Skocz do zawartości

[łańcuch] zestaw naprawczy na trasę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Możecie doradzić jaki zestaw naprawczy kupić na trasę? przeglądam internet, ale tego jest tak dużo że nie wiem już co kupić. Trasy robię długie, więc wolę się zabezpieczyć. Potrzebuje zestaw, gdzie szybko i sprawnie naprawię łańcuch :). 

Kaseta / Wolnobieg

Shimano HG500, 10-rzędowa 11-34

Łańcuch

KMC X10 z Missing Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się zerwać nigdy łańcucha ale fakt, że wożę zestaw jw. chociaż nie uważam się za przesądnego 😉

Jak już kupisz to poćwiczyć na jakimś starym łańcuchu, bo taka wymuszona naprawa gdzieś w trasie, do tego pierwszy raz może być przygodą samą w sobie 🤣

Zrób sobie ze starej szprychy taki haczyk do złapania ogniw łańcucha, żebyś nie musiał walczyć ze sprężyną przerzutki, chyba że kupisz multitool z takim dodatkiem.

Haczyk obustronny  takie wydłużone C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku paranoi lub wyprawy w dziekie kraje można wziąć też kawałek łańcucha (kilka ogniw), bowiem awaria to może być zerwanie, a może być pogięcie. Jednak realnie da się łańcuch skrócić i bez skrajnych biegów dojechać. Ja poza spinką wożę też lekkie szczypczyki do rozpinania spinki - miałem z tym problemy. Ale potrzeba rozpięcia łańcucha związana była ze zmieleniem przerzutki i koniecznością całkowitego jego usunięcia. Jest podobno trik z rozpinaniem sznurówką, nie testowałem. Ostatecnie spinka z skuwacz to zestaw minimum. Jak skuwacz w multitulu, to warto sprawdzić - jeden miałemm taki, że nie byłem go w stanie utrzymać w rękach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy mi się zdarzyło zerwać łańcuch, niemiła sprawa zwłaszcza w czasie wstawania w korby i lecenia przez taką awarię na ryj 😉 Ale zdecydowanie jak sugeruja koledzy warto mieć  poza spinką albo najlepiej dwiema i rozkuwaczem także mini szczypce do rozpinania i wspomniany haczyk. to OGROMNIE ułatwia naprawę. 

SZCZYPCE KLUCZ SKUWANIA ROZPINANIA ŁAŃCUCHA SPINEK - SZCZYPCE - 14577946157 - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki, fajne połaczenie. To z Ali kiedyś się zastaawiałem, ale jedna łyżka to za mało, można niby wozić drugą ale minimalizm upada wówczas. Ale pytanko jak z wytrzymałością  A pytam bo kiedyś nieźle się namęczyłem chcąc zamleczoną twardą oponę ęduro ściągnąć i wożę od tego czasu dwie ParkToola które są mega mocne. Ten Topeak wydaje się najfajniejszy, mają wiudzę nową wersję, 'tą wzmocnioną' , tylko że ciężkie. Coś nie znalazłem tej marki onegdaj szukając szypców do rozpinania.

 

Topeak łyżki do opon Power Lever X - T-TTL007 - 15141523381 - Allegro.pl

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Topeak miałem - przy próbie użycia w terenie (spotkałem dzieciaka na trailu z ukręconą przerzutką - nie mógł jechać) połamały się, a nie pomogły. Teraz mam Alu z Ali :) . (Tamta historia zakończyła się przyczepieniem łańcucha trytytkami, tak, by nie przeszkadzał w zjeździe - do domu było kilka km, ale cały czas w dół)

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się rozwinął, dziękuję bardzo za pomoc, teraz na pewno będzie mi łatwiej coś wybrać. Również jestem fanem ograniczonego wyposażenia (tyle ile muszę), więc chyba wezmę temat zestaw 2w1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te łyżki Topeaka ale nie ufam im i przestałem je wozić.

Mam multitooli Topeaka, jest skuwacz i do tego wihajster do ściskania ogniw w celu rozpięcia spinki.

Niestety dopiero przy próbie przetestowania pod domem tego narzędzia zorientowałem się, że brak 1 śrubki, która wkręcana powoduje sciskanie ogniw (kupiłem zdekompletowany).

Teoretycznie więc ten 1 multitool załatwiłby sprawę + 2 łyżki z Deca, mniejsze i lżejsze od tych od Topeaka.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...