Skocz do zawartości

[Odchudzanie] Dętki


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dętki z Aliexpress przyszły :). Zamówiłem wersję zielona z wentylem alu bodajże lub podobnego materiału. Wygląda na to że jest możliwość wymiany samego zaworka. ( wykręcał się) Waga miła dla oka. 

Mam także pytanie do was czy warto sobie dokupić latki tubolino czy wystarcza te z zestawu które przyszły ?

IMG_20240503_105613.thumb.jpg.5cbd0cf2aaaa2492ef0065031037e68d.jpg

 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś kilka dni temu założyłem różowe zamiast fabrycznych do Marina DSX2. Fabryczne ważyły 210 i 216g, a nowe 45 (ale bez kapturka na zaworze). Nie tylko super tanie odchudzanie roweru, ale też wyrażna zmiana w jeździe - opony przy tym samym ciśnieniu wydają sie bardziej sprężyste i lepiej się toczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleisz prawie tak samo jak normalne dętki, czyli gazikiem z izopropanolem odtłuszczasz , łatka to kawalątko TPU i do tego polecam cement TipTopa. Po zaklejeniu musisz chwilę odczekać  jakieś niecałe 10 minut  . Potem cały " burdel" składasz do kupy i walisz atmosfery.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przez ostatnie dwa dni dętki TPU Ridenow i wracam do latexu. Na oponach Conti GP5000 32C przy ciśnieniach od 3.4/3.6 do 4.6/4.8 latex jest bardziej komfortowy. Przy ciśnieniu powyżej 4 bar toczą się podobnie. Ale jak zaczynamy schodzić z ciśnieniem poniżej tej wartości to różnica się powiększa na korzyść latex-u. Przy 3.4/3.6 na latexie większe opory toczenia rekompensuje większy komfort i możliwość szybszej jazdy po nierównej nawierzchni. Więc w praktyce nie ma różnicy w prędkości pomiędzy 3.4/3.6 a 4.6/4.8. Na równym asfalcie na pewno różnica będzie ale u mnie nie ma tego dużo. Natomiast na Ridenow muszę utrzymać minimum 4 bary żeby opory toczenia odczuwalnie nie rosły. Jedyny minus latexu chyba wszystkim znany - trzeba pompować codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...