Skocz do zawartości

[OLX] obecna sytuacja


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ludki z OLX` a czytają to forum 🤣.

"Wkrótce wprowadzony zostanie nowy System Ocen, który pozwoli na ocenę zakupów z Przesyłką OLX.
Nowy system nie jest jeszcze w pełni gotowy, ale chcemy się już z Tobą podzielić tym co będzie oferował."

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.04.2024 o 19:09, spidelli napisał:

Już, ją mają, już zaraz zwrócą 🤣Niestety nie chce mi się czekać i reklamuję zagubienie przesyłki.

Dziś dostałem odpowiedź InPosta na reklamację. Mam się bujać na szczaw, bo 15.04 przesyłka została odebrana. Nie mam na ten fakt potwierdzenia w formie powiadomienia ale łatwiej udowodnić że się coś ma niż nie ma :)

Zacząłem się zastanawiać czy oni w tym zamieszaniu nie dostarczyli jednak przesyłki do pierwotnego nabywcy, któremu ja zwróciłem pieniądze - gość odebrał, radio zalane ale w gratisie - i siedzi cicho. Niemniej, wyraźnie zaznaczyłem, że paczka po uszkodzeniu ma być zwrócona do mnie - a to nie nastąpiło.

Podsumowując:

1) Najpierw chciałem reklamować znieszczenie,

2) Zareklamowałem zgubienie,

3) Będę reklamował zgubienie 2 ("Lost 2").

Masakra, chyba wezmę rozwód z InPostem, będę paczki odbierał nie w paczkomacie tylko obok w sklepie jako Orlen Paczka...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

chyba wezmę rozwód z InPostem, będę paczki odbierał nie w paczkomacie tylko obok w sklepie jako Orlen Paczka...

Żeby tylko nie zachciało Ci się odbierać i wysyłać paczki przez Pocztę Polską jak się już obrazisz na InPost - ostatnio sprzedawałem coś tam na olx i z powodu zbyt dużego rozmiaru musiałem wysyłać Pocztexem czyli niby takim Pocztowym kurierem ale w przeciwieństwie do innych, "normalnych" firm kurierskich nie było opcji, żeby kurier odebrał przesyłkę z domu i musiałem iść na pocztę (w dodatku nie było możliwości wyboru punktu pocztowego, który jest blisko mnie), oczywiście odstać swoje w kolejce to jeszcze pani w okienku przyburzyła się, że nakleiłem na paczkę naklejki "Ostrożnie". Powiedziałem, że zawsze je naklejam i nigdy nie było problemu a Pani na to, że u nich jest to usługa dodatkowo płatna. Chciała, żeby je zrywać ale wziąłem długopis i je przekreśliłem i to wystarczyło. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja nadałem przesyłkę olx Pocztą we wtorek odstając wcześniej swoje w kolejce. Na szczęście pani paczki nie mierzyła tylko ważyła no i nie oglądała stosu starych naklejek bo niektóre tylko częściowo udało mi się pozrywać. Pamiętam, że kiedyś karton inny niż szary to w ogóle było coś, czego się wysłać nie dało i trzeba było go owijać w papier więc to i tak postęp.

No więc według trackingu paczka we wtorek trafiła do jakiegoś magazynu i tam sobie dalej leży. Kiedyś pewnie ruszy, do tego czasu kupujący o mnie zapomni i tego nie odbierze :) Ale raz na 10 lat można sprawdzić co tam na poczcie.

Niech to już zdechnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda z Pocztą naszą  kochaną to luksus totalny. Co powiedzieć mam ja który z Zakopanego musi do Skawiny  100 km jechać bo kutafonowi kurierowi nie chciało się paczki dostarczyć przez dwa dni.  Drugiego dnia powiedział ,że nie opłaca mu się jechać do mnie z paczką . Stwierdził ,że mam  sobie podjechać do pobliskiej miejscowości bo on tam będzie . Zakomunikowałem mu ,że ma ją dostarczyć pod wskazany adres bo jest od tego jak pupa  od srania to kurierzyna z GLSu stwierdził ,że sobie do Skawiny po nią pojadę.  I tak szpej z Niemiec lata sobie po Polsce.  GLS TO TOTALNA PADACZKA.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta to jest zupełnie inny świat.

Co do pozostałych firm kurierskich to obawiam się, że gdy zbierzesz do kupy opinie większej ilości osób to pozostanie Ci wozić paczki osobiście :)

A to wszystko to po prostu pochodna allegrowych smartów, amazonowych primów i innych tego typu programów.

