Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie wyrysowałem trasy Komootem na pętlę po Mazurach. Jak mu dałem rower szosowy to ciąga po drogach krajowych z TIRami.

Jak dałem gravel, to mnie ciorał po lasach. Miejscami było mokro po deszczu to się dało jechać ale po południu to już kopne piachy się trafiały.

Kreska w Garminie sobie była ale robilem poprawki OsmAndem żeby asfaltem jechać.

Ostatnie 15 km to sobie trasę wyroutowałem, bo rysując wcześniej kreski nie wiedziałem, gdzie będę spał. Kreska była takz grubsza wyrysowana, a do tego kilka waypointów jako miejsce potencjalnego noclegu.

I udało się domek zaklepać z trasy w czasie obiadu. No i te ostatnie 15 km mu dałem wyroutować.

O dziwo eTrex na Freizeitkarte ładnie i szybko trasę wyroutował, wprawdzie dużo po piachu ale lubię go coraz bardziej 🤣

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem pierwszą górską wycieczkę z Explore 2. Trasa narysowana w footpaths i GPX wgrany przez Komoot. Nie pokazywał nachylenia podjazdu, był wykres, sensowny, ale wartość cyfrowa 0. W połowie wycieczki przestał pokazywać trasę i musiałem uruchomić od nowa. Stąd zapis wycieczki w dwóch plikach. Do tego miałem auto pauzę. Więc pokazał mi mniej niż połowę podjazdu, bo było sporo jazdy poniżej 5km/h w wtedy pauzował. W efekcie różnica wysokości startu i punktu maksymalnego to 500m a suma podjazdów  299. Według zegarka ponad 800 było. Takie sobie doświadczenie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojcio wtedy musisz pamiętać o zatrzymywaniu Garmina jak staniesz coś zjeść albo siku. Inaczej rozwali Ci średnią z trasy. Dlatego u mnie używam czujnika na koła. Rozwiązuje 2 problemy:

  • gubienie zasięgu GPS w trudnym terenie, 
  • działanie autopauzy, nie ma znaczenia jak szybko jedziesz ;).  

Sam używam czujnika Garmina, ale pewnie tania magene też to ogarnia. 

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli próg to 5 km/h to czujnik niewiele da. Miałem to samo w Edge130, gdzie próg to też było 5km/h i nie dało się go zmieniać. Na górskich podjazdach, czy podejściach włączała się auto pauza i nara, niezależnie od tego czy jeździłem z czujnikiem czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2024 o 22:03, pecio napisał:

@AniaSa ogarniasz trochu  coś pisanie w HTML , CSS ?  Trzeba napisać  nowy plik kmtf który modyfikuje wyświetlanie strzałki.  Poprawki w już istniejących nic nie dają bo przy uruchomieniu  system przywraca je do pierwotnej wersji. Inaczej mówiąc za proste to nie jest jak ktoś podstaw nie ogarnia i nie wie co się z czym je w Garminie.

W Garminie możesz zmieniać sposób a raczej kolorystykę wyświetlania informacji i jeszcze parę innych pupereli . Można zwiększyć kontrast strzałki aby bardziej się w oczy rzucała.

Wielkość kursora jest zaszyta w " systemie" a ten nie stety nie jest otwartym kodem.  Kiedyś była możliwość zmiany samego kursora jak i jego wielkości. Ale geniusze w Garminie mają sokoli wzrok i im taka wielkość wystarcza. Napisałem sugestię aby się pochylili nad tym tematem biorąc pod uwagę ,że to nie jest odosobnione " marzenie" użytkowników  Edge.

@spidelli jak masz kilka map tego samego obszaru  uruchomionych to dziw , że eTrex padaczki nie dostał mając dylemat na których danych operować. Już samo uruchamianie trwa wieki.

@pecio nie nie znam się na html ani innym ;)

Nie wiem na ile kolor cos zmienia. Może zmienia. Jesli masz jakies nie wymagajace sporego zaangazowania czasu i pracy to chętnie ale nie jestem w stanie wskazać koloru bo nie wiem jaki bedzie faktycznie sie sprawdzal. Bo kolory to fajne tam widzę w bazie 😆 Ślad najbardziej widoczny to czarny a nie jaskrawy. Jezdze głównie ze zgaszonym podświetleniem. Bo nie lubię jak mi świeci sie cos ciągle i przyciąga uwagę. W lesie spada widoczność ale w razie potrzeby włączam je.  Tu wadą jest przede wszystkim mikroskopijna wielkość strzałki pozycji 🙈 ale poza tym podoba mi się explore, poki co 😆

Screenshot_20240527-091301.jpg

Dodajac odległość oczu od ekranu plus różne odblaski ledwo mozna ja dostrzec zwłaszcza jadac...

IMG_20240527_091153_647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSa ja osobiście nie mam problemów z widocznością strzałki. Jedyny  ból  jak jadę w słonecznych patrzałkach z polarem to wtedy w pewnych warunkach nic nie widzę na ekranie.  Zrobię w białym kolorze bo tak patrząc na kreski kolorowe twoich dróg będzie kontrast. Przetestujesz i jak coś będziemy nanosić poprawki. Resztę  za chwilę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło sprawdź PW.
Można jeszcze zmodyfikować pliki TYP w mapie zaszyte   zwiększając "koloryt" tła map. Wtedy ten biały kursor fajnie kontrastuje.  Zresztą możemy do skutku eksperymentować aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów.
 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio W Edge130 niestety działało to inaczej - tak jak pisałem zarówno z czujnikiem i bez autopauza wskakiwała przy 5 km/h. A czujnik kupiłem w nadziei, że będzie inaczej:) Możliwe że garminowski czujnik zachowuje się tak jak piszesz, ale nie miałem okazji sprawdzić, a Edge też już nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pecio napisał:

Poszło sprawdź PW.
Można jeszcze zmodyfikować pliki TYP w mapie zaszyte   zwiększając "koloryt" tła map. Wtedy ten biały kursor fajnie kontrastuje.  Zresztą możemy do skutku eksperymentować aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów.
 

@pecio dzięki, dziś będę testować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciorra no to okazja  rozglądnąć się za czymś nowym.....niekoniecznie " G " .

Bo jak 130 wystarczała  to jest  w tym segmencie wiele lepszych  szpejów. Fakt albo jeden minus  - wylatujemy z ekosystemu. Ale jak ktoś miał tylko to jedno urządzonko to strata żadna.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś 3 razy zawracałem bo mi Komoot wyrysował trasę przez poligon.

Panie, murzyni na warcie, ciężarówki z wojskiem, trzeba było zawracać.

Co ciekawe OsmAnd pokazywał pół świata między Orzyszem a Piszem zakreskowane (verboten) ale trasę mi wyrysował przez poligon.

Najezdziłem się dziś krajówkami z TIRami, miałem być nad Wigrami a jestem w Ełku.

Ale znów mi eTrex ładnie trasę wyroutował, co prawda piachami ale kilka razy olany ogarnął się kochany 👍

Kreskę sobie wyrysowałem w Komoocie do d.py ale na Freizeitkarte ładnie rotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś garmin był miły i naliczył na podjeździe 200m pionu  więcej niż Apple Watch oraz programy mapowe. Już bez autopauzy. Jednak coraz bardziej doceniam jego talenty nawigacyjne. Zapis trasy jest zaś bezwartościowy, bo na razie nie wiem jak zmodyfikować trasę bez przerywania zapisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...