Skocz do zawartości

[UCI World Cup Enduro] Bielsko Biała


Rekomendowane odpowiedzi

Kibicowaliśmy dziś zawodnikom na World Cup Enduro w Bielsku. To niesamowite jak oni jeżdżą. Poziom czołówki światowej trzeba zobaczyć na własne oczy. W ubiegłym roku widzieliśmy Mistrzostwa Polski i podziwiałem wszystkich zawodników, jednak Sławomir Łukasik wyraźnie się wyróżniał. Tu było takich Sławomirów wielu, nasz Mistrz zajął jednak drugie miejsce ze stratą mniejszą niż 0,1s. Dziewczyny z Elity, w tym Katarzyna Burek też robią wrażenie. Szybkość, pewność, reakcja na trudne sytuacje - miło popatrzeć. Z kobiet zwyciężyła Isabeau Courdurier, mimo upadku na pierwszym OS. Choć padało, to kibiców na trasie było sporo. Ciekawy sprzęt, gwiazdy enduro z bliska i sporo łażenia po górach.

Żałosna była strefa tylko kibica i Expo na Błoniach. Zapłaciliśmy 210pln za 3 bilety, by skorzystać z TOI TOIa i zobaczyć kilka randomowych stanowisk jakichś firm handlowych. Te firmy zostały oszukane, bo zapłaciły za możliwość zaprezentowania się dosłownie garstce ludzi, a ja kupiłem przez internet kota w worku (bilety), który okazał się martwy i łysy. 

Pokaż Ostatnie zdjęcia Średni.jpeg

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he wielu będzie miało zniszczony baniak poziomem bo faktycznie jak Sławek tylko się wyróżniał to tego aż tak nie było widać. Z drugiej strony by tak latać trzeba spać, jedzonko, trenować, spać i mieć z głowy tematy sprzętowe. Sławek ponoć trenuje 10 x na tydzień. Nawet jak by to było u innych przez pół to i tak kosmos więc realnie trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Świetna impreza popularyzująca tą dyscyplinę u nas i wszystkie niedociągnięcia trzeba brać na tematy braku doświadczenia w organizacji na szerszą skalę. Enduro zaczyna ciągnąć u nas MTB bo klasyczne xco to śmiech na sali co to organizują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, EDR i DHI. Ja tam srałem na strefę kibica, interesowała mnie obserwacja na żywo przy trasie, tak, żeby coś z tego wyciągnąć. W Niedzielę jeździłem po trasach, fajnie można było zaobserwować, jakie linie obierali zwodnicy. 

Jest to coś, czego nam było trzeba, oglądałem później relację Dr.Ebike'a z zawodów na Jeleniowskich ścieżkach, to aż się z kumplem śmialiśmy, jaka to jest inna czasoprzestrzeń. 

Plus też za zaisty doping, były bębny, były piły, było darcie mord :)

Było też słychać "PERIN C**J!!!" :DDDD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na enduro nie mogłem przyjechać  w pt , e edr mnie nie interesował . W związku z tym zrobiliśmy sobie track walka w sobotę , obserwując treningi , kwalifikacje i połfinały w dh . Co tam się działo :D Poziom kosmiczny , to z jaką prędkością latali i jakie linie obierali, to szok. 

W nd finały DH , wybraliśmy ostatnią ściankę przed metą . W tv takie pitu pitu , w rzeczywistoście nie do zejścia :D , działo się tam. 

Atmsferka i klimat sztos . 

Polecam : 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bym się mylił ale chyba prawie nikt z liczących się mediów informacyjnych nawet nie wspomniał o tej imprezie. Gęba Czesia co kręci się przy jakimś Orlen coś tam Narodów to widziałem. Dramat. Nie wiem czy w ogóle są szanse u nas by tego typu imprezy wyszły z dołka informacyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie do końca prawda, dziedek widział w TV (TVN?) informację o imprezie. Z DH była relacja na żywo w Eurosport 2 i było to ładnie zrobione. Ale fakt faktem, że media to słabo ogarnęły, bo w Bielsku taksówkarze (ani ten, co naz przywiózł, ani w drodze powrotnej) nic nie wiedzieli. 

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie rozchodzi się o jakieś TVN-y czy telewizję typowo sportową. Piszę o portalach informacyjnych gdzie jak był pierwszy raz ostatniej zimy PŚ w snowboardzie to było o tym info i relacje. Pierwsze takie zawody w DH/enduro u nas i lipa informacyjna. Co to kurna deska jest bardziej popularna od rowerów w tym elektryków? Nie, po prostu tak jak Czesio Lang umie coś rozpromować czy w przypadku Krynicy ktoś typu PZN nagle przylepić się tak w tym przypadku jakoś tak smutno i ponuro informacyjnie. Ziomal za rogiem w top popularnej dyscyplinie i tu patrzmy też globalnie a przykładowo w takiej Gazecie Krakowskiej męczą informacjami o wywaleniu z samolotu Adamka. Nie ma kogo kto by tą dyscyplinę chciał wyciągnąć z pod kamienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylem, ale pytanie do tych co byli o czysto organizacyjne sprawy, Jak z korkami, dojazdem, parkingami w BB/Szczyrku (zawsze zaebane). Podobnież z noclegami, gastro itp.

Patrząc na te filmiki /relacje to czasem lepiej pokręcić dookoła komina bo wstyd w jeździć po górach 😁, a poważnie mega skill, ale jak ktoś już wspominał była topka, która trenuje  i pewnie 2x w ciągu dnia a nie raz, dwa na mc 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem pociągiem, a ze stacji taksówką - bez problemu. Przyjechałem na 1 dzień, bo w samym mieście nie mogłem już znaleźć atrakcyjnego cenowo hotelu - luksusy były. Na trasie kibice byli, ale w okolicach mety i parku technicznego bez kolejki zjadłem pizzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niutiW Bielsku zaparkowałem na parkingu pod gondolą (tym obok ronda), o godzinie 10 bez problemu, pusty parking. W szczyrku w dzień zawodów była tragedia, ale ja akurat miałem zabookowany pobyt w takim małym hoteliku 500m od wyciągu więc mnie problem nie dotyczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...