Skocz do zawartości

[Radar] Garmin Varia


Rekomendowane odpowiedzi

Różnica pomiędzy 515 a robioną na rynek niemiecki 516  jest tylko jedna. Brak trybów migających.  Opcja zablokowana programowo.  Jakby kogoś interesowało to jest najnowsza wersja oprogramowania układowego    v3.34

Zresztą z Variatki przy pomocy odpowiedniego "wsadu" do jednostki głównej  można cuda wyczarowywać jeżeli chodzi o sposób działania.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Różnica pomiędzy 515 a robioną na rynek niemiecki 516  jest tylko jedna. Brak trybów migających.

Oraz moc światła jest inna o czym pisałem wczesniej. 
 

RTL 515

tryb ciągły 20lm

tryb  peleton 8lm

RTL 516 5lm 

 

Edytowane przez Pietrash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietrash zgadza się . 516 na rynek niemiecki to w zasadzie sam radar z pseudo światełkiem  w jednym trybie stałym  5lm.   Te ich StVzo jest totalnie chore,  w "mercach" można ładować pseudo inteligentne  ledy które walą po oczach czy stosować legalnie retrofity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego przepisy dotyczą tylko oświetlenia bezpośrednio zamontowanego w rowerze. Jeżeli zamontujesz sobie lampkę która nie spełnia przepisów StVZO np. do plecaka lub kasku i będzie świeciła światłem migającym to wszystko jest ok.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spidelli napisał:

To, co dzieje się z tyłu jest potrzebne np. gdy trzeba ominąć dziurę odbijając do środka jezdni - głupio byłoby to zrobić pod nadjeżdżający samochód.

Czy radar jest na tyle skuteczny że zaryzykujesz zjazd do środka jezdni tylko na podstawie jego wskazań ? Mnie zawsze martwi coś innego. Czy kierowca za mną nie jest przypadkiem pijany albo może śpi i za chwilę mnie staranuje. A tej informacji radar nie pokazuje (chociaż ten Trek być może). Zgodzę się natomiast bez dyskusyjnie że jak ktoś jeździ z koleżanką/kolegą to na mniej uczęszczanych drogach można wygodnie jechać obok siebie z radarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spidelli napisał:

Zgoda, a do tego jest stare chińskie przysłowie "nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjejejeje" :)

No i właśnie tu radar sprawdza się świetnie. Patrzysz przed siebie, a i tak masz informację co jest za Tobą.

Godzinę temu, chrismel napisał:

Czy radar jest na tyle skuteczny że zaryzykujesz zjazd do środka jezdni tylko na podstawie jego wskazań ? Mnie zawsze martwi coś innego. Czy kierowca za mną nie jest przypadkiem pijany albo może śpi i za chwilę mnie staranuje. A tej informacji radar nie pokazuje (chociaż ten Trek być może). Zgodzę się natomiast bez dyskusyjnie że jak ktoś jeździ z koleżanką/kolegą to na mniej uczęszczanych drogach można wygodnie jechać obok siebie z radarem.

Radar nie chroni przed niczym. Informuje. Radar Treka też Ci nie wykryje że jedzie ktoś pijany. Jak ma to wykryć? 

Nie wiem, mi bardzo odpowiada jego działanie. Jak jadę samemu, to mam jasną informację że coś się zbliża. Mogę się na spokojnie zorientować w sytuacji i nie być zaskoczonym.

Jak jadę z kimś, to ponownie mam bardzo dużo czasu żeby się schować itd.

Nie będę czarował: nie lubię jeździć po ulicy. Jak już jadę, to wybieram takie miejsca, gdzie siłą rzeczy ciężko jechać szybko lub ruch jest znikomy. Wtedy radar jest dobrym uzupełnieniem. Minął mi już okres "ciśnięcia". Teraz bardziej cenie sobie spokój i po prostu aktywne spędzanie czasu.

Natomiast jeżeli ktoś jeździ po ruchliwych drogach z dużym natężeniem ruchu, to radar nie za bardzo ma sens.

No i jeszcze jedna sprawa, kluczowa dla mnie. Varia to też świetna lampka. Samego radaru bym nie kupił, natomiast połączenie jest idealne. Dobra lampka to koszt 200 - 300 zł. Dokładamy drugie 300 zł i mamy dodatkowo radar.

Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Mnie po prostu ciągłe obracanie irytowało. Można się w coś wpakować, a i tak nie jest się w stanie monitorować ciągle co jest z tyłu. Radar to umożliwia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sziva napisał:

A powiedzcie mi proszę, czy ten radar można przypiąć do torby podsiodłowej czy on musi być na sztywno na sztycy zamontowany i pod odpowiednim kątem?

Można. Ja mam Varia zamocowaną do szlufki torby za pomocą mocowania Garmina do licznika na mostek + gumka i wygląda to tak:

 

IMG_1353.jpeg

IMG_1352.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Radar nie chroni przed niczym. Informuje. Radar Treka też Ci nie wykryje że jedzie ktoś pijany. Jak ma to wykryć?

Nie uważam że jest to złe urządzenie. Jak ktoś by mi dał to bym się nie obraził ale nie przeceniałbym jego realnego wpływu na bezpieczeństwo. A co do radaru Trek-a to informuje (podobno) o tym czy samochód za nami zmienił pas ruchu czy podąża za nami. Jak to działa w praktyce nie wiem. Ale gdyby skutecznie ostrzegał że samochód nas nie ominie lub zrobi to bardzo blisko byłaby to świetna funkcja która mogłaby nawet uratować życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta funkcja Treka działa w dedykowanej apce na telefonie . Nigdzie indziej. I jak będzie to działało jak flarki to ja dziękuję.

Parę linijek kodu i podobne bajery przy kolejnej aktualizacji Variatki można dostać.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 21:53, Krypto.Szosowiec napisał:

 

Orientuje się ktoś z Was, czy da się połączyć Varie równocześnie z licznikiem Edge i zegarkiem Forerunner?

Chciałbym zamiast dźwięku, mieć wibracje zegarka.

Da się. Protokół ANT+ pozwala na połączenie z kilkoma urządzeniami. Można nawet sparować z kilkoma licznikami Edge, gdy jedzie się w grupie.
Ja mam podstawowo połączoną z Edge i czasem dodatkowo z Forerunnerem i sygnały w obu urządzeniach (chociaż to czasem wkurza a nie pomaga).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...