Skocz do zawartości

[Korba i suport] fsa serwis, pukanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower merida speeder 500. Korba fsa gossamer, suppport FSA BB 7100. Załączam fotki. Mam klucze imbusowe, klucz bbt 9 park tool, smar wiadomo. Foty https://files.fm/u/dr3jkym2jw

Na korbie tą nakrętkę trzeba jakoś poluzowywać/jest taki klucz kollowy ale nie wiem czy w tym przypadku jest potrzebny? Tam od czego zaczynam, mogę normalnie imbusem 8mm? Bo dziwnie to trochę wygląda cały klucz tam wchodzi więc gdybym chcial odkrecac imbusem to musze tylko poczatek klucza wlozyc jak rozumiem. Szukalem na YT filmikow i roznie to wyglada nie wiem jak jest w moim przypadku. Chcę wyczyscic przesmarowac bo podczas pedalowania z prawej strony korby/pedalu czuje drganie i pukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakrętki nie ruszasz, wkładasz imbusa (strzelam że 8mm) i odkręcasz, łepek tej śruby na imbusa będzie się opierał o tą nakrętkę co ma 6otworków i dzięki temu będzie wysuwał/ściągał korbę. Można powiedzieć że jest to taki wbudowany ściągacz do korby :) jak byś odkręcił tą nakrętkę z sześcioma otworami i potem odkręcił tą na imbus to ręcznie nie zdejmiesz ramienia z osi, coś jak w suporcie na kwadrat odkręcisz śrubę ale ręcznie nie ściągniesz ramienia z osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Cytat

Upewniłeś się, że to nie pedał?

 

Tak, wczoraj, ogólnie na innym pedale też stuka (przeczyściłem gwinty i nasmarowałem), ale chyba oleje temat, nie będę rozkręcał póki co korby/suportu tam nie ma żadnych luzów, a przebieg mały (1500km) to stukanie występuje tylko przy lekkim pedałowaniu i w jednej konkretnej pozycji nogi na pedale (tak 11 na zegarze bym powiedział) - co obrót, przy czym nie jest głośne. Jak mocniej docisnę nogę, albo jak np. testuję, że opieram przedenie koło o ścianę i próbuję nacisnąć pedał to też tego dźwięku nie ma. Tak samo jak po prostu kręcę korbę ręką też cisza. Ja bym obstawiał na taką pracę metalu gdzieś w którymś miejscu, ew. sztyca np. jadę sobie z podniesionym tyłkiem to też dźwięku nie ma, ale  ten dźwięk nie pochodzi od sztycy więc to by było dziwne, a też ją już oczyściłem i bez zmian. 

 

Ogólnie temat podobny jak już kilka razy poruszany na forum np.

 

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ostatecznie wyczyściłem suport i korbę a pukanie zniknęło. Mam jednak pytanie bo naszły mnie wątpliwości. Tam jest taka uszczelka falista https://allegro.pl/oferta/fsa-podkladka-falista-pod-ramie-korby-24mm-gxp-13704175958

Czy ma znaczenie którą stroną ja ją położyłem? Chat gpt mówi, że ma... nie wiem też czy w przypadku tej konkretnej ma to znaczenie? Jak powinna być ułożona?

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...