Skocz do zawartości

[6000] fitness na pasku Gatesa


Rekomendowane odpowiedzi

Do jazdy całorocznej dobre rozwiązanie. W przypadku fitnessa wątpię byś jeździł caly rok, gdy nawet nie ma błotników w takich rowerach. Do mieszczucha jak znalazł. Widziałem śmiałków którzy na pasku ciągali ciężkie sakwy, tu lepiej poszukać napędu Gates CDX z mocniejszym paskiem, standardem jest słabszy CDN.

Jedna z tańszych opcji https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-presidio-3-2  BTW Często łatwiej i taniej jest kupić taki rower za granicą, u nas nie są popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c1ach czekam na pojawienie się treka fx3 2024, ale w międzyczasie zacząłem sobie przeglądać i coraz więcej czytać o paskach.

Główną zaletą paska jest dla mnie to, że nie trzeba się nim zajmować (o ile rower umyję i wytrę to nie jestem użytkownikiem, który dba za nadto o napęd), a jeżeli chodzi o moje potrzeby to 1000km rocznie to w moim przypadku dobry wynik, głównie ścieżki rowerowe, ale nie są to wyjazdy rekreacyjne, a raczej szybkie 1h treningi. Sakw raczej zakładać nie będę co najwyżej jakaś torba podsiodłowa.

Zainteresowałem się cube hyde race, cena ok. 6200 i zastanawiam się, czy jest w ogóle sens dokładać te 2 tyś. do paska… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady. Przez te 1000km rocznie to wystarczy łańcuch 3x nasmarować, zajmie to 10 minut. Nie widzę sensu żeby z takiego powodu ograniczać sobie wybór do modeli na pasku, które na palcach jednej ręki policzysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek to większe straty niż łańcuch. Jak biegi to w piaście i dodatkowe straty. Jak do jazdy cały rok - super. Jak dla przyjemności nie. Sam niedawno sprzedałem rower z biegami w piaście, bo co dobre do spokojnej jazdy do pracy, słabe do szybszej dla przyjemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2024 o 19:19, Biodro napisał:

@c1ach czekam na pojawienie się treka fx3 2024, ale w międzyczasie zacząłem sobie przeglądać i coraz więcej czytać o paskach.

Główną zaletą paska jest dla mnie to, że nie trzeba się nim zajmować (o ile rower umyję i wytrę to nie jestem użytkownikiem, który dba za nadto o napęd), a jeżeli chodzi o moje potrzeby to 1000km rocznie to w moim przypadku dobry wynik, głównie ścieżki rowerowe, ale nie są to wyjazdy rekreacyjne, a raczej szybkie 1h treningi. Sakw raczej zakładać nie będę co najwyżej jakaś torba podsiodłowa.

Zainteresowałem się cube hyde race, cena ok. 6200 i zastanawiam się, czy jest w ogóle sens dokładać te 2 tyś. do paska… 

Ja też czekałem na tego Treka, ale się poddałem, bo nie wiadomo kiedy wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biodro

Tak, wziąłem Gianta Roam 1. Wydaje mi się bardziej uniwersalny jakbym chciał gdzieś wjechać w las albo jak będą jakieś nierówności. A na wadze w sumie aż tak mi nie zależy, sam mam sporo do zrzucenia to 2 kg na wadze roweru dużej różnicy nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...