Skocz do zawartości

[torba podsiodłowa] Ortlieb Saddle Bag Two + siodło Selle Italia Model z


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas codziennych jazd w formie "narzędziówki" używam torby ORTLIEB Saddle Bag Two Micro 0,8 litra. Jest świetna i bardzo ją lubię. Dokupiłem drugą wersję Ortlieb Saddle Bag Two 4,1 litra z zamiarem używania zamiennie na całodniowe wypady. Obie torby mają ten sam system zapięcia do siodła i wydaje się to wygodne. Niestety pojawił się problem. Małą wersję zapinam na siodle Selle Italia Model Z. Mocowanie torby na szynach siodła jest odsunięte maksymalne do tyłu i torba się mieści. Przy wersji 4,1 litra niestety brakuje miejsca i nie mogę torby poprawnie zapiąć. Nie ma szans na przesunięcie mocowania torby, bo przeszkadza to plastikowe mocowanie prętów. Przesunięcie siodła na szynach odpada.

SelleItaliaModelX.thumb.jpg.0670176c1d18248fbada7e0f2bf048e8.jpg

Mam zamiar wymienić siodło. Jako że kształt Modelu X mi odpowiada chce iść w siodło Selle Italia NOVUS Boost Evo Gravel TM. Tutaj pręty są normalnie mocowane, dłuższe i wydaje się, że zmieszczę większą wersję torby. Jestem ciekaw, czy ktoś z Was używał wspominanych siodeł z torbą, o której mowa powyżej? 

PS.

Na zdjęciu poniżej ustawienie siodła w jarzmie. 

20240316_112111.thumb.jpg.37deeb052281a5af931e842889dcb10b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej torbie możesz przesunąć na szynie mocowanie. Ja bym ten element mocowany do siodełka przesunęła maksymalnie w tył, a potem dostosowała zapięcie w obu torbach na ich  szynach.

W czym przeszkadza ten plastik na prętach?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sziva tak to przesunąłem. Co do plastiku na szynach, to powodują one, że zaczep mocowany do siodła nie da się bardziej odsunąć. Efekt jest taki, że mam to mocowanie w torbie przesunięte na maksa, mocowanie na siodle na maksa a i tak mi brakuje z 1 cm. Musiałbym odsuwać siodło do tyłu, ale to znowu wpłynie na pozycje na rowerze, która bardzo mi odpowiada. 

Zamówiłem nowe siodło SELLE ITALIA NOVUS BOOST EVO GRAVEL TM SUPERFLOW. Kształt podobny, ale szyny klasyczne i dłuższe. Zakładam, że tutaj uda się rozwiązać problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W siodle Selle Italia X3, mocowanym swego czasu na rowerach Canyon Endurace jako podstawowe, nie było z mocowaniem żadnych problemów. A co do samej torby, to stara ale i podobnie jak @chrismel używam ją od 4 lat i jestem bardzo zadowolony. Więcej o tym w filmie:

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...