Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

@Eathan robiłeś aktualizację ?   Jaki masz soft ? Jakie masz mapy ?  Kafelek  z mapą twoich okolic  jest normalny , czy w porównaniu do dalszych okolic zawiera jakby  wkrojoną część danych.

@AniaSa  tak jak pisałem wyżej uwalili  oprogramowanie odpowiedzialne za  chipa GPS. I to nie pierwszy raz. W 1040  na samym początku  to była chyba druga od wydania aktualizacja softu układowego ( nie tego ogólnego)  też wszystko się sypało totalnie i to jeszcze gorzej bo precyzja  w najlepszym wydaniu była  plus/ minus około 200 m. Nie dało się w ogóle nawigować. Na całe szczęście szybko poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio robiłem po wyjęciu z pudełka. Na teraz mam 21.17. Nic nowszego mi nie zgłasza. Używam map Garmina. Nie zauważyłem problemu z brakiem kawałka mapy i czujnikami.  Z nawigowaniem też nie miałem problemu. Dokładność całkiem ok. Wysokości też. Generalnie działa OK. 

Za to wkurza mnie to, że 1040 nadal nie ogarnia sytuacji z przeliczaniem. Dokładnie mówiąc mamy pętlę. Jedziemy i "gubimy się". Garmin pięknie i szybko wylicza, jak wrócić na trasę. Tyle, że prowadzi do śladu powrotnego pętli a nie śladu do celu. Tak samo zdarzało się w 830, która również miała problem z sytuacją, gdy trasa się przecinała i miała np. kształt 8. W takim wypadku Garmin głupiał i trzeba było przejechać kilkadziesiąt metrów by się ogarnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @AniaSa miejmy nadzieję. Bo może wszystko iść w drugim kierunku. Wczoraj już byłem bliski  kupna Karo 3.  Opcja dalej leży na stole i kto wie czy się nie zmaterializuje.  W zegarku zablokowałem opcje wszelakiej aktualizacji przez pusty plik gupdate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez patrzalam na to karoo 3 bo wtedy akurat wchodziło a on naplatformie suunto chyba pracuje ale jakis taki pancerny i nowinka a nowinek nie lubię bo zamiast użytkownikiem jestem testerem 🙄 ale z drugiej strony garmin traktuje wszystkich jako testerów na kazdym etapie.

Mi sie fenix w mobilnym GC nie aktualizuje, trzeba mu kompa a pod kompa nie podpinam 😆

Edge sie zaktualizowal pod mobilnym GC. Swoja droga ciekawe. Coś należy wyłączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

garmin ma to do siebie, że wciąga. Masz 1 urządzenie i myślisz o kolejnym.

To zależy, ja po dwóch latach huśtawki z kolejnymi wersjami FW wprowadzającymi nowe babole już miałem dosyć Garmina. I po waszych przygodach w tym wątku widać, że w tej kwestii Garmin jest stabilny - testowanie softu u nich leży:) Mnie zniechęcili skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciorra napisał:

To zależy, ja po dwóch latach huśtawki z kolejnymi wersjami FW wprowadzającymi nowe babole już miałem dosyć Garmina. I po waszych przygodach w tym wątku widać, że w tej kwestii Garmin jest stabilny - testowanie softu u nich leży:) Mnie zniechęcili skutecznie.

Zgadza sie ale wczesniej uzywalam polara i wygladalo podobnie. Aktualizacje pisali przypadkowi ludzie z łapanki albo jacys gimnazjalisci. Choc może obrazam teraz ówczesnych gimnazjalistów... Jestem po wielu uzerkach aktualizacyjnych androida w google Pixel bo mialam to extra szczescie ze pierwsza dostawalam nowego androida ktory cos wywalal w smartfonie. To OTG nie działało to aparat nie działał, a za chwile bluetooth sie wysypal czy wifi. Dramat. Ciągle raportowanie. Niestety większość tak traktuje dziś użytkowników jak testerów. Ja sie cieszę jak moj sprzet juz nie ma aktualizacji bo wreszcie działa bez niespodzianek 😆 Tak po prostu sobie działa bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eathan napisał:

@pecio garmin ma to do siebie, że wciąga. Masz 1 urządzenie i myślisz o kolejnym. Wszystko jest ładnie spięte i generalnie działa. Mnie po zegarku, edge i czujnikach garmina kusi waga i światełka. 

Tak wciąga ....... w coraz głębsze odmęty bagna.  Mam jedno urządzenie ........plus kilka i nie myślę już o kolejnym .  Wszystko jest ładnie spięte i generalnie działa do czasu. 🤣Mnie po zegarku, Edge, czujnikach , wadze, światełkach i wielu innych klamorach kusi czasami rozwalić to wszystko młotkiem. 😁

Ale ...................... najgorsze w tym wszystkim jest to ,że wszystkie wszystkich firm się sypią , wszędzie są babole a na tym tle Garmin wychodzi najlepiej. Najbardziej elastyczny i najszybciej reaguje / naprawia. Teraz żyjemy w czasach gdzie inżynier ma gówno do powiedzenia , produkt tworzą księgowi i akcjonariusze  czekający z wywieszonym ozorem na dywidendę.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff......... a już dziś wieczorem była przewidziana egzekucja 😉😁 ale po ciężkich walkach  udało się doraźnie problem rozwiązać.  Jak tak dalej pójdzie to zrobię doktorat honoris causa z garminologii. 🤣

