Skocz do zawartości

[1000-1500] używana szosa/szosa+ na początek aby zeznajomić się z tematem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako że przerobiłem swojego jedynego trekkinga/krosa na elektryka to pojawiła się chęć posiadania w zanadrzu również czegoś "normalnego", ot, tak dla odmiany i możliwości wyboru.

Ostatnio bardzo podoba mi się jazda głównie po szosie na nieco dalszych dystansach [jak na żółtodzioba] (bez elektryka robiłem ~35-50km z ~60-80km) stąd też na początek rozglądam się za czymś tanim co wprowadzi mnie w ten świat i w razie "niewypału" nie będzie drogim zbieraczem kurzu a niedrogą okazjonalną zabawką jak najdzie chęć :)

Mój wzrost to 178cm oraz dość mały przekrok przy tym wzroście bo ~78-79cm, jako że jestem z Radomia to w oko wpadły mi takie sprzęty:

Co myślicie o powyższych? To chyba lepsza opcja niż nowy Triban RC100 z Deca za 1199 zł? :)

 

PS: Fajnie jakby dało się wpakować nieco szerszą oponkę rzędu 30/32 czy nawet 35C :D  Ale pewnie w tej cenie już trochę za dużo wymagam.

Edytowane przez Bubbels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szczękach 28C to raczej max co uda się wcisnąć. Rama w tych modelach też raczej więcej nie przyjmie. Którego byś nie wybrał to na początek będzie ok. Trek ma osprzęt grupę wyższy, ale starszy model chyba. Triban ma za to już korbę na zewnętrznych łożyskach, ale nie wiem czy przy tym budżecie i celach ma to znaczenie. Ja zaczynałem od wygodnego Gianta contend właśnie na sorze i miło wspominam. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z szosą po dłuższej bytności w mtb zaczynałem od treka alpha. Bardzo przyjemnie się na tym jeździło, tiagra dobrze działała, a jak wsadziłem klocki od 105 to nawet dobrze hamowała. Dużo gór zaliczonych, trochę wyścigów przejechanych...brałbym treka. Żeby wpakować 35c to już trzeba iść w hamulce tarczowe (giant contend ar- też polecam od siebie) choć pamiętam , że ktoś tu na forum wsadził do jakiegoś tribana na szczękach 33c lub 35c.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@nossy@seba8121

Wielkie dzięki Panowie za wskazówki :)

Zatem zakręcę się za tym trekiem, nie ukrywam że mocno korci mnie nowy Felt VR 40 z centrum rowerowego lub Sensa Romagna Disc Tiagra z "szybkie rowery" (obecnie brak mojego rozmiaru i tak) ale chyba to nie ma sensu aby brać nowy rower za ~4-4,5k na którym nie wiadomo czy będę regularnie jeździł, na zapoznanie się z tematem szosy tania używka powinna wystarczyć ^_^

Edytowane przez Bubbels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobra droga...jak się spodoba to wiesz w którą stronę iść, a na takiej używce za wiele nie stracisz jakby co. Za 4999zł masz sensę romagne disc na s.105 2x12. To tak przyszłościowo😀. Powodzenia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...