Skocz do zawartości

[Przeróbka piasty] piasta joytech


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, rozłożyłem swoją przednią piastę w celu serwisu, ponieważ łożyska głośno pracowały. Są tam łożyska kulkowe, miska w piaście jest już zużyta tak samo jak konus. Z dwóch stron wygląda to tak samo. Wybiłem miski w celu wymiany, jednak nie mogę znaleźć takich na internecie (wymiary to 28,55mm - średnica zewnętrzna, 17mm - średnica otworu wewnętrznego, ok 26mm - średnica wewnątrz), kulki to 3/16. Poszperałem na internecie i okazała się, że ta piasta joytecha (nie mogę znaleźć modelu) jest bliźniaczo podobna do piasty novateca D791SB-12, jest praktycznie identyczna. Jednak w piaście novateca są łożyska maszynowe 15x28x7, 6902-RS. Problem polega na tym, że mój otwór jest większy jakieś 0,55mm, to zdecydowanie za luźno na jakieś locktite i inne wynalazki. Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Myślałem aby użyć łożysk 15x26x7 i dorobić tulejkę redukcyjną o grubości ok 1,25mm tylko nie wiem, czy takie rzeczy się robi. A łożysk pod moje wymiary nie udało mi się znaleźć. http://www.nguide.eu/sites/default/files/mysite/hubs/51/documents/D791SB-12.pdf Z tego rysunku wynika, że w środku jest jakiegoś rodzaju oś, na stronie nazywają to center busher, ale czy jest to konieczne jeśli użyje takich adapterów. https://www.eshop.novatecwheels.eu/eshop/side-cap-front-12-p-al-blk-l-r-multi-for-d791sb-pressed/p-329912.xhtml

Pozdrawiam, z góry dziękuję za odp :)

image1 (2).jpeg

image0 (2).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem sformułowania, że nie będę miał ośki?

Znaczy wydaje mi się, że problemy są dwa tzn. nie ma dostępnej tulejki dystansowej(kolega napisał powyżej) oraz problem z mocowaniem łożysk. Reszta powinna pasowa pod sztywna oś 12mm taka też tu wcześniej była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko zważywszy, że są to budżetowe koła od cube nuroad, które nie cieszą się dobrą opinią, można pokusić się o stwierdzenie, że jedyna opłacalnym wyjściem z sytuacji byłoby kupienie nowych kół. Rozważałem również tą opcje ale czy wymiana piasty nie równa się z wymianą szprych(gdzieś słyszałem, że do ponownego zaplotu nie powinno używać się starych szprych). Czyli 150(za taką cenę znalazłem d791 novatec) + 50 zł - szprychy + minimum 100 zł serwisanta(nie wiem ile za taką naprawę się liczy) powstaje nam kwota, której nie opłaca się  dokładać do tych kół. Mimo wszystko, dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A liczyłeś koszty obrobienia gniazd pod lożyska w korpusie obecnej piasty (w dodatku bez jej demontażu), ew. tulei redukcyjnych, tulejki pomiędzy łożyskami, łożysk oraz co najtrudniejsze - end capów? To nie jest prom kosmiczy ale nie zrobisz tego ręcznie, nie osadzisz łożysk na klej itp.

Odnośnie zaplotu na starych szprychach - po prostu przeżyją mniej więcej tyle samo km co na obecnej piaście. Naprędzej do wymiany byłyby nyple.

Tu masz D791 za 106 z wysyłką:

https://pl.aliexpress.com/item/4001176149623.html?spm=a2g0o.productlist.main.15.58eb26s226s22C&algo_pvid=19d7d111-c340-43c7-8612-5656622cb323&algo_exp_id=19d7d111-c340-43c7-8612-5656622cb323-7&pdp_npi=4%40dis!PLN!145.81!106.41!!!35.23!25.71!%4021038e7717148911972493109e55b2!10000015045819958!sea!PL!0!AB&curPageLogUid=6yNl8041rKsO&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

Za 56zł kupisz tam piastę D041 - równie dobrą co D791.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...