Skocz do zawartości

[2024] GRX 12-speed Di2


Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo trzeba będzie zmienić standard i powiększyć bębenek, bo cieniować zębatek nie da się w nieskończoność. Nowy standard powinien pozwolić na 20s, bo i tak za chwile do tego dojdziemy. Niech tylko ktoś wymyśli łańcuch, który będzie się przeginał w poprzek i będzie 1x20s 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie było tak jak z tymi nowymi Gravelami, które są niemalże jak MTB z początku wieku.

Już za parę lat, zupełna nowość:

Dwie zębatki z przodu. Jakie to daje możliwości!

Sam jestem fanem 1x, ale od jakiegoś czasu przestaję rozumieć co się dzieje na tym rynku.

Co do samego GRX. Gdyby nie ta durna Gravelowa moda, przecież można by było to zamknąć w grupie Tiagra/ 105/ Ultegra. Te wyższe mają już sprzęgło, a do 1x też by coś wymyślili.

No ale nie, musi być napis GRX. Gdyby tylko dało się sprawdzić, na jakim rowerze z jaką grupą osprzętu rok czy dwa lata temu MVDP wygrał UCI Gravel Cup 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według potrzeb  ;) Jeśli zrobią kiedyś gravela z sensowym 3x rodem z dawnych crossów, to będę się poważnie zastanawiał na wymianą mojego Silexa. Do jazdy w górach byłoby to idealne. Sprzęgło nie jest mi do niczego potrzebne, mam i nie używam. 

No ale nie liczę na to, że się doczekam tej "nowości". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2024 o 19:30, JWO napisał:

Niedługo trzeba będzie zmienić standard i powiększyć bębenek, bo cieniować zębatek nie da się w nieskończoność. Nowy standard powinien pozwolić na 20s, bo i tak za chwile do tego dojdziemy. Niech tylko ktoś wymyśli łańcuch, który będzie się przeginał w poprzek i będzie 1x20s 🤪

E no nie w te strone, to raczej bedzie boostPLUS  boostUltra ...na Oske 24mm żeby było prawilnie sztywne....i odkryjemy na nowo FatBajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sram w transmission przesunął kasetę bliżej przerzutki, tak jakby w przyszłości chcieli szybko wprowadzić 13sp, jako odpowiedź na 13sp shimano.


Z drugiej strony prędzej sram zrobi 13spd, niż shimano które kopiuje srama od ponad dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej widzę tak, że sram ochoczo bierze na siebie ryzyko biznesowe testowania reakcji rynku na nowości, a shimano cieszy się że za darmo dostaje analizę od mniejszego konkurenta i dopiero wtedy wyciąga z szuflady gotowe rozwiązania.

Cykl projektowo-wdrożeniowy takich rozwiązań jest liczony w latach. Biorąc pod uwagę przesunięcia w datach premier to raczej nie jest kopiowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze: napęd rowerowy to tak prosta rzecz, że co tu kopiować?

Chodzi raczej o rozpoznanie rynku i dostosowanie do standardów. Mogą sobię zbudować i napęd 15s, tylko nikt go nie zamontuje, bo takie ramy nie istnieją i nie wiadomo czy któryś producent będzie je chciał stworzyć.

Co do samego kopiowania: korporacje nie mogą sobie na coś takiego pozwolić. Zawsze będzie trwał wyścig zbrojeń i ponownie, napęd to tak prosta rzecz, że zawsze będą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2024 o 07:45, Krypto.Szosowiec napisał:

Sam jestem fanem 1x, ale od jakiegoś czasu przestaję rozumieć co się dzieje na tym rynku.

Nie masz odpowiedniego połączenia z ziemią, naturą i ludzmi to jak to zrozumieć:laugh: A co do skomplikowania to w imię nowości dla pewnej grupy użytkowników obecnie wszystko się komplikuje. I ok by to było tylko po tyłku obrywa reszta a to już jest nie fajne. Coraz bardziej mam w pogardzie cześć obecnych rozwiązań i tego pitolenia głodnych kawałków z tym związanych. Tylko to pozostało niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...