Przesyłka ma być darmowa, ewentualnie kosztować grosze. Przewoźnicy są pod presją i tną maksymalnie koszty co by zrobić atrakcyjną ofertę. No i mamy "damową wysyłkę" ale jak coś pójdzie nie tak to kicha...no bo w excelu nie ma komórki - uszkodzenie paczki, zagubienie paczki, inne  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja narzekałem na OLX, a to Allegro na minę się nadziałem dużo gorszą. Kupiłem od gostka subwoofer, zapakował byle jak, w karton z miękkiej tektury, wypełnienie to kawałki innych kartonów. Paczka jak przyszła (paczkomatem) to na sprzęcie nie było widać śladów uszkodzeń, ale regulacja głośności nie działała. Gostek musiał zdawać sobie sprawę że byle jak zapakował, bo jak mu o tym napisałem to od razu odpisał "Jak wysyłałem był dobry, musiał się uszkodzić w transporcie". Umówiliśmy się ze odeślę a on da do naprawy. Poprosiłem o opłacenie przesyłki zwrotnej, a ten znów zamówił paczkomat. Miałem akurat trochę większe pudło z grubszej tektury to przepakowałem, ale wypełnienie poszło to samo, bo raz, że nie maiłem nic innego, dwa, nie weszło by, bo pudło niewiele większe niż sprzęt, a większe pudło nie weszło by do paczkomatu. No i w drodze powrotnej znowu Inpost uszkodził, tym razem obity róg. Napisałem że w takim stanie to ja sprzętu nie chcę, niech oddaje kasę, a gość się wypiął, zwrócił mi 50 zł jako "rekompensatę za odesłany sprzęt" (zapłaciłem 400 plus wysyłka) i ma wywalone. i|npost reklamacji nie uznał. Dyskusja otworzona nie pomogła. Czekam aż minie 2 tygodnie od założenia dyskusji żeby oznaczyć jako nierozwiązaną i zgłaszam do Allegro Protect. Jak rozpatrzą negatywnie kasuję konto na Allegro i nie zamierzam tam już zaglądać. Na OLXie w takiej sytuacji gdzie dostałbym niesprawny sprzęt sprzedający po prostu nie miałby wypłaconych pieniędzy. A tu kasę ma, sprzęt dostał z powrotem i kręci, zwala na mnie że uszkodzenie moja wina, bo odesłałem w innym kartonie. A że w lepszym to nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czekając w GLSie na paczkę pogadałem z gościem. Włos się jeży na głowie co kurierzy wyprawiają. Kradzieże, wyrzucanie paczek  odfajkowanych w systemie , lecą dyscyplinarki i rotacja ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, przemeg napisał:

Nie kumam, skoro inpost uwalił róg, to czemu nie płaci... Przecież to ich wina.

Stwierdzili ze to wina złego zapakowania przesyłki. Wcześniej czytałem na forum Allegro że to powszechne u nich, odrzucają automatycznie wszelkie reklamacje o uszkodzenie zwalając na złe pakowanie (nawet jak paczka byłą dobrze zapakowana). Ogólnie; jak nie zapakujesz paczki pancernie, aby przetrwała rzucanie nią przez kurierów (tak załatwić rogu bez rzucania się nie da) to można zapomnieć o uznaniu roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzicie, szczęściarz ze mnie. Sami się przyznali, że uszkodzili. Potem zgubili, potem odnaleźli a na końcu wysłali pod pierwotny adres, zlewając moją dyspozycję zwrotu do mnie. 

Zniósłbym i to, ale przelało mi się jak dostałem głupawe pisemko, że paczka odebrana, reklamacja niezasadna, liczą na dalszą pomyślną współpracę.

Jak napisałem, że poproszę o wskazanie paczkomatu, gdzie została odebrana paczka, bo ja nie odebrałem a miała wrócić do mnie, to paniusia odpisała, że w pisemku jest pouczenie o odwołaniu.

Czyli albo załatwianie spraw na odwal i arogancja to inicjatywa pracownika InPost, albo - w co zaczynam wierzyć - polityka firmy - bujaj się na szczaw do upadłego, w końcu się zmęczysz..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli standard ......przeczołgamy klienta po "poligonie" w końcu sam "padnie".

Dla mnie sprawa jest już kryminalna, kradzież / przywłaszczenie towaru przez gościa który kupił to radio. Wyrwać od Inpostu potwierdzenie dostarczenia/ odebrania przesyłki przez klienta po czy sprawę zakomunikować jemu. Jeżeli się nie ustosunkuje - zgłosić organom ścigania.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 08:20, uzurpator napisał:

A propos tematu - będzie opowieść o ludzu z OLX oraz ostrzeżenie przed kupowaniem 'na nostalgię'

(...)

P.S. Rower fajny, żałuję, że nie kupiłem te 15 lat temu. 

 

Tak to niestety wygląda, jak dopada nas ta "kiedyś to było" patologia, nazywana dla niepoznaki nostalgią. Kupujemy przepłacone szroty, mimo że doskonale wiemy, że są to przepłacone szroty, które w najlepszym wypadku będą wymagały gruntownego rozebrania do ostatniej śrubki, a w najgorszym akcji rodem z garażu u szwagra przy użyciu pilnika, spawarki i czteropaka. Bo oczywiście nie przyznamy się sami przed sobą, że jedynym słusznym wyjściem jest posypanie głowy popiołem, zezłomowanie tego padła i kupno czegoś, co działa od samego początku.

