Skocz do zawartości

[Kompatybilność] napędu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jest temat 🙂  wpadłem na ciekawy pomysł , mianowicie chcę zapytać , jak z kompatybilnością napędu.

Obecnie siedzi kaseta deore 10 rzędów  11-34 , przerzutka deore 5120 , hamulce shimano bl 501. Grupa kompletna GRX 400 jest ostro droga rynek zwariował. 

W celu zredukowania budżetu , mam pewien pomysł , z racji na to że posiadam zupełnie gratisową   Klamkomanetka Shimano GRX ST-RX400 tylne , chciałbym pozbyć się obecnej manetki deore i manetki  hamulca bl 501 , zostawić sam zacisk wraz z przewodem , włożyć kierownice typu baranek , przymocować klamkomanetke GRX , zarobić przewód hydrauliczny z istniejącego zacisku shimano bl 501  do klamkomatki GRX  ,  plus do tego linka z klamki GRX do przerzutki deore 5120. 

Czy to będzie pracować ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, klamko manetki GRX nie będą współpracować z przerzutką Deore (były tematy o kompatybilność grupy MTB z szosowymi i to nie działa w Shimano), co do hydrauliki nie mogę stwierdzić, ale chyba powinno chyba, ale powinien się ktoś bardziej obeznany w tym temacie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie to nie zadziała klamkomanetka grx z przerzutką deore ale rzeźbiąc się da, pytanie czy jest sens, można kupić gadżet który zmienia ciąg linki, jak masz drukarke 3D to można sobie druknąć np. https://www.thingiverse.com/thing:4885306 gdzieś mi coś świta że komuś się to udało inaczej mocując linkę przy prezrzutce, w grx jest mniejszy ciag linki więc jak mocowanie linki przy przerzutce dasz nie w oryginalnym miejscu a bliżej pantografu to tym samym skrócisz ciąg linki kwestia chyba tylko odpowiedniego umiejscowienia linki tak aby skrócić to ramie które ciągnie linka. Przerzutka kosztuje ponizej 200zł wiec pytanie czy jest sens rzeźbić, a hamulec bez problemu podepniesze pod klamkomanetke grx.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...