Skocz do zawartości

[rowerdo 4500 zlotych] trek marlin 8 czy x caliber 8


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dgls_00 napisał:

wydaje mi się, że takie rowery są bardziej uniwersalne, dodatkowo uważam, że maja lepszą geometrię do zwykłego wyjazdu z kumplami "na piwo"

 

 

 

Jeśli to "piwo" ma być w Bike Barze po zjechaniu Twistera to na pewno tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twistera to przydałby się bardziej rower downcoutry 😉 Albo XC z progresywną geometrią.

Odpowiadając na pytanie o inne rowery bo widzę widełki poszły w górę 😉

XTC - fajny rower XC, setup z głową. Jedyne czego nie wiem to jak działa ten ich własny amor. Heble podstawowe, osprzęt M6xxx, bardzo spoko. Wygląda też świetnie. 

Unibike - fajny, dobrze wyceniony rower XC, z grupą SLX. No ale to już prawie 6k, zaczynałeś od 4-4,5😉

Rockrider 720 - też wygląda ok w tej cenie. Nie wiem jak działa SRAM NX w wersji Eagle, normalna wersja działa tak sobie średnio.

Rockrider 120 NX bym odpuścił, Merida lepsza w tej kasie, albo Giant.

Rockrider 100 AM to już klasyczny downcoutry, słabo będzie podjeżdżał ale dobrze zjeżdżał. 

Co do Giant czy Meridy czy Unibike - oba zbliżone geometrycznie rowery XC ale w sumie geometria starszego typu więc sprawdza się w wielu zastosowaniach - mam ten drugi, wygodny do wszystkiego. I na góry i na ultra i po płaskim i na bikepacking. I ścigać też się na nich da bardzo efektywnie.

Rockrider 720 - tu już geometria nowocześniejszego XC, progresywna. W założeniu rower efektywny w jeździe do góry jak i zjeździe. Nie wiem jak z wygodą w zwykłej jeździe.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur85 myślałem też o tym :) a czy przy takiej zmianie trzeba będzie dodatkowo coś zmieniać np łańcuch? Zastanawiałem się też na zębatce 34t, z tego co wiem to oryginalnie piszą że maksymalnie 32t ale czytając fora dużo osób pisało że 34t śmiało wchodzi i tak też praktykują :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Artur85 napisał:

@Dgls_00, przy 32T łańcuch zostaje taki sam. Zębatka 34T wprawdzie się mieści ale przy widełkach jest tak ciasno, że do jazdy się nie nadaje (każdy najmniejszy brud na zębach będzie obcierał o ramę), testowałem na własnym więc spraw pewna. 

I pytanka czy taka zębatka będzie w porządku https://www.veloportal.pl/p-75266/shimano-tarcza-mechanizmu-korbowego-32t-fc-mt610fc-mt510-1?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI6s-f1J7GhQMV6mhBAh3J4QlCEAQYAyABEgLUAPD_BwE ?

jest napisane że do mt510 a nie 511 nie wiem za bardzo czym się to różni :( i czy w takim przypadku zamienniki innych firm będą dobre np narrow widr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...