W porywie rozpaczy nawet zainstalowałem fabryczne gówniane mapy Garmina ale po odpaleniu  stwierdziłem ,że nie da się na ta padaczkę patrzeć i dalej walczyłem. 👿

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSa Będąc szczęśliwym / nieszczęśliwym 😁 użytkownikiem  ekosystemu Garmina   "przygody" 😉 nigdy się nie kończą.  Biorąc za  "żonę " 🤣 taką marudę (kochasz ją choć czasami młotkiem byś ją stuknął) do śmierci /rozwodu ( co pierwsze nastąpi) masz zagwarantowane atrakcje.  Tą żoną dla niedomyślnych  jest piękna ale  złośliwa  Garminia. 🤣

A problem dalej jest po stronie Garmina.  "Oblazłem"  go robiąc nową kompilację map  gdzie kafelek mojego regionu podzieliłem na dwie części. Przy czym ten jeden jest taki malusi  i jest to praktycznie kwadracik z moim domem.  I ten kwadracik jest dalej uwalony  ale reszta regionu już "działa" .  Praktycznie jest to niezauważalne i nie rzutuje na nawigację itp.    W między czasie  eksperymentuje z nowymi " definicjami" obiektów w TYPie.  Kiedyś Garmin  chciał ukrócić temat  "nielegalnych" map wprowadzając zamieszanie z unicode. Teraz  zrobili ten sam manewr  ale  robiąc zamieszanie z obiektami bitmapowymi.  Tak namieszali , że sami nie wiedzą jaka jest skala tego zjawiska. Ale efekt podobny do tego z przed lat osiągnęli.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio ciekawe porównanie 😆😂 wrażeń z pewnością Ci nie zabraknie z garminem 😆

A może na ten region nie działający tymczasowo wgrać mapy rastrowe, np. kmz? Wiem to nie to samo ale tamte kafelki będą sie pewnie pokazywać 😆

Nie lubie szczelnie zamknietych systemów. Zwłaszcza ze przy otwartych można zwiększyć funkcjonalność tym czego producent nie daje a przydaje się powszechnie 😆

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raster robi tylko za obrazek/ podkład. Jak jest dobrze skalibrowany ze wspólrzędnymi to nawet się wszystko będzie pokrywać. Ale cała strefa nawigacji to wektor.

Usuń dane mapowe wektorowe, adresowe itp to zostanie tylko kursor który będzie się przesuwał po "obrazku "ewentualnie ślad.  Nawigacja przestanie działać.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale ty masz te dane na brakujacym obrazku. Tak raster jest skalibrowany i nie raz z nich korzystałam. Nie jest to wektor ale czasami lepiej sprawdzał. I maja naniesione interesujące mniej punkty. Sugestia nie dotyczyla zamiany a uzupelnienia o brakujacy chwilowo, nie wyświetlany fragment mapy. A nie o zmiane rodzaju map. Lepszy raster niz biale przestrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się  połączyć mapy wektorowej  plus małego wycinka rastru ( albo jedno albo drugie ) .Ale dziś jeżdżąc  wpadłem na  pomysł  który muszę sprawdzić. A z drugiej strony  wykryte kolejne błędy." Falowanie "zoomu  mapy przed newralgicznym manewrem. Drugi   błąd w trybie nawigacji - jadąc po wytyczonej trasie  bombarduje komunikatami " jesteś po za kursem ,przeliczyć ?" Dzieje się tak  gdy wcześniej nawigowaliśmy do punktu który został osiągnięty  a zaraz potem wbiliśmy kolejna koordynatę.  Nawigowanie przebiega bez problemu tylko te komunikaty jak na padaczkę wyskakują.

A ten "obcięty kafelek "  (co na zdjęciu parę postów wyżej )  jest na alternatywnej mapie  którą zassałem do sprawdzenia.  Na moich mapach ten kafelek istnieje  , jest sieć drogowa tylko są "wycięte "szczegóły np. obrysy budynków , punkty charakterystyczne, lasy itp.  Mnie to osobiście drażni jak coś nie działa w 100% tak jak należy. Doraźnie tak jak pisałem problem  obszedłem ale i tak będę zgłębiał  jego istotę.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam nowego Garmin Edge Explorer 2 - zaliczyłem dziś druga jazdę w trochę bardziej pagórkowatym terenie z lekkimi podjazdami też na wiadukty itd i nie pokazuje mi nachylenia, wartość ciągle wskazuje 0% mimo, że kilka razy na pewno było parę %. Jechałem z kumplem który ma Edge 830 i jemu się wyświetlało. Czy coś trzeba w ustawieniach pozmieniać? Wzniosy, wysokości its wydaje się dobrze pokazywać (przynajmniej się zmieniają wartosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hartigan jak czytałeś posty wyżej Pani @AniaSa też ma problem dotyczący wysokości  w swoim Explore 2.  Czyli chyba jednak  jest coś uwalone w sofcie.  Jak tak to trzeba czekać na aktualizację.

A żeby pokazywało nachylenie nic nie musisz w opcjach uruchamiać.  Oczywiście pod warunkiem ,że włączyłeś rejestrację śladu przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...