Skocz do zawartości

[trening] Jak poprawnie wykonać trening z Garmin Connect na urządzeniu Garmin 830?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj próbowałem wykonać pierwszy trening z planu treningowego stworzonego na Garmin Connect.

Po uruchomieniu treningu pierwsze bloki przełączały się automatycznie po upłynięciu określonego czasu.

obraz.thumb.png.b62ed27d402cfaa6d5247d1753e3c1cc.png

Natomiast totalnie się pogubiłem przy kolejnych sekcjach:

obraz.thumb.png.af1a8ea2f2e7d2151e1311b72a2972c0.png

W pewnym momencie czas zamiast maleć, to włączył się stoper i tak mijały kolejne minuty, a mój aktualny puls nie był już prezentowany na wykresie.

Kliknąłem przycisk lap i włączył się kolejny blok z czasomierzem, po którym znowu włączył się stoper.

Założyłem, że to jest forma przerwy i jak będę czuł się dobrze, to klikam lap, by włączyć kolejny interwał.

Finalnie trening 60-minutowy zrobiłem w około 30 minut.

Proszę podpowiedzcie jak poprawnie powinienem używać Garmina, by wykonać ten trening.

Dodatkowo zauważyłem, że po zatrzymaniu się np. na skrzyżowaniu nie włącza się pauza na treningu tak jak to działa podczas normalnej jazdy.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcje "naciśnięcie przycisku lap" to przerywniki, mające służyć odpoczynkowi między interwałami lub dojazdowi w miejsce treningu po rozgrzewce.

Żeby to miało sens, to potrzebny jest trenażer, lub wcześniej wybrany odcinek na którym nie masz skrzyżowań, trudnych technicznie miejsc etc. Nie ma możliwości zrobienia pauzy w czasie interwału, to byłoby nielogiczne. Interwał to interwał, nie wolno go przerywać.

Te 3 powtórzenia, które proponuje garmin Connect to jest dramatycznie mało. Próbowałem planu treningowego pod mtb z Connecta i sobie manualnie edytowałem do 7-10 powtórzeń, bo inaczej nic nie czułem.

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnąć przycisk lap, kiedy będziesz gotowy na interwał.

Te 60 minut zakłada ze po wykonaniu interwału np. Na równym podjeździe będziesz potrzebował nieokreślonego czasu na powrót na start podjazdu.

Tak jak z resztą sam garmin pisze:

Cytat

You"ll probably need at least 00:30 of recovery between these intervals, but take what you need.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...