Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

@AniaSa coś jest na rzeczy z tym czatem. Kiedyś połamałem zaczep - dokładnie to kółko w uchwycie. Jest wymienne na 2 śrubach. Kontakt z Garminem, wyjaśniam co potrzebuję. Pada odpowiedź, oczywiście jest, dane do wysyłki cena i za kilka dni melduje się kurier. Wysłali wkładkę do przystawki do lemondki. :D Kolejny kontakt, okazało się, że tej części co ja potrzebuje nie ma w ofercie i mam kupić cały uchwyt. Pomogło Ali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pecio napisał:

AHA. Dopiero jak wrzucałaś IMG  do pamięci to się zrobiła aktualizacja. Po tym próbowałaś z BC wgrywać mapy ?  Cała Europa fabryczna zajmuje kupę pamięci do tego dane adresowe, dane DEM.......a  miejsca tylko 16 giga.

W 1040 zwykłym jest 32 giga , a w wersji solar .......totalna rozpusta ....... wiatr hula pomiędzy plikami..... 64 giga. 😁 Explorer to jest taki ubogi kuzyn , niby 1040 ale wykastrowany z pamięci, akumulatora i oszpecony cięciami programowymi.

@pecioTak to ubogi kuzyn. To by się zgadzało. Ale miesci mi sie idelanie na mostku fulla, tych wszystkich funkcji treningowych nie potrzebuje. Mam jeszcze fenixa wiec sporo to dublowanie. Podglad mapy chce, lub podglad tracka (tu nie wiem czy moze wyswietlac kreske trasy bez nawigowania bo nie sprawdziłam), ewentualnie nawigowanie nia 😆 niby wiekszy ekran super (jednak juz będzie wystawał i jakas wredna galaz moze go uszkodzic na zjezdzie czy w jakis chaszczorach) ale cena tez adekwatna 1060 zł  kontra 2000 zl (z de). Ten brak pamieci boli no i 1040 ma czas pracy drugie tyle 🤩. Gdyby był ciut tanszy to moze bym rozważała. A tak właściwie explore 2 spelnia moje skromne wymagania. Tylko mape chcialam mtb (bo sciezki sa grube i  zaznaczone na czerwono, bardzo widoczne) bo lubie explorowac obce sciezki lub zmieniac jadac jak cos fajnego zobacze. Ale w sumie te nowe ustawienia systemowe tez nieco poprawiły widocznosc osm w stosunku do Oregona. Jakis plus dla edge 😆 patrze jeszcze na 1040 ale jakos bez przekonania...bo jednak drugie tyle do wydania a nie jestem pewna czy zyskam az tyle.

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eathan napisał:

@AniaSa coś jest na rzeczy z tym czatem. Kiedyś połamałem zaczep - dokładnie to kółko w uchwycie. Jest wymienne na 2 śrubach. Kontakt z Garminem, wyjaśniam co potrzebuję. Pada odpowiedź, oczywiście jest, dane do wysyłki cena i za kilka dni melduje się kurier. Wysłali wkładkę do przystawki do lemondki. :D Kolejny kontakt, okazało się, że tej części co ja potrzebuje nie ma w ofercie i mam kupić cały uchwyt. Pomogło Ali. 

No niestety. Coraz trudniej dogadac sie z kimś na infolinii. Albo nie styka albo maja jakies regułki, procedury i nie przeskoczysz bo nic ponadto nie powie a nie zawieraja odpowiedzi na moje pytania... Potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski suport to jedno wielkie nieporozumienie.  Jak coś się dzieje to kontakt   bezpośrednio do centrali

