Skocz do zawartości

[2000-3000] Fitness / Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam nowego roweru. Piorytety - lekki (niska waga) i wygodna pozycja. Takiej mieszanki fitnessa z crossem. Czyli: 1-brak amora, 2-niezbyt cienkie opony (żeby były takie jak w crossach) -  żeby po polnych drogach dawały rade. 3- Wąska kierownica, najlepiej prosta ale niekoniecznie. Propozycje takie jak: kross, romet i rowery z decathlonu odpadają. Rekomendowane przeze mnie firmy-Giant, Merida, Marin, Cube, Trek. Budżet mogę nagiąć o max 500zł więcej.

Edytowane przez krisuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presidio 1, wykorzystywałem go mniej więcej 50/50 miasto / lekki teren i naprawdę spisywał się. Można go dostać za ok 2000, zostanie na upgrade napędu. ;) Jeśli chodzi o kapeć to zdaje się że max 45mm bez błotników, z przodu nawet więcej.

Ewentualnie Muirwoods.

PXL-20211024-152837162.jpg

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zmiana planów. Szukam jednak typowego Crossa z amorem. Musi być najlżejszy w cenie do 3,3k. Wąska kierownica, najlepiej prosta ale niekoniecznie. Propozycje takie jak: kross, romet i rowery z decathlonu odpadają. Rekomendowane przeze mnie firmy-Giant, Merida, Marin, Cube, CANNONDALE Specialized, Trek. Budżet mogę nagiąć o max 500zł więcej.

Edytowane przez krisuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bo nie znajdę fitnessa z bardziej wyprostowaną pozycją niż w crossie. Po za tym jednak muszę mieć amortyzację, lepiej dla kręgosłupa. Z ciekawych rowerów znalazłem: MARIN San Rafael DS 2, Giant Roam disc 2, cube nature, spec CrossTrail – Hydraulic Disc, Cannondale Quick CX, Merida CROSSWAY 20 lub CROSSWAY 100

Edytowane przez krisuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisuuu zobacz sobie Treka FX 2, geometria nie jest zbytnio agresywna, a cenowo na pewno się wstrzeli.

Czy amortyzator w przednim widelcu jakoś znacząco odciąży Ci kręgosłup to nie jestem pewny, ale wiadomo lepiej trochę niż wcale. 

Jak masz problem z kręgosłupem to zainwestuj sobie w amortyzowaną sztycę bo to jednak od siodełka kręgosłup dostaje najwięcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisuuu jak Ci się podoba to zobacz jeszcze na stronie Treka z regionem Arabii Saudyjskiej nowy model (niektórzy przewidują, że w PL będzie na przełomie maj-czerwiec), ma jeszcze bardziej wyprostowaną pozycję i zapowiada się, że może spadnie trochę z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Biodro napisał:

@Mihau_ te felty to chyba u Ciebie w garażu stoją :D 

Różne rzeczy mam w garażu zaczynając od vw t4 a kończąc na c330 ale felta nie ma, za wolny🙃 A jestem właśnie w trakcie poszukiwań najszybszego środka transportu w gospodarstwie domowym 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem fitnessa Meride Speeder i jestem bardzo zadowolony. Jest szybki lekki zwinny.  W weekendy jeżdże w trasy a w tygodniu po mieście tak więc idealnie spełnia moje zapotrzebowania. Największą wadą Fitnesa jest to  ,że po kilku miesiącach od zakupu zaczyna się myśleć o gravelu czy szosie i kierownicy typu baranek. Czasami też mam takie myśli szczególnie podczas weekendowych wypadów za miasto, ale z kolei nałożyło by to ograniczenia na jazde po mieście w tygodniu. Tutaj wiadomo ,że jest sporo przeszkód i zdecydowanie lepiej się przydaje prosta kierownica, lepsza widoczność i hamulce(kilka razy szybka reakcja zapobiegła zderzeniu się z innym rowerzystą). Tak więc koniec końców ja nie żałuje i był to przemyślany zakup, ale wiem ,że część kolarzy potrafi pluć sobie w brode. Ciężko go potem sprzedać a przeróbka kierownicy na baranka jest mocno kosztowna. Na crossie jeździłem wcześniej. Wygodny ale brakuje odejścia i prędkości. Zacząłem się na nim dusić. Czasami jakiś dziadek w trasie potrafił mnie wyprzedzić na lepszym sprzęcie. Trzeba dobrze przemyśleć zakup i kupić rower pod własne zapotrzebowanie. Ja fitnessa mogę polecić jak najbardziej.

Edytowane przez _Jack_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...