Skocz do zawartości

Korba: opór przy kręceniu korbą


Rekomendowane odpowiedzi

trochę suportów holowtech od shimano przerobiłem z korbą xt i tam nawet nie dociągając korby do suportu chodziło to ciężkawo puki suport się nie rozjeździł, lekko to sie krecił jak miał 4cyfrowe przebiegi, w fsa megaexo nie czuje aby się kręcił ciężej od shimano a wyglada to podobnie jak na filmiku autora postu, zakrecimy korbą to ledwo ze 2 obroty zrobi.

Cytat

To nie kwestia suportu tylko konstrukcji korby, która wymusza niemałe siły wzdłużne działające na łożyska suportu, przy okazji degradując je.

ale tam sie chyba nie da ścisnąć korbą suportu tak jak to można zrobić w shimano za mocno dokręcając boczną nakrętkę. W fsa dokręcamy z dużą siłą korbę (40Nm) a i tak nie ściska suportu (jeśli mamy odpowiednio podkładek na miskach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał87 napisał:

trochę suportów holowtech od shimano przerobiłem z korbą xt i tam nawet nie dociągając korby do suportu chodziło to ciężkawo puki suport się nie rozjeździł, lekko to sie krecił jak miał 4cyfrowe przebiegi, w fsa megaexo nie czuje aby się kręcił ciężej od shimano a wyglada to podobnie jak na filmiku autora postu, zakrecimy korbą to ledwo ze 2 obroty zrobi.

ale tam sie chyba nie da ścisnąć korbą suportu tak jak to można zrobić w shimano za mocno dokręcając boczną nakrętkę. W fsa dokręcamy z dużą siłą korbę (40Nm) a i tak nie ściska suportu (jeśli mamy odpowiednio podkładek na miskach)

W FSA podkładka falista kasuje luz. W jednym rowerze mufa będzie zgodna ze standardem, w drugim 0.5 mm węższa a w drugim 0.5 mm szersza, bo jest nawalone lakieru.

Problem jest taki, że w FSA nie możesz tego luzu regulować. Miałem tę korbę w dwóch rowerach. W jednym kręciła się całkiem dobrze, w drugim kilka razy sprawdzałem czy nic jej nie blokuje, bo aż czułem opór. Po zmianie na Shimano problem zniknął.

Zresztą te korby to jednorazówki. Kompatybilne są tylko i wyłącznie z jednym suportem, który kosztuje 200 zł. Z dostęonością tarczy bywa różnie.

Moja rada to zdemontować, kupić Shimano a FSA sprzedać póki jest świeże. Sprzedają się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...