Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

Tak powinno się pokazywać  i powinno zapisać profil przebytej trasy . Ostatnio wszystko totalnie w  Edge'ach  zrypali.

Dla Explorera 2 wypuścili v. 21.17 i jest tam dłuuuuga lista poprawek.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hartigan raczej wina skopanego softu. Na grupach ludzie narzekaja że w edge explore 2 nie działa cos (rozne rzeczy) związane z wysokością, przewyższeniami, climb pro. U mnie problem wystepuje od ok. tygodnia i  zamiast ok 300m w pionie naliczyl 1800m przewyższeń, na następnej naliczyl 0 m przewyższeń a ja juz spod domu pod górkę jechalam, potem podjazd 6% pokazywal jako 24%  wysokosci startowa dobra a za chwilę był 100m wyzej jadac po prostej... A dzis dla odmiany naliczyl dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zawsze grade 0%, ale za to dostaję za darmo więcej przewyższeń i to sporo więcej. Właściwie nie nauczyłem się tego używać do zapis trasy. Do nawigacji jest prawie użyteczne. Prawie, bo jak sam wyznacza trasę to ma dziwne narowy. Mega rozczarowanie. Nadaje się tylko jako kaskader, co na kierownicy naraża swoje życie za telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie wszystko chodzi jak należy - wersja, nie jestem pewny, ale chyba 20.19. Garmin 840. Nie aktualizowałem po przeczytaniu posta @pecio

Ostatnio na podjeżdzie ok 10%, Garmin pokazywał mi ok 25%. Po wpisaniu docelowego adresu, wyznaczył trasę, stromo i długo pod górę, licznik nie pokazał na ten temat żadnej informacji. Czasami na ekranie z danymi z ClimbPro, stawał w miejscu i nie pokazywał żadnych zmian, mimo że ciągle się poruszałem. Inne ekrany z danymi działały prawidłowo.

Miałem też okazję porównać Garmin 830 i 840 podczas jazdy. Wydaje się, że 840 aktualne nachylenie pokazuje kilka sekund szybciej niż 830, ale musiałbym dłużej potestować. Ma lepszą baterię i na pewno jest szybszy. Więcej zmian nie zauważyłem. 

Podczas deszczu 840 ma ten sam problem co poprzednik. Po jakimś czasie jazdy w takich warunkach Garmin głupieje i pokazuje zupełnie oderwane dane od rzeczywistości na podjazdach. Czyli np przy nachyleniu powiedzmy 10% pokaże 1-2%, źle też wtedy zlicza przewyższenia. Nie wiem czy kiedyś to poprawią.

Kuriozalne jest dla mnie pokazywanie czasu jazdy. Minuty i sekundy są dużą czcionką, a godziny maleńką, ledwo widoczną. Nie wiem kto wpadł na ten genialny pomysł. W 830 było po ludzku.

Ale ogólnie jestem z urządzenia zadowolony, mogli by jednak ogarnąć się z aktualizacjami, które powinny naprawiać błędy a nie tworzyć nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1040 v.21.17 chip GPS jak i dane oparte o czujnik barometrycxny chodzą z genialną precyzją. I to wszystko w najzwyklejszym trybie . Są jedynie kłopoty z obiektami w zaszytych plikach "typ" w mapach. Wszystkie ogarnięte po zmianie obiektów na bitmapowe. Jest też problem z kafelkiem gdzie " została nabita " flaga GPS. Ma to związek z nagłym cudownym pojawiem się numerów budynków. Garmin zaszył w sofcie nadrzędne definicje dotyczące " prezentacji danych mapowych. Zrobili to pod swoje najnowsze mapy rozwalając mapy " firm trzecich". Znając ich z tego się nie wycofają , zresztą twierdzą , że nie widzą problemu.Po prostu trzeba się do nich dopasować i obejść ten problem. Łączność z czujnikami, usypianie jak i wybudzanie chodzi też genialnie szybko i efektywnie energetycznie. Łączność z tel i wifi też bez zarzutu.

@chopmaz obecnie w 840 jest taki sam cykl wydawniczy jak w 1040 i tez masz juz 21.17.

Jak coś to zawsze można wrócić do 20.19 czy nawet wcześniejszych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie nie aktualizuję. Działa w miarę stabilnie. Co do naliczania przewyższeń to jest dobrze jeśli jest sucho. Przy deszczu głupieje, pewnie ma to związek z zalewaniem wodą czujnika.

