regulację przerzutki wspomnianą śrubą B. Na wózku od strony kasety jest znacznik, który ma być na równo z zębami największej koronki (oczywiście przełożenie najlżejsze do regulacji).Sprawdź też, czy przerzutka ma jeszcze delikatny margines wychyłu w stronę koła (jak dociśniesz dźwignię przerzutki przy zapiętym najlżejszym położeniu wózek przerzutki powinien się jeszcze przesunąć 1-2mm. Jeśli nie to trzeba trochę poluzować odpowiednią śrubę dystansową.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...