@AniaSa Explore jak sama nazwa wskazuje  został pomyślany jako  "przyjaciel" 😁 w przygodzie. Z reguły nabywcy nie potrzebują hiper /super kombajnu treningowo- eksploratorskiego.  Jest taki jak ma być i w rozsądnej kasie. Teoretycznie można by było zrobić z niego 1040 ale tylko "funkcyjnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio hehe z tym "przyjacielem" to sie okaże 😆 szok to przeżyłam iles lat temu jak kupiłam oregona i tym samym przeniosłam sie do przeszłości o jakies 20 lat. Teraz edge mnie nie zaskoczył. Wiedzialam ze bedzie jakis problem. To garmin. Musi byc. Nowe niespodzianki z nowym wygladem menu. Dlatego kupilam go w Amazonie bo najmniejszy chyba był by problem ze zwrotem w razie czego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka tygodniu temu kupiłem Explore 2, by zastapić na kierownicy kosztownego smartfona. Nawigacja po kresce, wgrywanie śladów, zapis trasy, synchronizacja - to działa OK. Urządzenie jest czytelne, nie blokuje się jak telefon, dotyk bardzo czuły. Natomiast próby wpisania adresu albo celu już w urządzeniu doprowadzają mnie do szału. Moje nadzieje, by używać funkcji treningowych spełzły na niczym. Okazało się, że aplikacje na Apple Watch, które mają przesyłać sygnał pulsu z zegarka, właściwie nie działają. Znalazłem w szafie stary pasek Garmina - ale ANT (nie ANT+) - połączył się, ale wskazywał puls powyżej 240 co raczej się nie zdarza u panów po 50, więc pasek wrócił do szafy. Nie jestem bardzo rozczarowany, ale szczęśliwy też nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojcio koordynaty do navi możesz na kilka sposobów " wbijać " . Wpisywanie adresu bezpośrednio do Garmina jest z deka frustrujące. A  co do zegarka - musi mieć funkcje transmisji tętna.  Takie cuda to mają tylko Garminy.  Zegarki pogryzionega jabłka takich możliwości nie udostępniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Garmina z tą funkcją też mam, ale to bardzo słabo działa. Włączenie funkcji jest głęboko w menu, samo parowanie działa, ale przy kolejnym użyciu zegarek mi się nie łączy z Edge i trzeba ponownie parować. Po paru próbach zrezygnowałem, może zegarek za stary. Oba urządzenia synchronizują się z tym samym telefonem. Z kolei na Apple Watch są apki, które nadają puls po BT I działa to z innymi komputerkami, ale autor najlepszej apki przeprasza, że od jakiegoś czasu przestała działać z Garminem i pracują nad tym. Pewnie się złamię i kupię pasek, ale najpierw chcę poćwiczyć nawigację w górach.  Na kontrolę tętna mam obecnie taki myk - jak widzę komputerek, znaczy, że nadal mam tętno. 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestaniesz widzieć to będzie z deka za późno.😁  A tak nawiasem,  to kup pas piersiowy. Pomiar z zegarka na rowerze i transmisja do Edge to niezbyt miarodajny system . Dla przykładu z ostatniej jazdy - zegarek odnotował tętno max 204  i już by się brał za korygowanie moich stref tętna. Nie muszę pisać jakby to było z pupy do tych błędnych stref działać. Natomiast w tym samym czasie na pasie piersiowym miałem maxa 132 i to był rzeczywisty pomiar.  Mało tego w zegarku optyczny pomiar nie wyrabia w szarpanej /interwałowej jeździe. Po prostu nie wyrabia za zmianami "obrotów" na pompie 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zegarków prześcigają się w multiplikowaniu diod, dodawaniu różnych kolorów, zapewnieniach o megadokładnych pomiarach a na końcu instrukcji piszą, że to nie jest wyrób medyczny i że dokładny pomiar to z pasa :D 

Nie ufam pomiarom z zegarka, kupiłem ponad rok temu pas i mam w nosie diody - mierzą sobie sen, przy czym to też traktuję jako żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli dokładnie. Pomiar optyczny jest nazwijmy to....takim orientacyjnym pomiarem . Jakby ktoś nie wiedział czy mu pikawa jeszcze bije  to luknie na sikora w tym celu 🤣

Choć z przecieków mi wiadomo a i w amerykańskich bazach danych są już zarejestrowane nowe urządzenia  "G" co pomiar optyczny czynią bardziej precyzyjnym. Oczywiście przez dołożenie kolejnych bardziej wymyślnych diodek.  Tak jak w aparatach był wyścig na pixele  to teraz w sw jest wyścig kto da więcej  sensorów optycznych.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wojcio napisał:

Ja kilka tygodniu temu kupiłem Explore 2, by zastapić na kierownicy kosztownego smartfona. Nawigacja po kresce, wgrywanie śladów, zapis trasy, synchronizacja - to działa OK. Urządzenie jest czytelne, nie blokuje się jak telefon, dotyk bardzo czuły. Natomiast próby wpisania adresu albo celu już w urządzeniu doprowadzają mnie do szału. Moje nadzieje, by używać funkcji treningowych spełzły na niczym. Okazało się, że aplikacje na Apple Watch, które mają przesyłać sygnał pulsu z zegarka, właściwie nie działają. Znalazłem w szafie stary pasek Garmina - ale ANT (nie ANT+) - połączył się, ale wskazywał puls powyżej 240 co raczej się nie zdarza u panów po 50, więc pasek wrócił do szafy. Nie jestem bardzo rozczarowany, ale szczęśliwy też nie jestem

