Skocz do zawartości

[Bagażnik] montowany na hak.


Rekomendowane odpowiedzi

Hak do samochodu już zamontowany teraz trzeba kupić bagażnik. 

Ktoś sie orientuje czy lepiej kupić bagażnik na 2 rowery i okazjonalnie dostawke na 3 czy od razu bagaznik
 na 3? Na ile bardzo odstaje bagaznik od auta? Czy jest to duzy problem czy jednak roznica miedzy 2 a 3 jest na tyle mała ze nie zwracac na to uwagi. Głownie bedzie wykorzystywany jako przewóz 2 rzadko 3.

Dlatego mam wybrane dwa modele

Yakima JustClick 2 + 1 - dwa rowery plus w razie potrzeby adapter na trzeci.

https://www.yakima.pl/justclick-2#collapse_1

A drugi to bagażnikna stałe 3 rowery.

Uebler i31

https://www.uebler.com/produkte/fahrradtraeger/details/i31-s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam składaną Westfalię BC80 na dwa rowery z dodatkową przystawką na trzeci w razie potrzeby . Razem z hakiem odstaje to od tyłu na jakieś 80 cm .  Plus tego bagażnika jest taki ,że w razie dłuższego postoju demontuje  z haka , składam do małej poręcznej walizki i chowam do bagażnika.  Hak też się  "demontuje". Nic nikogo nie kusi /prowokuje.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał na trzy rowery. Dwa czy trzy to nie ma żadnego znaczenia dla kierowcy. Z przystawka zawsze będą kłopoty. A bo się nie chce, a to gdzieś się śruba zapodziała… itp. Ja ma trzyrowerowy, a wożę jeden albo dwa.

Jak masz fulla to sprawdzi rozstaw osi. Mój rower ma 151cm, a tylko niektóre modele bagażnika maja taki rozstaw. Niestety te najdroższe.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Napisano (edytowane)

I tak zrobiłem. Kupiłem na 3 rowery😀. Hmm i teraz pytanie. W bagaznikach na dwa zazwyczaj odstępy od szyn sa większe niż w przypadku na trzy rowery. Asekuracyjnie czym zabezpieczacie żeby golenie przypadkiem się nie obiły lub osie? 

 

20240619_214818.jpg

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie wzrok nie myli, to miałem taki bagażnik jak ten - odstępy były za małe, sprzedałem i kupiłem model i31Z z większymi odstępami - teraz nic nie muszę kombinować, wcześniej na widelce nakleiłem cienką gumę samoprzylepną, ale efekt był taki sobie bo się marszczyła. Ale może nie jest tak źle. U mnie problem się pojawił po przejściu z widelców z goleniami 34 na 35 i 36. Twoje chyba cieńsze - warto ustawiać rowery prawo-lewo by najszersze miejsca się mijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie I31. Wiedziałem, ze Z ma większe odstępy ale w przypadku naszych rowerów gdzie to zwykłe HT z goleniami 32 świadomie kupilem tą wersje tymbardziej, Z była poza budżetem. Dzisiaj była pierwsza przymiarka w domu więc dopiero ucze sie ustawiać rowery ale pewnie wejdę w wprawę. Rowery sie nie stykają ale dmuchając na zimne aby podczas jazdy gdzie pewnie trochę będą pracowały zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami. Szkoda, że do trzeciego roweru nie ma oddzielnego uchwytu tylko trzeci trzyma się łapką z drugim, gdyż przewożąc dwa ustawiałbym na 1 i 3 stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: ale droga ta szmatka ☺️

https://www.centrumrowerowe.pl/pokrowiec-rowerowy-do-transportu-montone-mbag-3-0-pd40712/

Z drugiej strony jak czytam komentarze, że po przejechaniu 300km pokrowiec się porwał to aż jestem przerażony 😱 czym to się może skończyć jak się kupi badziewie.

Edytowane przez Rozbujnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Takie coś niedawno było w Biedrze za rozsądne pieniądze.

Ostatnio przyjechali do nas goście z dwoma elektrykami na bagażniku na haku przykrytymi czymś w rodzaju pokrowca-plandeki - coś w tym stylu, było to pospinane linkami gumowymi takimi jak na bagażnik i od razu po przyjeździe poszło do śmietnika :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...