Skocz do zawartości

[Jaki rozmiar Ramy] Marin DSX 2 2024r.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym kupić Marina DSX 2 2024r i mam problem z doborem ramy - jestem na granicy rozmiarów producenta.  Może ktoś miał podobny dylemat. Pytałem dwa sklepy i różne opinie - jeden sklep M drugi L :)

Moje wymiary:

Wzrost:178
Przekrok:81
Długość ręki:60
Dolna część nogi:51

Dzięki za pomoc!

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne oba sklepy mają rację...

 

image.png.cea73c36190ab2508aefb5d955c435b2.png

Musisz zmienić wzrost 😀.

Nikt Ci jednoznacznie nie powie żebyś brał jeden bądź drugi.

Mój głos na L, choć podsiodłówka długa w ...

Widziałem co najmniej dwa tematy na forum ludzi, którym nie przypasiła geometria tego modelu. Osobiście przy bardzo podobnym wzroście do Twojego nie kupiłbym tego roweru.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem DSX1  L mając 187cm i bardzo dobrze mi pasuje. Przy 178 bym brał M, ale wiele zależy od proporcji i przyzwyczajeń. Dla mnie rozmiar jest idealny. Natomiast nadal nie jestem pewien wyboru między 1 a 2. Gdyby 2 miał homogeniczny napęd Shimano (podobno w pierwszej dostawie były takie, z kasetą 10-51), to bym wolał 2, ale tak, to tylko lepszy suport jest istotną zaletą. 

Jeszcze może 2 ma lepsze koła (bo tubeless). W moim koła są strasznie ciężkie, opony drutowe i właśnie zamówiłem koła i opony, które odchudzą rower o prawie 1,5 kg. 

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o DSX, ale 1 i 2 są **ujowo zbudowane i w zasadzie tylko frameset się nadaje.
DSX 3 jest kompletnie zbudowany (po za kołami no-name), ale cenę ma taką jak ważący poniżej 9kg sztywny MTB od Marka Konwy.

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSX3 kosztuje 2 razy tyle co DSX 1. Za 3999 (tyle dałem) DSX 1 jest mocno konkurencyjny. Mój dziś dostał koła Fulcrum, opony Tufo i dętki TPU i doznał przemiany. Nie trudno zgodzić się z tezą, że DSX1 i w pewnym stopniu 2 są pełne kompromisów. Przednie koło z oponą i tarczą ważyło 2100g, a teraz jest 1480g - to jest różnica kolosalna, ale takie koło trafia się w rowerach grubo powyżej 10,000 niestety. Górski napęd jest dla mnie zaletą. Koszt całości nadal mocno poniżej DSX1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzrost to jedno a proporcje ciała to drugie. Też jestem u Marina na granicy rozmiarów, mam 2 rowery - gravele, jeden 54 i drugi - 56.

Na tym mniejszym drętwieją mi łapy bo mam stosunkowo długie.

Musisz się zmierzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...