Skocz do zawartości

[6000 - 7500] Xc/trail - HT - koła 29" - skok 120-140mm, sztyca regulowana


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć po bardzo długiej przerwie,

Dzisiaj rama od Agang 7.29 postanowiła pęknąć przy zacisku sztycy. Moja najstarsza pociecha radzi sobie coraz lepiej na rowerze i w następny weekend chcę już mieć rower do jazdy.

Rama aluminiowa, ponieważ potrzebuję montować fotelik rowerowy przez najbliższe 3 lata.

Niezbędne minimum - sztyca regulowana/ myk-myk/ dropper - to jest dla mnie główny wyznacznik!

Napęd 1x12 - minimum Shimano Deore lub Sram GX

Amortyzator w zakresie 120-140mm.

Geometria ramy -  długość efektywna górnej rury minimum 660mm (odpadają małe ramy)

Nie rozumiem obecnego rynku rowerowego - sezon w mojej ocenie w pełni, a niektórzy producenci mają przeceny na takim poziomie, że niewiele brakuje a miałbym w tej cenie full'a w carbonie (YT Industries).

Rower obecnie odwiedza Trójmiejskie lasy, z myślą o Bike-Parkach za 2-3 lata.

Wzrost: 194 cm

Waga: ok. 95kg + plecak do 10kg (dlatego obecna rama w końcu się poddała, góry widziała, a praca sztycy na podjazdach zrobiła swoje).

Moje propozycje:

1. Canyon Grand Canyon 8 

 https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-trailowe/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-8/3273.html?dwvar_3273_pv_rahmenfarbe=BK&dwvar_3273_pv_rahmengroesse=XL#productDetailModalTriggerGridContainer

2. Merida BIG.NINE TR LIMITED

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4081/bignine-tr-limited

3. Orbea Laufey H10 

https://www.greenbike.pl/rower-trailowy-orbea-laufey-h10-w-100-gotowy-gratis-p-7195.html

4. Moondraker Chrono DC R

https://allegro.pl/oferta/rower-mondraker-chrono-dc-r-british-racing-green-yellow-size-xl-2023-14750182929,

 

Nie wiem czego spodziewać się po hamulcach, obecnie używam Avis Juicy 7 z klockami EBC Gold.

P.S. pomimo tego, że był to Agang to z serii została tylko rama i amortyzator RST First, na którego złego słowa nie powiem.

Dziękuje!

IMG_7869_2.jpg

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Orbea jest taką rasową sztywną trailówką. Reszta to jednak rowery z zacięciem xc. Dla siebie do jazdy po TPK/góry ale już bez napinki wybrał bym Meridę bo jest dla mnie najspójniej poskładana z też wypośrodkowaną geo. Czyli bez przegięcia w stronę klasycznego xc i drugą enduro. Co do hamulców straszne padło dają jak idzie o tarcze ale wymiana tego w razie czego to pikuś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myślą o przyszłych bike parkach brałbym jednak Laufeya, ze względu na lepszy amor I możliwość założenia grubszych opon. Najnowsza Merida też niczego sobie, natomiast dobija mnie w tej firmie dawanie w nowych rowerach drutowych opon...

Warto też przymierzyć czy fotelik, który masz będzie pasował do nowej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bike parki to bez urazy dla nikogo powinny być sprecyzowane bo pod tym pojęciem często kryją się miejscówki nic z nimi wspólnego nie mające. 

Ja to bym nawet wolał jakąś "pancerną" drucianą niż jak bywa czasem szmatę zwijaną, która rozpada się od samego patrzenia. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowuje - trasy zielone z rodziną, niebieskie dla mnie i czasami czerwone.

Mam na myśli Bike-Parki na południu kraju z wyciągami ;) Tutaj na północy jest jedna sztuka na Mazurach.

W sumie tak myślę, że za ok. 6 lat będę rozglądał się za fullem (e-bike), więc chyba nie ma co teraz kombinować.

Doliczając koszty wysyłki do Canyona, Merida wygląda całkiem obiecująco.

Jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnym sztywniakiem nie poszalejesz na trasach z wyciągami poza opcją jazdy na typowych flowline'ach. Za 3 lata bike parki a za 6 prąd wiec nie widzę tu sensu na kupowanie czegokolwiek innego niż z kat xc. Trzeba kupować rower pod większość miejsca jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forekaster i Rekon w wersji Exo TR, mimo wszystko będą lepsze niż drutowanie Rekony. Tak czy inaczej przy takim zastosowaniu może faktycznie nie ma co się spinać, ta Merida też jest fajna. Dolicz tylko 400-500 stów na opony;)

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida została zakupiona, zdam relację po testach.

P.S. Rower ogólnie trudno dostępny, brak w magazynach Meridy. Nikt z lokalnych sklepów nie był w stanie ściągnąć (dzwoniłem w promieniu 100km od Trójmiasta). Bez problemów natomiast oferowali niżej pozycjonowane modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć koledzy, jestem tutaj nowy. Bardzo bym prosił po podpowiedź jaki kupić rower. zależy mi jak w temacie, chyba XC i koła 29"

obecnie jeżdzę na starej meridzie TFS XC aleamortyzator rochschock gold recon z przodu osprzęt deore XT, hamulce hydraulika jeździ się bdb ale koła mogłyby byc większe ;)

Co możecie mi polecić z rowerów? Bo bardzo się to wszystko pozmieniało. kiedyś jeździłem duzo po górach (9000km) teraz bardzoej scieżki rowerowe/przełaj

Z góry będę wdzięczny za pomoc 

 

Edytowane przez Pavo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony po pierwszych 250km na Merida Big Nine TR Limited:

- do wymiany przednia zębatka na 30T (podjazdy do 18% robię bez problemów, o większym nachyleniu już tak kolorowo dla nóg nie jest),

- do wymiany manetka na XT (wcześniej miałem SRAM Gipshift i dalej na podjazdach popełniam błędy, zamiast redukować to wrzucam cięższe przełożenie. Od manetki oczekuje że w momencie kliknięcia bieg już jest wrzucony, w przypadku fabrycznej deore działa to za wolno!),

- przy sztywnych osiach, potwierdzam że amortyzator z goleniami 32mm jest najsłabszym ogniwem, jednak w moim przypadku jestem w stanie to zaakceptować. Amortyzator bardzo "miękki", pompuje ciśnienie wiekszej niż w tabelce wskazuje producent (zgodnie z opinią w internecie),

Jestem zadowolony z hamulców SLX, miałem obawy po przesiadce z Juicy 7 i klocków EBC Gold.

Mocowanie do fotelika zamontowane bez problemów!

Ogólnie z zakupu zadowolony jestem z jedną uwagą - przy moim wzroście 194cm sztyca jest wysunięta aż do ogranicznika! (rama największa XXL, według MERIDY od wzrostu 192cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...