Skocz do zawartości

[Rower] dla 10 latka


Rekomendowane odpowiedzi

@michalr75 FLY 27.5 jest z tarczowymi hydraulicznymi hamulcami Alhonga. Nie wiem jak z ich jakością.

@vatc Ja bym brał w kolejności jak wyżej ktoś napisał.

Amulet, FLY, Woom, Wahoo. Między Amuletem, a FLY kwestia co się bardziej dziecku spodoba. A dalej jak oba nie będą dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę jutro do Łodzi i zobaczę FLY. Są na stanie ale dziś nie ma opcji bo mechanicy nie nadążają że składaniem a złożony właśnie sprzedany został. Wizualnie córka zdecydowanie FLY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vatc na stronie, którą podałeś jest zdjęcie ramy 15". Na stronie producenta jest 13":
https://www.amuletbikes.pl/pl/p/amulet-27-5-youngster-1-10-sh-alu-brushed-transparent_red-2023-amulet-pl

btw ten Amulet też jest w wersji 29" z 11 rzędowym napędem 11-51T. Długość korb taka sama 165 mm, ilość zębów też 32T. Ma obniżony suport. Wg tabeli od 145 cm. W tym wieku wiadomo, że proporcje nogi/ręce/tułów są różne. Może warto się przymierzyć? Zwłaszcza jeśli jeździ głównie po płaskim. Sam się przymierzam do zakupu dla swojego 10 latka większego roweru, ale raczej pod koniec sezonu i na pewno te 29" rozważę.

Tutaj jest geometria obu:
https://skleprower.pl/rower-juniorski-amulet-youngster-29-shimano-deore-1x11-p-778.html

Na Amuleta masz też 10 lat gwarancji na ramę po rejestracji.

Edytowane przez Luk35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z Amuletem może być problem z przymiarką :( Nigdzie w okolicy Łodzi nie widzę. Przy kołach 29 boję się, że może być córka na rowerze mało zwrotna, obrotna. To jednak dzieciak i manewrowanie nie jest tak łatwe jak dla dorosłego. 

 

Edytowane przez vatc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważasz podróż do innych miast? Ja z FLY 24 się trochę wkopałem, bo kupiłem rower praktycznie na 1 - 1,5 sezonu, bo nie miałem gdzie 27,5 przymierzyć w promieniu 100 km) Jakbyśmy przymierzyli pewnie skończyłoby się na 27,5 i paru zł na pociąg. Z tym że mało ryzykowałem, bo młodsze dziecko zaraz go przejmie.

Edytowane przez Luk35
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100km podjadę. W jakim wieku było dziecko jak kupiłeś FLY 24 i jakiego było wtedy wzrostu? Na chwilę obecną nie mogę przekonać córki do Amuleta bo nie podoba jej się wizualnie a z kobietami jest jak jest. Na razie żadne argumenty nie trafiają bo brzydki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower  z dużym kołem 29" będzie słabo sterowny dla dziecka o wzroście 140 cm. Ten rose i tak jest będzie trzeba zmienić za 2 sezony bo rama XS jest na wzrost 140-155 cm. I jeszcze waży 14 kg.

 

Edytowane przez pytkum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose to rower dla dorosłych, bez sensu to dzieciakowi kupować. Co do rowerów dla dziecka, to bez sensu jest kupować kloca za tysiaka czy półtora bo dziecko nie będzie miało radości z jazdy a roweru później za dobra kasę nie sprzedasz. Na bazie moich doświadczeń na 2 lata warto kupić rower droższy i lżejszy (dziecko ma wtedy przyjemność z jazdy), żeby go po tych dwóch latach sprzedać za dobra kasę, bo rowery dziecięce lekkie, na rynku wtórnym bardzo dobrze trzymają ceny.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony FLY. Chciałem kupić stopkę ale sprzedawca odradził. Teraz jednak po 3h jazdy widzę, że musi być. Polecicie coś konkretnego? I jakiś poradnik jak dbać o rower 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2024 o 21:45, vatc napisał:

Kupiony FLY. Chciałem kupić stopkę ale sprzedawca odradził. Teraz jednak po 3h jazdy widzę, że musi być. Polecicie coś konkretnego? I jakiś poradnik jak dbać o rower 😊

Gratuluję zakupu!

Do FLY 24 kupiłem accent Dust. Widzę że jest też w rozmiarze 27/28. Tylko trzeba skrócić bo we FLY jest suport obniżony - prosta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2024 o 21:45, vatc napisał:

Kupiony FLY. Chciałem kupić stopkę ale sprzedawca odradził. Teraz jednak po 3h jazdy widzę, że musi być. Polecicie coś konkretnego? I jakiś poradnik jak dbać o rower 😊

Jestem zwolennikiem dla dziecka takiej nóżki dla "terenowca":

https://allegro.pl/oferta/podporka-stopka-nozka-centralna-20-cali-polecam-7548886531

 

Ma mocną sprężynę, bez obaw samego otwarcia.

Kupiłem do koła '26 i jest zdecydowanie za długa, przekręciłem ze starego roweru właśnie tę z aukcji na koło '20 i jest dobrze. Tylko minimalnie mogłoby być lepiej, ale za tę cenę jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...