Skocz do zawartości

[Jaki Gravel] Romet Boreas 1 czy Giant Revolt 2


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dobra chłopaki, ale co ja mam wybrać , patrząc na to co napisałem w pierwszym poście :)

@chudzinki  dlaczego M ?  Na filmie przymierza się gość co ma 175cm i mówi że jest dla niego w sam raz , ja mam 174cm , więc L musi być. Mówię o Polygonie.

Polygon podobno ma zaniżoną tą rozmiarówkę i te rowery są mniejsze od innych.

+ Polygona to też cena 

A jak sprawa kosztów serwisowania takiego powietrznego widelca? 

jest jeszcze opcja zejść półkę niżej i Wziąć POLYGON X5 

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-polygon-heist-x5?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwjLGyBhCYARIsAPqTz1_h5PL-cMiiJA-xGhr3WFtYlen7yqbuMOvRW_BXRJWW2Ix0UOSQd1YaAtaBEALw_wcB

 

 

Edytowane przez KOZBI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polygon nie ma zaniżonej rozmiarówki. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś jest na granicy to lepiej wziąć mniejszy rozmiar i ewentualnie wydłużyć mostkiem niż siedzieć ze sztycą jak na rowerze miejskim.

X5 ma amortyzator sprężynowy i napęd 1x10 z największą zębatką 42 (X7 ma 11s 11-46).

Co do cen się nie wypowiem, bo w ogóle nie korzystam z serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że nie masz racji, ale taką odpowiedź otrzymałem od jednego ze sklepów.

"Rozmiarówkę rowerów zaktualizowaliśmy, gdyż na stronie Polygona jest ona nieadekwatna do wielkości ramy.
Te rowery są dość małe w porównaniu do oznaczenia, do Pana wzrostu sugeruję rozmiar L."

To samo też mówią na tym filmie tyle że to X5 ale rama ta sama co X7 (puść od 3:20) https://www.youtube.com/watch?v=IAgzZECX_uM

gość ma 176cm , więc chyba jak mam 174cm to L będzie chyba najlepszym wyborem?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rób jak uważasz 🙂. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie.

A po co mam oglądać?

Roam 1 w rozmiarze M: 600 mm + mostek 80 mm + stack 620 mm

Heist X7 w rozmiarze M: 593 mm + mostek 90 mm + stack 621 mm.

Gdzie ta zaniżona rozmiarówka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholewcia!  To jakaś zmowa 😀.

Roam 1 w rozmiarze M: 600 mm + mostek 80 mm + stack 620 mm

Heist X7 w rozmiarze M: 593 mm + mostek 90 60 mm + stack 621 mm

+

Canyon Pathlite w rozmiarze M: 590 mm + mostek 90 mm + stack 617 mm.

A który producent nie zaniża rozmiarówki...?

EDIT. 

@Artur85, mój błąd! Poprawiam oczywiście. Biorąc pod uwagę całość to i tak niewiele zmienia 🙂.

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ja tylko piszę co słyszę. Zwariować można.

Rozmawiałem z gościem który jeździ na X7  w rozmiarze L i twierdzi że jest dla niego idealny.

gość ma 179cm i długość nogi od kroku 80cm

ja mam 174cm i długość nogi od kroku 80cm

może teraz ktoś podpowie L czy M ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chudzinki napisał:

Heist X7 w rozmiarze M: 593 mm + mostek 90 mm + stack 621 mm.

Hesit ma dla M mostek 60 mm, nie wiem skąd wziąłeś 90.

Wg tej stronki wygląda że ramy są zbliżone, Giant dla M podaje 170-180, no i też bym szedł w M, przy tym wzroście. 

Compare: 2024 Polygon Heist X7 vs 2022 Giant Roam 1 Disc – 99 Spokes

Z różnic poza sztywnymi osiami, które na co dzień w crossie różnicy większej nie zrobią, jest jeszcze korba. Polygon ma z przodu 36T, a Giant 42T, to już jest znacząca różnica no i żeby na dzień dobry nie wymieniać zębatek, tym też można się kierować (po jakim terenie będziesz jeździł), czy przyda się napęd trochę bardziej miękki, czy raczej twardszy. Przy normalnej jeździ po płaskim i twardym, większa zębatka będzie korzystniejsza bo łańcuch będzie częściej pracował w środkowych zakresach kasety co jest mniej obciążające dla całości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Każda strona podaje co innego i każdy mówi co innego.

GIANTA odpuszczam , biorę POLYGONA , ale dalej nie wiem jaki rozmiar. Według polygona L, według sprintrowery L , według filmiku co wysłałem wyżej też raczej L

według kolegów powyżej co też mają na pewno doświadczenie M i bądź tu mądry :)

Tu według Polygona dla 174cm ma być L

https://www.polygonbikes.com/pl/sizing-guide/#

 

@chudzinki  Pisałeś, że M można ewentualnie "wydłużyć mostkiem" , a L się nie da skrócić mostkiem jakby czasem nie pasowało ? :) Sorry jak zadaję głupie pytania, ale nie znam się puki co na tym wszystkim.

Edytowane przez KOZBI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie miał do nikogo pretensji, wybór jest mój ostateczny i ja za niego będę odpowiadał. Chcę po prostu dobrze kupić i najlepiej nic nie zmieniać.

Co dokładnie się zmieni miedzy L i M ? To jak daleko będzie kierownica od siodełka ? Ile to jest różnicy w cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.polygonbikes.com/pl/heist-x7/

M: 593 mm + 60 mm = 65 cm
L: 621 mm + 80 mm = 70 cm i kierownica będzie 1 cm wyżej.

Bardzo uogólniając będziesz 5 cm dalej od kierownicy.


L ma 4 cm dłuższą rurę podsiodłową co przekłada się na wyższy przekrok.

Chyba się nie machnąłem tym razem 🙂.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz tak, jeżeli gość mi pisał że ma 179cm i jest L dla niego idealny, a jest dokładnie ode mnie 5cm wyższy,  to by wychodziło że M będzie dla mnie idealny, ale gość ma takie same nogi jak ja :)  i co teraz ?

1cm kierownica wyżej/niżej nie zrobi chyba żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1cm kierownica wyżej/niżej nie zrobi chyba żadnej różnicy.

1cm to skorygujesz podkładkami i samym mostkiem (już tutaj jest spore pole do manewru). Na L będziesz bardziej pochylony, ale z drugiej strony jeden i drugi rozmiar będziesz mógł do siebie dopasować np. poprzez wymianę mostka.  Mam podobne wymiary i porównując geometrię z moimi rowerami to wybrałbym M, dziwne dla mnie jest to czemu producent i sprzedawcy upierają się przy L. Chociaż ja chyba wybrałbym Gianta  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak GIANT OK, ale jest tylko L w tej cenie 4699zł , za inne rozmiary trzeba dać 5499zł, a to już dla mnie za dużo.

więc wybór padł na Polygon X7 w cenie 4499zł

moje dokładne wymiary to:

Wzrost: 174cm

Noga od kroku do ziemi = 80cm

Ręka od ramienia do nadgarstka = 59cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2024 o 19:13, clavdivs napisał:

Nigdy nie udało mi się zaobserwować zalet z posiadania sztywnych osi.

Ja też za bardzo nie rozumiem genialności tego rozwiązania w amatorskiej jeździe. Żeby ta ganialność miała sens, to osie QR musiałaby się przesuwać względem mocowań widelców bardzo łatwo, co się nie dzieje. W najtańszych rowerach oś się nie przesuwa, jeśli zacisk jest odpowiednio dociśnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...