Skocz do zawartości

[10000-14000zł] Rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Postanowiłem doradzić się na forum może ma ktoś jakieś zdanie i postara się pomoc.

Nachodziłem się po sklepach i naczytałem ostatnio o propozycjach szosy w tym budżecie. Wszyscy sprzedawcy proponują coś innego i zachwalają. 

Aktualnie zastanawiam się nad trzema modelami.

giant propel advanced 2 2024 rok, na 105 12
giant tcr advanced 2
trek emonda sl 5

Widziałem też w giancie promocje na tcr advancera 1 na 105 DI2, w cenie propela, jednak nie wiem czy chce sie pchać w elektronikę. Warto? 

Ma ktoś jakieś doświadczenie w temacie tych rowerów i może coś podpowiedzieć? Ewentualnie ma jakaś inna propozycję w tym budżecie? Rower nie musi być koniecznie areo jak propel. Nie chce endurance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Treku przepłacasz za gigantyczne, paskudne logo na całej dolnej rurze.
Giant, to Giant - marka sama w sobie, a i rabaty można niezłe wyrwać.

Nowa Orbea Orca też może być ciekawą propozycją. Warto popatrzeć na model przekraczający budżet, bo również można dostać niezły rabat.

No i weź pod uwagę, że TCR i Propel to rowery do innych zastosowań. Propel to typowa szosa aero, sprawdzi się na płaskich, szybkich trasach. TCR za to jest rowerem o bardzo agresywnej naturze, typowo wyścigowej, aczkolwiek wbrew niej można z niego zrobić w miarę uniwersalną szosę.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, yepo1 napisał:


Ma ktoś jakieś doświadczenie w temacie tych rowerów i może coś podpowiedzieć? Ewentualnie ma jakaś inna propozycję w tym budżecie? Rower nie musi być koniecznie areo jak propel. Nie chce endurance. 

Masz w ogóle jakieś doświadczenia z szosą? Bo modele jakie bierzesz pod uwagę są raczej dla "świadomych" użytkowników a zestawienie ich razem wskazuje na to, że takim nie jesteś

BTW jeśli chcesz coś na początek to wspomniana wyżej orca będzie fajnym wyborem, taka pośrednia geometria, pojeździsz 2 sezony i będziesz wiedział w którą stronę pójść z kolejnym zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Przeglądnę wszystkie propozycję. 
@Mihau_ Jeżdżę na baranku szosą oraz gravelem jakieś 6-7 lat, jednak był i są to sprzęty ze średniej/niskiej półki. Więc można powiedzieć, że coś tam pojeździłem 😝 Fakt, faktem jestem raczej użytkownikiem, który jeździ, nie interesuje się nowościami (poprawdzie zmieniam tylko dlatego szose, bo osprzęt mi wysiada i chce jakiś upgrade) dlatego byłem w paru sklepach i tam przestawiłem swoje wymagania, jak użytkuje roweru, gdzie, kiedy i ile jeżdżę. Dostałem takie propozycję od sprzedawców, którzy wyglądali na znających temat. Jednak jako, że były to różne salony i różne propozycję, wiec każdy zachwalał rower firmy, którą sprzedaję, wiec postawiłem dopytać tutaj. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...