Skocz do zawartości

[Rower MTB Lapierre Edge 7.9] Dołożenie przedniej przerzutki + zmiana kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

To będzie kosztowało więcej niż ten rower. Jeśli chcesz mieć hydrauliczne hamulce musisz mieć hydrauliczne klamko manetki. Do tego wydaje mi się, że manetki szosowe nie podejdą do przerzutki mtb. Może gravelowe - do potwierdzenia. Zresztą przerzutkę i tak musisz zmienić, bo nie ma zakresu do dwóch tarcz z przodu. Także tylną kasetę. No i korbę. Sama kierownica to kilka minut - średnica w mostku ta sama, ale całość to mega projekt i ja ci nie zapewnię, że będzie ci wygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po zdjęciach ze strony widzę, że rower nie ma mocowania do przerzutki w ramie ale ma za to inserty po stronie napędowej za główką ramy oraz na dole przy literze L. Domyślam się,ze dałoby się założyć przerzutkę przednią na obejmę, zresztą i bez insertów by się dało ale to już rzeźbienie.

Kierownice się po prostu wymienia i jest 😄Trzeba dołozyć klamkomanetki do hamulców hydraulicznych, hamulce możesz zostawić ale musisz szukać klamkomanetek do zastosowanego napędu, domyślam się, że chcesz zmienić na 2x11? Zatem klamkomanetki 2x11. Shimano podaje że do napędu 2x11 potrzebna będzie przerzutka rd m5120 sgs bądź rd m4120 wtedy będzie potrzeba  kaseta 11-42 a nie 11-51 którą masz. Taka jest zalecana a czy z tą  przrzutką orz kasetą będzie działać 2x11?   Nie wiem ale chętnie to sprawdzę przy okazji😄. Ogólnie to nie taka hop soup zmiana, trzeba jeszcze korbę do tego dołożyć dwurzędową.

Cytat

. Do tego wydaje mi się, że manetki szosowe nie podejdą do przerzutki mtb

No waśnie  też tego nie wiem na pewno. Może ktoś jeszcze coś doda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...