Skocz do zawartości

[do 6000zł] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam roweru crossowego i przeglądając topowe marki trafiłem na taki sprzęcior: Cube Nature EXC.

To co zwróciło moją uwagę to napęd Shimano Deore/XT i tutaj pytanie do Was jak wypada cała reszta na tle innych rowerów? Np. w porównaniu do chwalonego tu w wielu wątkach Gianta Roam 1 i tego wynalazku Shimano Cues? 

Jestem otwarty na propozycje. Chcę dobry napęd, amortyzator powietrzny, fajnie jakby były sztywne osie (chociaż tutaj to też nie wiem na ile one są aż tak potrzebne) i żeby rama chociaż nie wyglądała jak z tamtego dziesięciolecia (Unibike). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że lepszą opcją jest kupić crosa najniższego w linii i wymieniać zarżnięte podzespoły na przyzwoite ... zaletą tego roweru jest tapergłówka ramy - szersze możliwości wymiany tego udającego pracę dwukilowego kowadła od suntour'a które jest w konfigu, a jak się ma pieniądz do wydania to dokupić przyzwoite customowe koła, dobre siodło, gripy, sztywny wideł albo topowego paragona.

Hample słabe w sensie beznadziejna praca, koła budżetowe, rurki marka własna ...

bez wysyłki do PL 4400 ... nie są to dla mnie cuda

czy korba i tylna prz. xt coś zmieniają względem tego co jest w tanich crossach - nie wydaje mi się by była jakaś rewolucja

Tak w ogóle to producentom odbiło z cenami rowerów crossowych ...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sztywne osie to w zasadzie masz chyba tylko dwie opcje do wyboru:

Polygon heist x7

Radon scart light 10.0

Osobiście w tym roku wyrwałem polygona na przecenie za 4.5k i złego słowa powiedzieć nie mogę o tym rowerze po przejechaniu +- 800km 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon nie ma sztywnych osi 

Polygon ma ale chyba nie za bardzo da się go kupić 

Sztywne osie ma za to pathlite https://www.canyon.com/pl-pl/rower-hybrydowy/rowery-trekkingowe/pathlite/pathlite-al/pathlite-7/3291.html?dwvar_3291_pv_rahmenfarbe=BK

I to w sumie pomiędzy canyonem a roam 1/0 bym wybierał 

16 godzin temu, FabianEs napisał:

To co zwróciło moją uwagę to napęd Shimano Deore/XT i tutaj pytanie do Was jak wypada cała reszta na tle innych rowerów?

Co kto lubi. Jak chcesz mieć napęd 3x (osobiście nie widzę sensu jeśli nie mieszkasz w Alpach i nie jeździsz na wyprawy z sakwami) to jest ok

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! 

Ten Pathlite wygląda naprawdę nieźle. A powiedzcie proszę jak z pozycją na takim rowerze? Wiadomo, nie jest to rower do ścigania się, ale wygląda na nieco "agresywniejszą" pozycję w porównaniu do tego Roam'a, co akurat byłoby na plus dla mnie (nie chce siędzieć wyprostowany, jak na taborecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FabianEs napisał:

ale wygląda na nieco "agresywniejszą" pozycję w porównaniu do tego Roam'a, co akurat byłoby na plus dla mnie (nie chce siędzieć wyprostowany, jak na taborecie).

Tak jak wspomniał @Mihau, geometrycznie bardzo podobnie, ale Canyon ma mostek (zintegrowany z kierownicą...) o mniejszym wzniosie i ostateczna pozycja będzie raczej bardziej sportowa.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FabianEs

Pozycja w Roam wcale nie jest jak na taborecie, jest lekko pochylona do przodu. Co do Cues vs Deore. W teorii Cues ma zastąpić grupy osprzętowe Avilo, Acera, Deore 10 rzędowe. Ma być minimalnie cięższy, ale za to bardziej wytrzymały. Czy faktycznie tak będzie to czas pokaże, bo za krótko jest na rynku. 

2x10 w Roam 1 w zupełności wystarczy w porównaniu do 3x z tego cube, ma porównywalny zakres:

- najmniejsze przełożenie Roam 1 0,77 vs 0,76 Cube

- najcięższe przełożenie Roam 1 4,18 vs 4,36 Cube.

Co do hamulców to się zgodzę, te w Roam 1 to są bardziej spowalniacze, szczególnie jak jesteś cięższy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...