Skocz do zawartości

[Łoponka] vittoria mezcal 700x44


Rekomendowane odpowiedzi

Inaczej Mezcal Gravel Endurance albo Mezcal III. Natrafiłam na nie u pewnego youtubera. Czy ktoś już je testował? Polecacie je? Chyba nie są za bardzo popularne w Polsce. 

Teraz mam Bontrager GR1 Expert i na lato szukam czegoś bardziej drapieżnego ze względu na to, że często jeżdżę po lasach i różnych piaskach, błotach, kamykach, wzniesieniach (29, max 2.1). Bontrager daje radę, ale trzeba uważać w co się wjeżdża. Jednocześnie chciała bym, żeby na betonie nie zamulały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie się opiniami użytkowników nie bardzo ma sens. Większość z nas miała w swoim życiu kilka - kilkanaście rodzajów opon, nie ma pomiaru mocy żeby obiektywnie ustalić opory toczenia. Oczywiście są wyjątki ale skąd będziesz wiedzieć czy dana opinia pochodzi od takiej osoby. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że wyboru najlepiej dokonać całkowicie i ślepo ufając wynikom z ww. strony. U mnie wszystkie próby "kombinowania" i opierania się na zasłyszanych gdzieś opiniach czy sugerowanie się wyglądem na zasadzie slick to będzie szybki kończyły się zmarnowanymi pieniędzmi. Finalnie i tak kończyłem z oponą którą należało wybrać korzystając z tych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze coś kompletnie odwrotnego.

Jeżeli ma to być opona do jeżdżenia głównie poza asfaltem to testami na BTR bym sobie głowy kompletnie nie zawracał.

Zresztą porównując wyniki oporów toczenia na różnych stronach można w ogóle zgłupieć.

Dla tych samych opon wyniki potrafią być kompletnie różne. 

Gravelowy Mezcal ma ogólnie dobre opinie: https://off.road.cc/content/review/tyres/vittoria-mezcal-gravel-endurance-tyre-review-13869

Od siebie mogę polecić Tufo Swampero lub Specialized Tracer Pro. Jeżeli chcesz mieć pewność trzymania praktycznie w każdych warunkach to na przód można dać Specialized Rhombus ( jako napędówka już niestety nieco zamula).

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...