Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, pecio napisał:

@AniaSa ja pisałem o mapach, ale koniec końców to był mój błąd. Tak ,że z  mapami jest OK.  A odnośnie wskazań wysokości w nowym sofcie  23.09 mocmo podrasowali sprawy gradientu 😉😁.

Z mapami czytalam poza twoim opisem tutaj to jeszcze na fb. Mapy Vasampo aktualizacji u kogos sa zablokowane. Kolejny przypadek ze komus jakas mapa nie dziala...

Ja juz nic nie dotykam az nie będzie stabilny soft (jesli to kiedykolwiek nastąpi) bo co zerkam na grupę to ktos ma jakis problem to z przewyzszeniami, to  climbrpo, inny z mapami obcymi, nastepny z temperatura. Cala gama ciekawostek i zawsze cos sie zrypie w kolejnej aktualizacji. Niespodzianką jest chyba tylko co. 

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 23.10 nic nie poprawiono po za problemem z chińskimi mapami w porównaniu z 23.09.   Dziwna polityka teraz nastała.... beta goni betę.

Nie " wygładzono" nadreaktywnego " gradientu"( całokształt funkcji opartych o czujnik barometryczny). Zmulonego działania też nie wzieli na stół.

Hmmm.... nie wiem w co teraz walą.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj napiszę, żeby nie zakładać nowego tematu. 

Zainstalowałem niedawno z connect iq coś takiego:

https://apps.garmin.com/en-US/apps/dab102f5-7172-49e4-9b46-b726a760e2ac

I wygląda na to, że działa całkiem sprawnie. Przy bezdeszczowej pogodzie, bo w deszczu będzie pewnie to samo co w każdym Edge, czyli fiku miku z aktualnym nachyleniem. 

W każdym razie po ok 150km mogę po wiedzieć że działa lepiej niż aktualne nachylenie w komputerku. Jest dokładniejszego, do dziesiątych procenta in trochę szybsze. 

Czy jest możliwość żeby w statystykach w Garminie zamiast standardowego pola danych zliczało właśnie z tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się znaleźć mapy na bazie OSM, które działają na nowym firmware (21.x)?

Wcześniej używalem tych z osmapy, ale po upgrade (tfu), wzdłuż ulic mam grube czarne krechy i wszędzie pełno artefaktów wizualnych. Te z ump.waw.pl wyglądają prawie dobrze, tylko zamiast tekstu mam wszędzie ciągi znaków ????????

Na tych firmowych mapach garminowych nawigacja dostaje padaczki, nadkłada mi 30 km na trasie 50, niezależnie od wybranego trybu nawigacji. Chyba że to też wina firmware'u, albo jakiejś opcji której nie jestem świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2024 o 22:52, gof napisał:

Czy komuś udało się znaleźć mapy na bazie OSM, które działają na nowym firmware (21.x)?

Wcześniej używalem tych z osmapy, ale po upgrade (tfu), wzdłuż ulic mam grube czarne krechy i wszędzie pełno artefaktów wizualnych. Te z ump.waw.pl wyglądają prawie dobrze, tylko zamiast tekstu mam wszędzie ciągi znaków ????????

Na tych firmowych mapach garminowych nawigacja dostaje padaczki, nadkłada mi 30 km na trasie 50, niezależnie od wybranego trybu nawigacji. Chyba że to też wina firmware'u, albo jakiejś opcji której nie jestem świadomy.

Nie jestem pewny, czy w tym problem, ale kiedyś też miałem te znaki zapytania po wgraniu OSMapa ogonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2024 o 22:52, gof napisał:

Czy komuś udało się znaleźć mapy na bazie OSM, które działają na nowym firmware (21.x)?

Wcześniej używalem tych z osmapy, ale po upgrade (tfu), wzdłuż ulic mam grube czarne krechy i wszędzie pełno artefaktów wizualnych. Te z ump.waw.pl wyglądają prawie dobrze, tylko zamiast tekstu mam wszędzie ciągi znaków ????????

Na tych firmowych mapach garminowych nawigacja dostaje padaczki, nadkłada mi 30 km na trasie 50, niezależnie od wybranego trybu nawigacji. Chyba że to też wina firmware'u, albo jakiejś opcji której nie jestem świadomy.

Chyba wybralam mapę bez polskich znaków (czy wersja angielska) bo raz tez mi jakas taka się trafiła. Bez polskich znakow rozwiązalo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...