Skocz do zawartości

[Zapięcie składane] Tonyon vs. Kryptonite, Abus itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapięcie takie jak w linku poniżej. I tak zastanawiam się, o ile mocniejsze są tego typu zapięcia bardziej renomowanych marek, takich jak Abus czy Kryptonite, a na ile przepłaca się za markę. Wiem o tych liczbowych oznaczeniach poziomu bezpieczeństwa; ta moja ma 8.

Jest to jedno z kilku zabezpieczeń, jakich używam w zależności od roweru i sytuacji.

Mój główny rower to trekking z przerzutką Alivio i V-brake'ami, który kosztował kilka lat temu trochę ponad 2000 zł. I chciałbym to zapięcie marki Tonyon oraz łańcuch (z tych cieńszych) traktować jako podstawowy zestaw do wożenia ze sobą na co dzień i przypinania pod galerią itp. Oba zapięcia mają m.in. tę zaletę, że są dość lekkie i poręczne, w odróżnieniu od dość ciężkiego i niezbyt poręcznego U-locka, który też posiadam i którego używam obecnie tylko czasami, w konkretnym miejscu, gdzie rower zostaje na dłużej. Miałem w ręku takie składane zapięcie Abusa i było dość ciężkie. I drogie (wiem, pojęcie względne).

Ma ktoś z osób udzielających się na tym forum jakiekolwiek doświadczenia z produktami firmy Tonyon? Albo ze składanymi zapięciami od Kellysa, które też zaliczają się raczej do tych niskobudżetowych?

Z góry dziękuję za wszelkie ewentualne opinie oraz (konstruktywną 😉) krytykę.

 

http://www.tonyon.com/en/index.php?m=content&c=index&f=show&catid=18&contentid=435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem to się wypowiem. Wygląda jak kopia abusa na pierwszy rzut oka. Jak ktoś będzie chciał to pozbędzie się tego zabezpieczenia. Czy znajdzie się ktoś taki przy rowerze wartym w porywach kilkaset PLN i stojącym przy galerii? Nie sądzę. Czy ewentualna różnica jest warta pisania doktoratów? Również nie sądzę.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam co czynienia z marką Voxom i pozytywne wrażenia.

Onguard - wpada w oko bo kolorowe, jakość w porządku, myślę, że adekwatna do ceny, która jest powiedział by, że przystępna

Abusy drogie, a spotkałem się z nieprzychylnymi opiniami.

Poza tym Zefal i Trelock były ok. ale jakoś teraz nie widać ich na rynku.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia do rowerów - tema rzeka. I tyle opinii co użytkowników rowerów. Dla jednego najlepszy będzie łańcuch dla drugiego ulock.

Na youtubie jest sporo filmików z "testów" różnych zapięć. Jedne są pewnie sponsorowane, a inne powiedzmy, że uczciwie przeprowadzone.

Każde zapięcie/blokadę rowerową da się rozwalić i ukraść rower.

Poziom zabezpieczenia trzeba dostosować do miejsca przechowywania roweru. Do galerii handlowej raczej nie wybierze się złodziej z kątówką i wielkimi nożycami do cięcia. Będzie się bał reakcji ludzi, chociaż przy dzisiejszej znieczulicy i obojętności na ludzkie losy, kto się przejmie jak zobaczy pod galerią kolesia który 5 minut próbuje przeciąć kątówką ulocka. 😔 

Takie zabezpieczenia, które oprą się statystycznemu złodziejowi rowerów, to dobry ulock z dobrym zamkiem, dobry łańcuch z hartowanej stali.

Posiadam takie składane zabezpieczenia Onguard. Hmmm, co mam o nim powiedzieć. Używam na wakacjach jak gdzieś zostawiam rower (zabezpieczenia wożę w sakwie). Do tej pory nikt nie ukradł roweru. Ale to żaden dowód. Nie wiem czy była jakaś próba kradzieży. Do tego stosuję duży ulock Abusa. Podobno te składane zabezpieczenia są newralgiczne w miejscach składania. Najłatwiej je tam rozerwać. Ale za to są duże i obejmą dwa rowery.

Na co dzień rower zostawiam pod pracą w stojaku, na zamkniętym terenie, monitorowanym, bez dostępu osób postronnych. Zapinam dla zasady jakimś zwykłym ulockiem z allegro, który zostawiam w stojaku pod pracą. Poza pracą nie zostawiam roweru bez opieki. Prosto do domu, bez zostawiania pod żadnym sklepem. Jak trzeba zrobić zakupy, to wracam do domu i dopiero wtedy idę do sklepu. Żadnego zostawiania pod sklepem po drodze do domu.

Myślę, że na statystycznego złodzieja rowerów "spod galerii" lub Żabki najbardziej działa psychologia. Jak widzi rower zapięty na coś dużego/masywnego to go odpuści i zainteresuje się rowerem zapiętym jakimś łańcuszkiem lub linką. Grube/masywne kojarzy się z czymś trudnym do rozerwania i wymaga czasu, a on ma mało czasu. Ale to tylko moje podejrzenie, że tak to może działać.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...