Skocz do zawartości

[Siodełko rowerowe] Jakie wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rozstaw kości kulszowych ok. 120-125mm. Mierzyłem na piance florystycznej kilka razy. Rower Gravel Esker 2.0MS, siodełko fabryczne. Nie jestem w stanie przejechać kilku kilometrów bez bólu.

Co wybrać? Wolałbym zatrzymać się w kwocie do 100, max 150zl. Dzięki 

Waga 86, wzrost 191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie cię boli? Może to nie siodło, ale ustawienie, np. za wysoko nos. Co masz na pupie - czy dobre kolarskie spodenki z wkładką, bez bielizny pod spodem, czy może jeansy z grubaśnym szwem, albo majtki, które mają krawędź w krytycznych miejscach. No i czy rower to dla ciebie nowość. Bo rozstaw kości masz w miarę standardowy. Jak to rzeczywiście siodełko, to są sklepy, które mają siodełka testowe, albo producenci, którzy wymieniają bez gadania. Bo to, że mi coś pasuje nic ci nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak boli po kilku kilometrach, to na początku niech autor sprawdzi czy ma je prosto ustawione, a także czy nie za wysoko. Jeśli jest ok, to gatki nie mają tu znaczenia, bo do godziny to każdy powinien wytrzymać bez żadnych wkładek. Tym bardziej, jeśli mówimy o jakichś 10 minutach jazdy. Zmierzyć obecne siodełko i jeśli ma mniej niż 150 mm szerokości, to wymienić je na inne. Nie wiem gdzie autor mieszka, ale u mnie na testy dostępne były wyłącznie siodełka za jakieś absurdalne 700+ pln. Zamówiłbym zatem 1-2 siodełka przez neta, pręty owinął kawałkami dętki i sprawdził czy tu nie było problemu. Gdyby się nie sprawdziły, do 14 dni można odesłać. 100-150 zł to dosyć mało, warto zwiększyć budżet do 250 zł i wybór znacząco się poprawi. Choć nie ma reguły, znam osobę z rowerem za blisko 20k, której najbardziej podpasowało siodło za nieco ponad 100 zł i na nim jeździ po 12h. 

Szerokość siodełka wziąłem "od siebie", mam podobny rozstaw guzów i jestem dosyć słabo rozciągnięty, co skutkuje tym, że pedałując ruszam się lekko na boki, przez co na starym siodełku po paru km była tragedia. 

 

Edytowane przez DekRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 lat używam takich:

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 
21,09zł | Siodełko rowerowe VXM rower szosowy siodełko do roweru górskiego rowerowy oddychający pająk ergonomiczne wydrążone przednie siedzenie części rowerowe
https://a.aliexpress.com/_EHsFpHl

i nie zamierzam zmieniać. Pielucha niepotrzebna. Najlepsze są białe. Jeśli ważysz więcej niż 70 kg lub/i jeździsz z plecakiem to warto podłożyć pod nie np. kawałek gumy.

W rowerze zabytkowym mam takie:

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 
24,29zł  50%OFF | Siodełko rowerowe rowerowy nit PU skóra kolarskie ostre koło wierzba siodełko siodełko wygodny rower części siodełko rowerowe s
https://a.aliexpress.com/_EucwLKJ

Oczywiście nie różowe :D.

Bez szału, ale stylowo wygląda i jest tanie. 200 km w bawełnianych spodenkach bez pieluchy daję radę przejechać.

Edytowane przez J67
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...