Skocz do zawartości

[Opony] Gravel Max 35c


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jak w temacie, szukam opon Gravelowych, maksymalnie w rozmiarze 35c, bo tyle mieści mój Road+. Musi to być realne 35mm, żeby mieć trochę zapasu.

Planuję jeździć po asfalcie, szutrach i ewentualnie ubitnych piaszczystych ścieżkach. Bez lasów, kamieni wielkości głowy czy piachu po kostki.

Myślałem o Vittoria Terrano Zero. Standardowo gdzieś tam przewija się też Gravel King.

Jakieś inne propozycje? Od pewnego czasu przestałem interesować się co jest dostępne na rynku, więc może mnie coś ominęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze 33c jest bardzo dużo opon przełajowych tak zwanych CX, są lekkie około 350 gramów, niektóre modele z tych opon można też spotkać w rozmiarze 35c ich waga oscyluje w okolicach 380 gramów. Opona w rozmiarze 35c po napompowaniu do wysokiego ciśnienia potrafi czasami spuchnąć nawet około 1 milimetr, podobnie jest z oponą 33c ale w mniejszym stopniu, u mnie taki Maxxis Mud Wrestler 33c poszedł po tygodniu o 0,8 milimetra. Inny taki przypadek niedawno widziałem u kolegi który kupił CONTINENTAL DOUBLE FIGHTER 700 X 35C i po napompowaniu do maksymalnego ciśnienia ledwo mieściła się w przednim widle a w tylnim już nie, na oko było widać że wygląda jak 37c. Chłop  wpadł na pomysł że sobie kątówką podszlifuje rurki i będzie git, ale odradziłem mu robić coś takiego.

MAXXIS SPEED TERRANE 700X33C

Challenge Dune Pro 700x33C 

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX Comp miałem ale w rozmiarze 38c, mi nie podeszły, miałem uczucie, że strasznie zamulają. Mam teraz Terreno Dry 35c w grawelu i jest w miarę ale strasznie tańczą na piachu. Mam też Hutchinson Overide 35c, wersja pod dętkę i tymi jestem naprawdę zachwycony, są lekkie, 300 gram z groszami, szybkie na asfalcie, przez szuter i ubity las też spokojnie przejadą. Teraz ich nie zmierzę bo mam je teraz w fitnessie, który mam w mieście gdzie pracuję a będę tam dopiero we wtorek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duro moe joe 700x35c bo dobra cena, lekkie i ogólnie dają radę, conti terra trail 700x35c bo też cena przyzwoita, nie za ciężka j dobrze się toczy. Lub mix conti terra trail na przód i terra speed na tył. Ale terra speed droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...