Skocz do zawartości

[Napinacz do lancucha] Jaki wybrac


Mvz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnim czasem wymienilem piaste z 7 biegowa na 1 biegowa kupilem nowy lancuch lecz jest za luzny i potrzebuje konkretnego napinacza do hakow pionowych \

(w serwisie powiedzieli ze bedzie ciezko i nie wiadomo czy ta zrobia,  a ja sam sie nie znam)

Edytowane przez Mvz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak był napinany łańcuch z poprzednią piastą? Przecież zmiana Piasty sama nic nie zmienia, A jak dodatkowo zmieniłeś zębatkę z tyłu na inną i może jeszcze blat na korbie, to po prostu dostosuj długość łańcucha do nowych zębatek i napnij go w ten sam sposób co poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu miałeś przerzutkę, nie napinacz. Jak zrobiłeś sobie singlespeeda, to potrzebny napinacz znajdziesz pod hasłem "napinacz łańcucha single speed".
Przykręcasz do haka w miejsce przerzutki i masz taki efekt:

40f8e265e4a1fb136a865569bcc0da82b3f4859a_original.jpeg.1188d871e9385684d1e69e59c856adf7.jpeg
To jest oczywiście najprostsza konstrukcja, są takie ze sprężynami, dwuczęściowe, z dwoma kółkami itd.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Poszukałem napinacza do łańcucha singlespeed i wszystkie były na dużą śrubę  lecz u mnie przy hakach takich nie ma tylko są takie małe po przerzutkach  

440154744_805921290894572_5168358436859281039_n.jpg

Edytowane przez Mvz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mvz napisał:

u mnie przy hakach takich nie ma tylko są takie

Bo pokazujesz ramę bez haka przerzutki. W te małe otwory przykręcasz hak przerzutki, który ma odpowiedni nagwintowany otwór do przykręcenia samej przerzutki. I rzeczywiście jako napinacza możesz użyć starej przerzutki, nawet jak jest niesprawna (byle miała nieuszkodzony wózek). Tylko  z tego, co pokazujesz i Twoich szczątkowych informacji, czuję, że tu nie bez powodu była zmiana z napędu 7-rzędowego na single speeda. Czy tam czasem po drodze nie połamałeś tej przerzutki i przy okazji nie urwałeś haka…?

 

 Widzisz o co chodzi?

167911_Whip_10_Purple.jpg

 

Edytowane przez HSM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...