Skocz do zawartości

[Siodełko] Problem z dobraniem siodełka do roweru crossowego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem ze znalezieniem siodełka dla dziewczyny. Jeździ ona na rowerze crossowym i jazda na fabrycznie montowanym siodełku wywołuje bardzo mocny ból. Po ok 3h jazdy jest to ból, przy którym nie da się dalej jechać. Ból dotyczy kości kulszowych. Spodenki rowerowe z wkładką nie pomogły. Byliśmy też w sklepie, który oferuje pomoc przy dopasowaniu siodełka natomiast tutaj też nic z tego. Z pomiaru rozstawu kości kulszowych wyszedł wynik 13 cm, pomocny sprzedawca próbował zmieniać kąty i pozycje poszczególnych podzespołów roweru natomiast te zmiany nic nie dały. Na trenażerze mogliśmy też przetestować inne siodełka, ale niestety były to bardziej siodełka pod jazdę sportową, a nie rekreacyjną jak ma to miejsce w rowerze crossowym i sprawiały dyskomfort. Dodatkowo wcześniej wypożyczyliśmy też kilka różnych rowerów (trekingowych), ale każde siodełko po kilku godzinach dawało ten sam efekt wielkiego bólu. Kupiliśmy też 1 polecone tu na forum siodełko w ciemno licząc na szczęśliwy traf, ale niestety było jeszcze gorsze.

Czy macie może pomysł jak można by szukać siodełka w takim przypadku? Myślę, że głównym problemem może być tutaj jakaś niestandardowa budowa ciała. Ból jaki mi zdarzało się odczuwać przy niepasującym do mnie siodełku nawet nie zbliżał się do bólu jaki odczuwa dziewczyna. Druga sprawa to typ roweru czyli crossowy, większość sklepów / salonów, które oferują pomoc w doborze siodełka lub oferują siodełka na testy skupia się na rowerach gravelowych / szosowych, a nie ma siodełek do jazdy rekreacyjnej.

Może są jakieś miejsca gdzie da się wypożyczyć siodełko z możliwością zwrotu jeśli się nie sprawdzi? Najlepiej w okolicach Krakowa. Albo może są jakieś inne sposoby, aby nie wydawać tysięcy złotych na kupno siodełek w ciemno?

Edytowane przez Mariuszx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli owiniecie pręty montażowe dętką to nie powinno być śladów użytkowania. Bez problemu zwroty przyjmuje centrumrowerowe. Moglibyście wtedy wypróbować np. takie: https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-ergon-st-gel-women-pd33526/ Jeżeli jednak obawiacie się czy przyjmą zwrot to najprościej zacząć od Bontragera. Przyjmują zwroty w terminie 30 dni ale warto się upewnić co do zasad w lokalnym sklepie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za pomysł z centrum. Też czytałem o marce Bontrager i polityce testowania, ale niestety tam można jedynie wymienić na inne siodełko / inny sprzęt z tego sklepu. Więc w razie gdyby siodełko nie spasowało, a niestety szansa jest duża, to ląduje się z niepotrzebnym sprzętem rowerowym za kilka stówek.

EDIT: Sprawdziłem dokładniej ten 
Bontrager i polityka zwrotów ze sklepów stacjonarnych jest taka jak opisałem. Natomiast polityka zwrotów ze sklepu internetowego jest korzystniejsza natomiast Polska nie znalazła się w gronie szczęśliwców (Niemcy, UK, Austria itp.), którzy mogą z tego skorzystać. 
image.png.80936e59b02894d64f09f64c234eac83.png

Edytowane przez Mariuszx
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem produkty Bontragera (siodełko, lampka) i przy zwrocie dostałem do ręki gotówkę. Z siodełkiem było tak że nie mogłem się zdecydować czy je oddać czy zostawić i zwrot zrobiłem dopiero po około 40 dniach - nie było problemu. Ale sklep w którym to robiłem jest bardzo prokliencki - niestety w Warszawie. Dlatego napisałem żebyś zapytał w lokalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo tak zaczynać na forum... 

Ale próbowaliście siodełek witkopa?  

Ja na swoim mam 6000km, zaczynałem od wagi 90kg, jeździłem w losowych spodniach bez żadnej wkładki po 2-3h. 

Siodełko dalej jest miękkie, nic się nie uklepało

W trekingu mam model 6.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję mój głos na Ergona. Żona ma Ergon SM Sport Gel Women, czyli wersję do MTB i ból tyłka praktycznie nie istnieje. Sam przesiadłem się na takie samo w wersji męskiej i jak dla mnie jest to siodełko ostateczne - dalej nie szukam i na krótszych trasach również przestałem używać wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...