I jeszcze się z tego cieszymy jak te durne pały! 😁 

 

A kurierzy to jedna swołocz, tyle że czasami większa. W pracy zamawiamy zawsze jednego i tego samego, żeby nie musieć tłumaczyć kolejnemu świeżakowi, jak w ogóle do nas trafić, a i tak raz przyjedzie, a raz nie przyjedzie. Prywatnie miałem dostać jedną paczkę przedwczoraj po południu, a dostałem wczoraj pod wieczór. Bo tak. Inną kurier przywiózł mi w ogóle po nocy (dokładnie o 21:40), będąc pod ewidentnym wpływem mocno nielegalnych substancji.

 

PS Psioczymy na OLX czy Allegro, ale zamówcie coś z "normalnego" sklepu i spróbujcie zrobić zwrot. Ja czekałem na list przewozowy, żeby w ogóle móc zwrócić paczkę, dwa i pół dnia, bo nie mogę go sobie sam wystawić, ale musi to zrobić jakaś panienka z okienka. Do tego firma akceptuje darmowy zwrot tylko konkretnym kurierem, który albo przyjedzie do mnie w godzinach, w których wiadomo, że większość ludzi siedzi w robocie, albo muszę lecieć z paczką ładny kawałek do punktu nadania. Ciekawe, ile będę czekał na zwrot kasy. A trzeba było kupić przez to złe, monopolistyczne, uciskające sprzedawców aledrogo 🙄

Edytowane przez MrJ
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrJ dlatego "kocham" 😉 robić zakupy u imperialistów z zgniłego dekadenckiego zachodu. Nie dość , że ceny 2/3 tego co u nas to obsługa, zwroty i gwarancja  totalna bajka .... zwłaszcza "gwara" u hamerykańców ( robisz zdjęcie , opis, uszkodzone wyrzucasz..... czekasz na paczkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeny! Serio? 🙂 Ja sobie kiedyś powiedziałem "dość z przepłacaniem". Jakiś czas temu, ze 2-3 razy coś mi wypadło w sobotę podczas napraw, mniej lub bardziej zaplanowanych. Sprawdzam cenę na Allegro, dzwonię do sklepu stacjonarnego, a tu 50-70% drożej. Koniec! Mam czym jeździć, sprzęt postoi do przyszłego weekendu 😉. NIC do roweru, a ostatnio nawet mało co do samochodu, nie kupuję stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, to ja takiego rozrzutu nie zauważyłem. Z drugiej strony, jak masz status "stałego" klienta, to możesz sobie wynegocjować np. prawo do zwrotu albo jakiś inny bonus. W sklepach, o których mówię są też serwisy i czasami proszę o możliwość zostawienia roweru w sobotę i odebrania w tygodniu po pracy - i z reguły nie ma problemu.

Oczywiście nie mówię o każdym sklepie, zdarzało mi się też naciąć.

Komplet klamek hydraulicznych Tiagry i drugi - GRX kupiłem na OLX ze względu na cenę, nie ukrywam. Ale już zaciski, jakich potrzebowałem były tylko w sklepie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pecio napisał:

@MrJ dlatego "kocham" 😉 robić zakupy u imperialistów z zgniłego dekadenckiego zachodu. Nie dość , że ceny 2/3 tego co u nas to obsługa, zwroty i gwarancja  totalna bajka .... zwłaszcza "gwara" u hamerykańców ( robisz zdjęcie , opis, uszkodzone wyrzucasz..... czekasz na paczkę)

Ja tak miałem w Niderlandach, akurat nie szpej rowerowy ale kupiłem system do drzwi przesuwnych, taki czarny kawał żelastwa, który dopiero w Polsce wchodził do sprzedaży i był piekielnie drogi tam kupiłem za 1/4 ceny. A że dom się dopiero budował to montowałem to dopiero po roku czy prawie dwóch od zakupu i okazało się, że brakuje jakichś tam śrub, które nie były jakimiś typowymi śrubamu z marketu. Zadzwoniłem do sprzedawcy, wytłumaczyłem o co chodzi, że kupione jakiś czas temu, dość dawno ale dom się budował itp. i nie było problemu wysłali brakujące śruby do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudzinki napisał:

Ty to pewnie wielkomiastowy,

Dojeżdżający, poza tym żona zabrania mi dotykania jej rowerów :) Mam prawo tylko zawozić je do serwisu :D 

2 z 3 sklepów są w małych miastach, tylko jeden wielkomiastowy.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2024 o 12:32, sznib napisał:

Czekam aż minie 2 tygodnie od założenia dyskusji żeby oznaczyć jako nierozwiązaną i zgłaszam do Allegro Protect

Na luzie staną po Twojej stronie, mi gość wysłał licznik z klejonym mocowaniem, też się pienił na biało-czerwono ,a na końcu zmiękła mu rura .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2024 o 17:12, Greg1 napisał:

musiałem iść na pocztę (w dodatku nie było możliwości wyboru punktu pocztowego, który jest blisko mnie),

Idziesz na dowolną pocztę i zostawiasz tam paczkę. To że oni sugerują ci jakiś punkt, nie na najmniejszego znaczenia, jeśli masz wygenerowaną etykietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...