Skocz do zawartości

[Rama] pękniecie w widelcu na łączeniu gwintu bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wieczorem przypadkowo odkryłem małe pęknięcie na tylnym widelcu w okolicach mocowania śruby bagażnika jak na zdjęciach:

uszkodzenie_1.jpguszkodzenie_2.jpg

Rower Giant Roam Disc 1 z 2019, rama aluminiowa. Czy ktoś kto się bardziej zna w temacie może się wypowiedzieć jakie są możliwości naprawy i czy takie niewielkie uszkodzenie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Teoretycznie aluminium można spawać natomiast według internetów osłabia to całą konstrukcję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, by to uszkodzenie mogło mieć realny wpływ na konstrukcję. Wygląda jakby na skutek nadmiernego przeciążenia pękł spaw mocujący uchwyt bagażnika.
Naprawa powinna być możliwa i raczej niezbyt skomplikowana.

No chyba, że jest to jakaś tulejka lub coś w rodzaju "nitonakrętki" zamocowanej w uprzednio wywierconym w ramie otworze. W takim przypadku musiałby to obejrzeć ktoś znający się na naprawie aluminiowych ram.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim miejscu to można zespawać i jeśli nie będziesz przeciążać bagażnika to wytrzyma. Podejrzewam, że za dużo załadowałeś na bagażnik i spaw puścił od wibracji.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@TheJW i @leon7877 Dzięki za odpowiedzi. Nie przeciążyłem nigdy bagażnika (25kg max według Giant) natomiast rower od samego początku jeździ z sakwą która zależnie od dnia ma 5-10kg załadowane (laptop, ulock etc). Także 5 lat już się tam ta sakwa tłucze :) Myślę, że to jakieś zmęczenie materiału. Natomiast dobrze wiedzieć iż widzicie szanse na ratunek :D 


Pytanie dla innych użytkowników z Krakowa, którzy mieli podobne problemy. Czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone miejsca w Krakowie które wykonują taką usługę spawania aluminium i jednocześnie mają doświadczenie w rowerach?

Pozdrawiam

Edytowane przez Zanuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...