Co do map, bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi?...Mam wgrane mapy osm, póki co nie miałem kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chopmaz no właśnie mam ten sam problem z prsewyzszeniami ale wczoraj jezdzilam w deszczu i u mnie akurat naliczyl dobrze przewzyzsznia 😆

@pecio czy da sie wyłączyć automatyczna aktualizacje EE2 w GC? Nie widze tego. Fenixa mam wyłączonego i tylko pod garmin express sie aktualizuje. A EE2po wifi w GC sie aktualizuje i nie mogę wyłączyć 🙄 bede wrzucać trasy na wyjazd i wole by dzialal jak teraz niz znow cos sie zrypalo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huuuuuuraaaaa !!!!   Udało się !!!!!    W końcu doszedłem do istoty problemu. Głównym winowajcą jestem ja 😇a nie biedny Garmin.  Zrobiłem "szkolny błąd" przy kompilacji  - zdublowałem 'kafelek "  i  "bidok" 😉 głupiał .  Tak to jest jak się siedzi po nocach do upadłego.  Przy okazji dopieściłem "szatę graficzną "  i treści komunikatów w samym urządzeniu (żeby nie były takie sztywne 😁). Teraz jest znowu ideał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pecio napisał:

Można wrzucając " atrapę" pliku gupdate do folderu głównego Garmin w urządzeniu.

Tzn jakikolwiek gupdate? Bo jakies na necie są do sciagniecia ale wolalabym nie wywalic jeszcze bardzie softu niz robi to sam garmin. Nie mam juz czasu za wiele na eksperymenty 😆

Widzę że fajnie sie bawisz 😆 z softem 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSa nie byle jakie które są do ściągnięcia w necie. Bo takiego wrzucisz i albo budzisz się 😉 z resetem i wstecznym softem, albo z najnowszym. To musi być " atrapa" czyli spreparowany plik , taki niegroźny , nie działający ale siedzący w Garminie i blokujący potencjalne aktualizacje.

Istnieje inna opcja. Przyjdzie aktualizacja to klikasz po monicie na odłożenie. Po czym podpinasz pod kompa i z folderu Garmin kasujesz plik gupdate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do zrobienia tylko w domu i to w odpowiednim momencie. Ale moze sie uda. Musze trasy wrzucić a wiem ze jest następna juz aktualizacja 😑 czyha sa rogiem jak tylko sie podepne... W domu mam kompa ale w trasie/ na wyjeździe juz nie będę miała. Tęsknię za urządzeniem ktore juz nie ma aktualizacji... I nikt juz nic nie psuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSa Do puki nie klikniesz "ptaszka" w urządzeniu to się nie zaktualizuje. Możesz za każdym razem odrzucać aktualizację a w wolnej chwili wyrzucić plik z Garmina. Tak ,że bez paniki , nic się wbrew Twojej woli nie  zrobi.

Na pivie "atrapa"nie chce przejść  bo za duży.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To tez jakies rozwiązanie by odrzucać aktualizacje (o ile zapyta). Tu tez mam złe doświadczenia z Pixelem co prawda, ale jednak. Raz pytał i odrzucał a potem juz aktualizował sobie sam... Nie pamietam jak garmin 😆 czy pytał... Mogę na priv maila podac... O ile taki plik bez komplikacji dalszych mogę wrzucić...

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSa to jest ciekawa wiadomość. Od dawna ceny garminów u nas były niemal identyczne niezależnie od sprzedawcy. Wyjątek to Amazon, ale wiadomo, że tam to idzie innymi kanałami. Niektórzy mniejsi sprzedawcy byli skorzy do negocjowania ceny przy zakupie, ale to tylko osobiście w sklepie. Poza tym beton, różnice rzędu 20 zł na sprzęcie za kilka tysięcy.

43 minuty temu, pecio napisał:

Na partaczu czapka gore........🤣........aktualizacja goni aktualizację z pominięciem faz beta. Dziś wyskoczyła 21.18.

Strach pomyśleć, bo pojawiają się takie zapowiedzi https://www.instalki.pl/news/hardware/garmin-edge-1050-szczegoly-premiera-specyfikacja-nowosci/ Pytanie kiedy skończy się wsparcie dla serii 40.  Swoją drogą jak info o AMOLED jest prawdziwe to nie kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno  dokładnie to samo Karcher miał. Mówiłem wtedy kiedy za Garmina się wezmą bo identyko politykę stosuje.  Jak w 1050 będzie amoled to też podziękuję.   Gówniana widoczność w słońcu  i większy apetyt na waty.  Choć do testów  na chwilę przytulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz matryca IPS  (nie amoled)  rozdzielczość 480x800.  Widziałem  prezentacje z przecieków . Ekran miazga i nic więcej po za tym . Reszta  żałosna. Czas pracy jak Explore  w porywach do 20 godzin. W takim flagowcu  priorytetem powinno być zasilanie ,  dla mnie dyskwalifikacja.  Brak wspomagania solarnego.  Dołożyli głośniczek którego jak znam życie w pędzie powietrza nie będzie słychać.  I  pamięci dali 64 giga. W 1040 Solar już jest 64 giga. I płatności  które są w Edge bez sensu  . Do sklepu wypinanie , stukanie pinu, przyłożenie do terminala potem znowu wpinanie w uchwyt ..... takie  mocno  to na siłę wsadzili.  Dziękuję poczekam na 1060. A i ekran jak w starszych Samsungach  zaokrąglony, szkła nie przykleisz i jeszcze jakieś magiczne suwaki ekranowe. I plastikowe mocowanie kolejny krok wstecz .

Pojawiła się nowa navi rowerowa Coros Dura  w cenie około 1200zł.  120 godzin działania !!!!!!

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...