Skocz do zawartości

[Pompka] jaka wygodna głowica do pompki podłogowej?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam fajną pompkę podłogową Topeak. Podoba mi się, bo ma super wyraźny manometr do 4 barów (a nie mały do 11), a pompuję poniżej 2. Wygodna jest też duża pojemność skokowa. Ale do szału doprowadza mnie końcówka. Jest dwustronna schrader/presta i zanim się zapnie dźwignię, masa powietrza ucieka przez otwór od drugiego rodzaju wentyla. Przedtem miałem inną i blokowała się obrotem, tak, że często raniłem sobie kłykcie o szprychy.  Jeszcze inna też niewygodna, z małą dźwignią.

Szukam końcówki do wężyka, która może być tylko do Presty (nie musi być uniwersalna albo łatwo przestawiana), jest wygodna, ma dużą dźwignię albo inny wygodny mechanizm. Co polecacie? Jak przed wycieczką muszę nadmuchać 6 kół to nie chce sobie psuć humoru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

KUPIONE - wybrałem https://www.decathlon.pl/p/glowica-do-pompki-rowerowej-decathlon-easy/_/R-p-353029?mc=8873795

Przede wszystkim dlatego, że mogłem to pomacać i kupić w realu. Bardzo udana głowica - duża - jest za co złapać. Dźwignia odpinając się nie przytrzaskuje palca, dobrze trzyma, ma większy przepływ niż oryginalna. Jestem zadowolony. Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o tom głowicę z Decathlona. Kupiłem tego SKSa bo stara mi się wytarła i jestem rozczarowany. Używam i potrzebuję tej głowicy do połaczenia z wężykiem i pistoletem z elektronicznym manometrem do kompresora. Problem polega na tym, że ona jest tak skonstruowana, iż nie puszcza powietrza z powrotem. Czyli nie mogę korzystać na pistolecie z przycisku do upuszczania powietrza. Czy ta z Decathlona też wstecznie powietrza nie puści? 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jasne że trzeba dmuchnąć ̌ by pokazało się ciśnienie, ale poprzednią głowicę jaką miałem normalnie po pierwszym pominięciu mogłem na pistolecie korzystać z przycisku do upuszczania zqrówno jak pompowałemvrower jak i auta. Rozłożyłem głowicę tam jest gumowa kulka która przy wstecznym ciśnieniu blokuje przepływ, do dupy z takim rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...