Skocz do zawartości

[do 140 kg] rower


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, wszystkim użytkownikom, czy byłaby możliwość, żeby ktoś bardziej doświadczony z Państwa doradził mi na jaki rower się zdecydować, jak prezent dla męża, który waży 130-140 kg. Niestety nigdzie nie jestem w stanie doszukać się informacji o ograniczeniach wagowych ( a słyszałam, że takie występują i standardowo wąchają się one w okolicach 90-100 kg), a chciałabym, żeby rower ten na trochę mu posłużył bo złapał zajawkę a zaraz ma urodziny. Bardzo zależy mi, żeby kupić ten rower na stronie, gdzie jest możliwość rat 0% ( np. Media Expert) i żeby jego cena nie przekraczała 2500 zł. Czy byłby ktoś z Państwa w stanie polecić mi konkretny model na jaki mam się zdecydować, ponieważ moja wiedza w tym temacie jest bardzo ograniczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkhoffy  zwykle mają 170 kg dopuszczalne - ale albo budżet w górę albo za używanymi się porozglądaj ...

Unibike też powinien dać radę, jak przedpiśca podał  :)   130 kg

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piasta planetarny, szczególnie nexus, może nie być optymalnym wyborem, wąski zakres przełożeń. 

2. Hamulce - szukałbym czegoś na hydraulicznych tarczach. Tutaj masz obręczowe, niby też hydrauliczne ale jest to patent, który ogólnie się nie przyjął w rowerach, nie wiem skąd to wytrzasnęli i kto wymyślił żeby takie coś zamontować. 

3. Pewna jesteś, że przy takiej masie będzie mu łatwo przełożyć nogę przez wysoką ramę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tą "wąskością" przełożeń nexusa   :) ja bym się bał przekroczyć 40 km/h nawet z góry przy takiej masie do zatrzymania ...

Jakiś kompromis jest potrzebny - albo zaczniemy rozmowę od podwojenia budżetu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mihau_ napisał:

1. Piasta planetarny, szczególnie nexus, może nie być optymalnym wyborem, wąski zakres przełożeń. 

2. Hamulce - szukałbym czegoś na hydraulicznych tarczach. Tutaj masz obręczowe, niby też hydrauliczne ale jest to patent, który ogólnie się nie przyjął w rowerach, nie wiem skąd to wytrzasnęli i kto wymyślił żeby takie coś zamontować. 

3. Pewna jesteś, że przy takiej masie będzie mu łatwo przełożyć nogę przez wysoką ramę? 

 

Opowiadając na 3 pytania to tak, bo może ma trochę kilogramów ale jest też wysoki 200 cm i gra w koszykówkę więc jakieś rozciągnięcie jest. 

Proszę wybaczyć ale to co Panowie piszą to dla mnie naprawdę czarna magia ale z całego serca dziekuje za pomoc. 💕

Czy zwiększenie budżetu do 3500 zł jakoś może mnie uratować? Czy mówimy tu już o kwotach powyżej 5000 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...