Skocz do zawartości

[Około 5000 zł] Komfortowy XC lub trail.


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

mam bardzo dużo dylemat mianowicie czy kupić rower Radon CRAGGER 7.0, czyli z tego co się orientuję jest rowerem trailowym czy kupić XC taki jak: JEALOUS AL 8.0 lub Sensa Merano Evo Pro.

W przypadku tych XC nie wiem, czy geometria jest bardziej pod komfort, czy pod wyścigi. Jeśli macie coś do zaproponowania to chętnie wysłucham.

Jeśli chodzi o jazdę to chciałbym w tym roku na pewno wybrać się na jakieś single tracki, nie jakieś wyczynowe, ale tak, żeby był fun z jazdy + do tego jakieś trasy mtb w okolicach Olsztyna. Domyślam się, że będzie tam też asfalt czy jakieś drogi szutrowe.

Główne moje obawy to czy rower trailowy oprócz single traków sprawdzi się w innych miejscach. A z drugiej strony czy na rowerze XC będzie mi w miarę komfortowo i czy będzie taki sam fun na singlach na trailu.

Z góry dziękuję bardzo za pomoc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pójść w coś pośrodku, np. Grand Canyon:

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-trailowe/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-7/3271.html?dwvar_3271_pv_rahmenfarbe=RD

Ma już droppera więc zapewni komfortową zabawę na singlach, całkiem wygodną pozycję i w miarę lekko toczące się opony. Z minusów jest poza budżetem, ma bieda napęd i amor.

Podobny model to Marin Team Marin:

https://interbike.pl/Marin-Team-Marin-1-Czarny-Czerwony-29-XL-2024-p97957/?ref=Google+Merchant+Center&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIo8v5ie6whQMVPgsGAB3h2gRJEAQYAiABEgLkCfD_BwE

Ten sam bieda amor, ale w miarę sensowny napęd, dużym minusem jest brak droppera.

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie ciągnie bardziej w stronę roweru trailowego.

W takim razie wezmę tego craggera 7.0, bo za taką kasę ma naprawdę niezły osprzęt a w razie potrzeby opony można kupić inne.

Teraz pytanie lepszy będzie rozmiar ramy M czy L? Wzrost 181 cm, długość nogi 87 cm.

image.thumb.png.6e438151d8bd821003d9e8ccc449cf66.png

image.thumb.png.7e4059e2389c00e90eea202c75245379.png

image.thumb.png.665a4b1651e23a6887a9e531a7abba12.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...