Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze co do cen Garmina. Niedawno kupiłem 840, przez jakiś czas sprawdzałem ceny w polskich sklepach, wszędzie podobnie - ok 2100.

Stwierdziłem, że nie będę przeplacać i zamówiłem w Niemczech a znajomy mi go przywiózł. Zapłaciłem ok 400zl mniej niż u nas. 

Chciałem kupić w Polsce, ale ceny odstraszały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pecio napisał:

Dziwne. Po podłączeniu powinien sam się wybudzić i podjąć przyjmowanie energii.

Tak. Włącza się po podpieciu. Zaczyna ładować az do uśpienia i jak sprawdze po 15 min to % naladowania bez zmian. Nie ładuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wojcio napisał:

Mój też się zaczyna ładować mimo uśpienia. 
 

Dobra wiadomość - po aktualizacji oprogramowania zaczął wyświetlać grade. Ale niespecjalnie podobny do rzeczywistości.  

A moj nie. Zaczyna sie ładować po podpieciu kabla ale ładuje sie tylko do uspienia. W trybie uspienia przestaje. 

Nic nie aktualizuję 😆 czekam aż to ogarną i bedzie działało poprawnie. 

13 minut temu, Wojcio napisał:

To przede wszystkim bym innego kabelka/ładowarki spróbował. 

Różne kabelki. Jeden którym wgrywalam mapy pod kompem takze na pewno właściwy 

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie rundkę po lasach, niecałe 60km. Wrzucę tutaj screeny, bo jestem ciekaw co się zadziało. Pierwszy raz to się przytrafiło. Chodzi o czas liczony na stojąco i na siedząco. Pedały Assioma Favero. Wychodzi na to, że czas spędzony na odpoczynku zliczylo jako czas liczony na stojąco podczas jazdy. 

Ktoś coś o co tu chodzi? 

 

 

 

Screenshot_2024-06-28-20-47-20-75_d9aa206de00b4b7c29deeb8e9ccbd9e7.jpg

IMG_20240628_210514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komus tak sie wyświetlają trasy z przeslanego gpx. Oryginal wyglada normalnie ale przerobiony przez Garmina connect wrzucone do EE2 bylo liniami prostymi 🫣 wczesniej testowalam i tak nie było 😆 dzialalo poprawnie. Tez soft?? Czy jednak ucina cos program? Pliki gpx byly małe ok 150 kb

Messenger_creation_204fdc4c-d361-431a-b2fe-8bfac80e4c44.jpeg

Messenger_creation_c8c509f3-e53d-4868-a162-8be235c3d2b3.png

Messenger_creation_e87c0a0e-52cd-4526-a164-e2d48f90c99a.jpeg

Messenger_creation_b614244b-7432-484b-8619-e381c9ecb0da.png

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz w E2 ustawione opcje nawigacji. Bo wygląda jakby na krechę i brał tylko początek i koniec z gpx. A sprawdź na innym wcześniej wgranym co wiesz ,że dobrze się pokazywał.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w ustawieniach nie zmienialam. W tym samym portalu stworzone. Ten sam format sciagniety. W różnym czasie i wgrany. Nawet nie byla włączona nawigacja a tylko "widoczność śladu". Zastanawiam sie czemu tak. By uniknac na przyszłość tego typu problemu. Bo na drogach ujdzie ale w górach na szlaku to juz lipa jest. Inny pokazuje wciaz dobrze. Jakby tylko te pliki byly złe ale same w sobie sa prawidłowe 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze raz pobralam te pliki ze strony źródłowej gdzie zostal utworzony. Wrzuciłam do GC i co ciekawe sa poprawne. Zmienil sie dystans, przewyzszenia. To te same pliki. 1 zdjecie oryginal, 2 z bledem, 3 z dzis poprawne... Czyli jakis blad pobrania pliku albo "chwilowy" GC ktory wystąpił w czasie kiedy go pobierałam? Wyglada ze EE2 niewinny 😆

Screenshot_20240704-101830.png

Screenshot_20240704-102014.png

Screenshot_20240704-102133.png

Edytowane przez AniaSa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wycieczki pod koniec lekko zjechałem z trasy, a on od razu przeliczył, ale nie do celu tylko tak, jakbym miał całą wycieczkę od początku. Ignorowałem go przez kilka prób zawrócenia mnie i wreszcie znów przeliczył prosto do celu.... Poza tym przewyższenia znów 2x większe niż w rzeczywistości (według map i innych pomiarów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te przewyższenia wrocily do normy, pokrywaja sie z fenixem. Przeczyscilam tam z tylu obudowy te "czujniki" za radą Pecio i zapalało. U mnie niczego nawigacja sama nie przelicza po zjechaniu z trasy bez mojej zgody. Muszę potwierdzić zmianę, ale tak mam ustawione.

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepiej. Ścieżka rowerowa po wale Wisły płaska jak stół (8km) , w połowie trasy asystent 840-stki informuje o podjazdach i wyświetla je. Góry są ale 50-100 m z boku 🤣.  W 1040 pewnie będzie to samo (muszę sprawdzić).

Edytowane przez dfq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem na podjazdach a climbpro śpi 😆 nie ma nic... Ale reszta z grubsza działa więc czekam z aktualizacją az ogarną ja i pojawi sie stabilna wersja 🙄 😆 bo już ktoś pisał ze na tym nowym sofcie ma zablokowane obce mapy a ja z takich korzystam, tych garminowych nie lubie... Wiec poczekam i zobacze jak sie rozwinie sytuacja 

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...