Skocz do zawartości

[Licznik rowerowy] Igpsport BSC100s czy Cycplus M1


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do zakupu jednego z tytułowych liczników. Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć na ich temat? Chciałbym dokupić dodatkowo czujnik kadencji. Jedyne nad czym mi zależy to duży wyświetlacz, pomiar prędkości i kadencji. 

Jestem totalnym laikiem w tych sprawach i zastanawia mnie jedno. Czy do tych liczników należy dokupić dodatkowo czujnik prędkości? Widze, że są sprzedawane również osobno i teraz nie wiem, czy trzeba, czy nie trzeba. W zestawie z licznikiem nie widzę takiego czujnika.. no chyba, że nie jest potrzebny do zwykłego mierzenia prędkości.

 

dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
55 minut temu, dummgelaofen napisał:

Jedyne nad czym mi zależy to duży wyświetlacz, pomiar prędkości i kadencji. 

No to nie ma sensu patrzeć na liczniki z GPS, które dość często trzeba ładować i nie są tak dokładne jak tradycyjne. Zobacz taki zestaw Sigmy:

https://www.hermesplus.pl/pl/p/Bezprzewodowy-licznik-rowerowy-SIGMA-BC-12.0-WL-STS%2C-czujnik-kadencji/23122954

Duży, czytelny wyświetlacz, czujnik kadencji w komplecie i bateria starcza na rok co najmniej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, natomiast chciałbym wydać możliwie jak najmniej. Zastanawiam się zatem, czy nie lepszą opcją dla mnie będzie Cycplus M1 + czujnik kadencji i prędkości. Z aliexpres całość będzie mnie kosztowała ok 120-130 zł.

Nie jestem bardzo wymagający. Taki zestaw na początek przygody z rowerem myślę, powinien wystarczyć. Jeśli bardziej się wkręcę to być może skuszę się w przyszłości na nawigację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Posiadam iGPSPORT BSC100s od zeszłego sezonu i przejechałem na nim około 500 km. Jak dla mnie, za tą cenę (kupiony za około 130 zł wraz z dedykowanym uchwytem na aliexpress) to świetny wybór. Ma funkcje które przy amatorskich wypadach na rower ze znajomymi w zupełności wystarczają. 

Na plus: GPS który łączy się i reaguje bardzo szybko na zmiany prędkości. Dokładność samego pomiaru sprawdzana z kolegą który posiada jakiś komputer rowerowy Garmina za przeszło 1000 zł. Wyniki były praktycznie identyczne. Po przejechaniu tej samej trasy rzędu 35-40 km róznica w przebytej odległości na tych urządzeniach wynosiła średnio 100 - 150 metrów. 

Szybko łączy się i zgrywa dane z dedykowaną aplikacją. Dużo danych można podejrzeć już po synchronizacji licznika z aplikacją po przebytym dystansie. 

Wskaźnik nachylenia i aktualna wysokość AGL to też fajna funkcja zwłaszcza gdy teren po którym jeździmy nie należy do płaskich. Można później na spokojnie przeanalizować wszystkie przewyższenia.

 

Na minus: Nie można wgrać do niego map, no ale za tą cenę nie wiem czy jest to wada czy po prostu funkcja zarezerwowana do droższego sprzętu.

Na ten sezon zakupiłem do niego czujnik kadencji. Całość oceny w moim odczuciu to mocne 4.5/5

 

Pozdro

Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W igsport bsc200 jest ba górze ekranu komunikat kto dzwoni/pisze. Czytelność podczas jazdy w terenie raczej słaba ze wzgl na wibracje i małą czcionkę.

bsc100 nie ma graficznego wyświetlacza więc tam musi to być zrobione i inaczej.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu licznik dość długo łączy z GPS, muszę przejechać 400~500 metrów zanim połączy. Wcześniej w kilka sekund łapał połączenie. Coś można z tym zrobić. Licznik mam od roku, przejechane 3700 km. 

Licznik to igpsport bcs 100s plus czujniki prędkości i kadencji. 

Edytowane przez mariuszMM
Dodana model licznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bsc100 wyświetlacz ma 6 pól numerycznuch na których wyświetlane są wyłącznie liczby. Personalizacja polega na tym, że można wybrać co w którym polu ma się pojawiac. Nie ma żadnego pola alfa-numerycznego. W bsc200 cała powierzchnia wyświetlacza to matryca graficzna.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa, a widzę, że masz/miałeś też Cycplus M1 - jak on się ma do BSC100? Trochę tańszy jest, a mnie dużo nie potrzeba w tej kwestii.

A takie może śmieszne pytanie: czy w którymś z tych liczników będących w zasięgu BT da się sprawdzić poprzez aplikację temperaturę? Tylko chodzi o sytuację kiedy rower jest już nieruchomo kilka godzin. Nie wiem, jakiś tryb gotowości czy coś takiego 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 mam w użyciu 3 szt. Po 60zł kupowałem na ali ;). Działają sprawnie, znacznie dłużej z nich się sciąga przebyta trasa do apki. Działają czujniki kadencji, prędkości i hr bez prob. Próbkowanie trasy analogocznie jak w igs. Nie można w nich konfigurować ekranu - jest chyba 3 czy 4 do wyboru. Mają większy wyświetlator. Nie ma powiadomień z tel.

Edit: właśnie sprawdziłem i zczytywanie z tej wersji M1, która ma ładowanie po usb C jest tak samo szybkie jak w igs.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.05.2024 o 11:44, chudzinki napisał:

@Pawel_87Kato, @axolotl, @keltu i inni użytkownicy, czy w momencie otrzymania sms`a bądź połączenia na telefon wyświetlane jest powiadomienie na cały ekran licznika? Jest treść sms`a czy tylko fakt, że coś przyszło? Jest dźwięk? Miganie ekranu?

Szczerze to nawet nie mam informacji czy taka opcja występuje. Nigdy nie zdarzyło mi się dostać na niego jakiegokolwiek powiadomienia z telefonu. 

W dniu 7.05.2024 o 20:21, mariuszMM napisał:

Od pewnego czasu licznik dość długo łączy z GPS, muszę przejechać 400~500 metrów zanim połączy. Wcześniej w kilka sekund łapał połączenie. Coś można z tym zrobić. Licznik mam od roku, przejechane 3700 km. 

Licznik to igpsport bcs 100s plus czujniki prędkości i kadencji. 

Kilka razy i taka sytuacja spotkała i mnie. Po prostu gdy długo łapał sygnał GPS wyłączyłem go i włączyłem ponownie. Ps. zauważyłem przy tym, że licznik dużo szybciej łapie sygnał gdy jest włączany na otwartej przestrzeni a nie np. jeszcze w bloku zanim się wyjdzie na zewnątrz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BSC100 jak ktoś dzwoni na tel (który na którym jest odpalona apka igs i jest połączony z licznikiem) pojawia się symbol słuchawki. Ten licznik nie ma możliwości wyświetlenia żadenego tekstu bo wyświetlacz ma pola tylko numeryczne.

W BSC200 jest na górze ekranu pojawia się okienko że np. dzwoni/pisze + nazwa kontaktu z tel. Nie ma treści wiadomości.

Odnośnie sync z GPS w BSC200 (ale też i w tańszych to miałem) jak jest podłączony z licznikiem tel, włączona aplikacja igs i w tel włączona lokalizacja to licznik się odnajduje dosyć szybko nawet w budynku.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...