Skocz do zawartości

[do 8000] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem, poboczem krajówki z górki na rowerze o 2 rozmiary za dużym

12 minut temu, marvelo napisał:

wszyscy nastawieni nieco bardziej sportowo, albo po prostu fani prędkości, będą cisnąć i dokręcać niezależnie od roweru. Nawet na holenderskiej damce ze składanym wajchą mostkiem, po opuszczeniu go do poziomu, da się pocisnąć z góry, a ograniczeniem mogą być głównie przełożenia.  

Jak ktoś jest nastawiony sportowo to nie jeździ crossem - tzn w normalnym świecie nie jeździ bo ty masz pewnie inne zdanie 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam kilka rowerów i jest wielu takich ludzi. Nawet jak jadę moją białą damką to w żadnym stopniu mój temperament sportowy nie ulega zmianie, chyba że jadę do sklepu po bułki i nie chcę się za bardzo spocić. Ale już w drodze powrotnej i tak docisnę. 

Akurat crossa to mam w małym rozmiarze, z mostkiem 120 mm.

 

DSCF4258.thumb.JPG.bb12df8792f55b18fa2f0b5cceb86799.JPG

A co jest złego w jeżdżeniu poboczem krajówki z góry?  Mam jechać środkiem pasa? Mam jechać na hamulcach, bo z góry? Nie wolno mi dokręcać? Weź już skończ z tymi żałosnymi tekstami. 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co jest złego w jeżdżeniu poboczem krajówki z góry?

Choćby to, że to niezgodne z prawem? 

A tak ogólnie to zwracam tylko uwagę, że przekonania o napędach w różnego typu rowerach opierasz na swoich "specyficznych" doświadczeniach, których inni nie naśladują. Równie dobrze ja mogę w każdym temacie dotyczącym szosy pisać, że blat 52 to minimum bo sobie lubię czasami 75 z górki pojechać z kompakt to ogranicza 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda rowerem poboczem niezgodna z prawem? Którym?

Rowerzysta na drodze - podstawowe zasady - Aktualności - KPP w Piasecznie (policja.gov.pl)

 

jeżeli nie ma wyznaczonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów – obowiązany jest poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych. (art. 16 ust. 5 UPoRD);

Ja uważam, że nawet rower fitness może mieć blat 53 z, a szosa tym bardziej. Wczoraj poniższym jechałem 74 km/h na 53/11 (było z góry, więc co, miałem wzywać drogowców by wypłaszczyli teren, bo z góry się nie liczy?).

DSCF4351.thumb.JPG.477d4971fb5214425a5246cc6ce28d1a.JPG

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chudzinki napisał:

Guzik prawda! Chyba świeżaki, którzy zostają od razu zdemaskowani 🙂.

  

A co Ci przeszkadza w Roam 1?

mam wrażenie że będę miał za mało przełożeń jeśli chodzi o jazdę poza trasą... wcześniej miałem mtb 3x stąd to przyzwyczajenie. poprawcie się jeśli się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że w Roam 1 masz małe zębatki z tyłu? 

Masz wrażenie, że zabraknie Ci lekkich przełożeń w Roam 1, a w Roam 0, z racji na inną kasetę, po włożeniu z przodu przerzutki powinno być ok? 

W roam 1 możesz po prostu wymienić korbę na 40/26 lub kasetę na większą. 

W roam 0 musiałbyś wymienić najlepiej suport (kwadrat) i korbę oraz kupić przerzutkę i manetkę. Wyjdzie drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 21:46, gomez.pl napisał:

idzie włożyć 2x do tego Roam 0? wtedy byłoby idealnie dla mnie...

W dniu 10.04.2024 o 09:06, chudzinki napisał:

A co Ci przeszkadza w Roam 1?

10 godzin temu, gomez.pl napisał:

w roam 0 chciałbym mieć 2x

Co jest takiego niesłychanego w Roam 0, że chcesz włożyć do niego napęd 2x? Chodzi o kolor? Uchyl rąbka tajemnicy to będzie łatwiej coś doradzić 🙂.

 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

poszukałem i pojawił mi się taki:

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-cannondale-trail-sl-1-29-w-100-gotowy-gratis-p-6960.html

w innych wątkach ktoś bardzo polecał sensę:

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-sensa-fiori-evo-elite-ltd-pd36382/

 

im więcej czytam tym większy wybór i mętlik w głowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...