@Wojcio co do reszty nie wiem nie wszystko testuje ale jak juz wygrzebales z szafy ten stary pasek garmina to wymien mu baterie. To był taki typowy objaw (w moim pasku hr polara H7) ze chce nową baterię. Jak bateria byla już slaba (mimo ze dzialal)  to blokowal sie na jakims odczycie  lub  pokazywal wlasnie 240 😉 ja adresu na ogol nie wyszukuje a punkt z mapy wskazuje i jadę. Treningowe w ogole mnie nie interesuja, no moze w gorach climb pro się czasami przyda. Ja mam niskie oczekiwania od tego sprzetu. Takie totalnie podstawowe i ma działać bez zwieszania sie, gubienia sygnałów. Z takim sprzetem zawodny sie po prostu rozstaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio a znasz sposob by zwiększyć strzalke pozycji? Ta mala niebieska 😆 Strasznie niewidoczna jest 🙈 oregon ma ja ciemniejsza i większą. Da sie zmienic jej wielkosc (tak o 1/3)? W ustawieniach brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego jedna z modyfikacji.... można zrobić trzy kolorową pstrokaciznę , dwukolorowy, jednokolorowy. Paleta kolorów dowolna . Modyfikując pliki można cudeńka robić

20240524_141348.jpg

20240524_141911.jpg

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pecio napisał:

Teoretycznie jest taka opcja.

1  - włączasz  w ustawieniach wyświetlania mapy tryb wysokiego kontrastu, ale wtedy wszystko się "inaczej"😉 pokazuje.

2 - modyfikacja plików kmtf

miedzy tymi 3 trybami motywow się juz przełączałam... No takie sobie rozwiązanie co do strzałki bo ona nadal malutka 🙈 lekka zmiana odcienia. Nawet kolor mniej wazny. Jakas mikroskopijna po prostu jest ta strzałka. Jadac w okularach ciezko dostrzec na mapie swoja pozycję 

2 nie brzmi prosto...czyli jakies zabawy w menu serwisowym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSa ogarniasz trochu  coś pisanie w HTML , CSS ?  Trzeba napisać  nowy plik kmtf który modyfikuje wyświetlanie strzałki.  Poprawki w już istniejących nic nie dają bo przy uruchomieniu  system przywraca je do pierwotnej wersji. Inaczej mówiąc za proste to nie jest jak ktoś podstaw nie ogarnia i nie wie co się z czym je w Garminie.

W Garminie możesz zmieniać sposób a raczej kolorystykę wyświetlania informacji i jeszcze parę innych pupereli . Można zwiększyć kontrast strzałki aby bardziej się w oczy rzucała.

Wielkość kursora jest zaszyta w " systemie" a ten nie stety nie jest otwartym kodem.  Kiedyś była możliwość zmiany samego kursora jak i jego wielkości. Ale geniusze w Garminie mają sokoli wzrok i im taka wielkość wystarcza. Napisałem sugestię aby się pochylili nad tym tematem biorąc pod uwagę ,że to nie jest odosobnione " marzenie" użytkowników  Edge.

@spidelli jak masz kilka map tego samego obszaru  uruchomionych to dziw , że eTrex padaczki nie dostał mając dylemat na których danych operować. Już samo uruchamianie trwa wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSa jak chcesz to zrobię Tobie wsadzik " gotowca" z instrukcją gdzie go wrzucić i co dalej zrobić. Podaj jaki jaskrawy kolor chcesz kursora najlepiej z palety kodów HTML .  Zawsze to coś . Nad zmianą wielkości coś pomodzę może uda się obejść ale to trochu potrwa.

KOLORY HTML

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło, już wsad się szykuje ;) 

@pecio szacun, nie wiedziałem że aż tak głęboko siedzisz w Garminach 👍

Freizietkarte są naprawdę ok, wyroutowałem sobie traskę ok 60 km i dość szybko przeliczył. Ale na Mazury (zaraz wyjazd) zabieram jednak kreski i kilka waypointów w miejscu potencjalnych noclegów.

Moja żona marudzi, że chce nawigację, więc prawdopodobnie będzie zmieniać ekosystem, chociaż na razie jej uzmysławiam, że to nie działa tak jak ona sobie wyobraża. Za to ja wyobrażam sobie jej frustrację przy zetknięciu z Garniakiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @spidelli bo zaraza Garmina  objawia się tym , że na wczesnym etapie zakażenia dostajesz padaczki, gorączki, rzygasz .  Potem objawy przechodzą w stadium utajnione  aby na końcu współpraca z tym G.....rzybem  przerodziła się  w pełną symbiozę. Im więcej wiesz , przechodziłeś prób zakażenia innymi "drobnoustrojami"  😉  tym twoja  "młodzieńcza " pierwsza miłość  bardziej rozkwita.  Ale do tego wszystkiego trzeba wiedzy,  musisz sobie zdawać sprawę z tego co dzisiejsza technologia oferuje i jakie ma ograniczenia. Tak jak pisałem kiedyś wyżej  nikt nie oferuje  cudów , to my oczekujemy takowych.

A moja przygoda  z hakowaniem 😁 Garniaka  zaczęła się od ręczniaka 60  sprowadzanego z USA . Wtedy były blokady regionalne , jakoś tak map nie było,  chciałeś aby Garniak mówił  po naszemu.............  potrzeba matką wynalazków 🤣

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...