Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pecio napisał:

20240522_081356.jpg

@AniaSa masz tak samo?

Masz na komputerze zainstalowane Garmin Express ???????? Jak nie  to zainstaluj bo w nim są stery zawarte do Garmina.

Mam zainstalowanego garmina expressa i nim zaktualizowalam edge do najnowszej wersji oprogramowania. Tak wyglada tak samo.

Screenshot_20240522-091210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomimo tego nie "chodzi" ?  Właśnie sprawdzałem na  Edge 830, 1030+, 1040 solar i zegarku . Wszystko pięknie hula.  Chyba zostaje  reset twojego Explorera.

Jeszcze sprawdzę czy po aktualizacji Explorera nikt nie zgłaszał problemów w tym temacie.  Bo w 1040  jest problem z wyświetlaniem  "obcych" map .... tak dla przykładu.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio No właśnie nie działa. Edge nowy, jeszcze ma wszystkie fabrycznie wgrane mapy, nic szczegolnego w zasadzie nie ma wiec reset mogę zrobić... Ale od początku nie działa. Przy pierwszym podpieciu zaktualizowalam bo nie bylo problemu i wlaczylam BaseCamp i tu juz problem z tym monitem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję oprogramowania w Explore 2.  W starszych wersjach oprogramowania ( były zgłaszane problemy podobne do twoich )  do v 19.21  występuje ten problem  łączności z BC.   Teraz powinna być najnowsza wersja  chyba jak dobrze pamiętam 20.18.   Sprawdź i w razie potrzeby zrób aktualizację . Podepnij pod Expressa  i zobacz czy nie wyskoczy nowsza wersja .

Ale żeby nie było za słodko możesz mieć problemy z wyświetlaniem map tzn.   coś się gryzie z plikami ".typ" zaszytymi w zestawach mapowych a odpowiedzialnych za właściwą szatę graficzną wyświetlanych map.  Problem już zgłoszony do centrali i sygnalizowany przez większą grupę.

Można go obejść wywalając z zestawów zaszyty plik typ  i podmieniając Garminowskie "style"

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pecio napisał:

@AniaSa jak będziesz na chacie to daj znać którą wersje "układową"  masz w Garminie Explorerze .

Najnowszy soft 20.... ( 20.18 chyba) Aktualizowany byl z ostatnią sobotę.

1 godzinę temu, pecio napisał:

Jaką masz wersję oprogramowania w Explore 2.  W starszych wersjach oprogramowania ( były zgłaszane problemy podobne do twoich )  do v 19.21  występuje ten problem  łączności z BC.   Teraz powinna być najnowsza wersja  chyba jak dobrze pamiętam 20.18.   Sprawdź i w razie potrzeby zrób aktualizację . Podepnij pod Expressa  i zobacz czy nie wyskoczy nowsza wersja .

Ale żeby nie było za słodko możesz mieć problemy z wyświetlaniem map tzn.   coś się gryzie z plikami ".typ" zaszytymi w zestawach mapowych a odpowiedzialnych za właściwą szatę graficzną wyświetlanych map.  Problem już zgłoszony do centrali i sygnalizowany przez większą grupę.

Można go obejść wywalając z zestawów zaszyty plik typ  i podmieniając Garminowskie "style"

Soft najnowszy (aktualizowany w sobote, 4 dni temu). Na pewno 20....

To juz chyba wiekszy problem z podmianami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tym softem 20.18  takie są problemy z BC.  A kabel  z pudełka garminowski ?  Zostaje jeszcze  ostatnia deska ratunku ... hard reset.  Po południu zapytam kumpla bo też ma Expo 2 jak u niego sytuacja wygląda. Lub /może firewall w systemie blokuje BC ? 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale firewall wtedy by chyba zablokowal całkiem urządzenie a ono jest widoczne. Garmin express normalnie zaktualizował go jak i ja skopiowalam pliki do pamięci. Nie wiem czy to oprogramowanie winne bo dopiero zakupiony czy jakis problem samego urzadzenia. Zawalone jest na maxa z 16 gb przyszlo z wolną pamiecia ledwo 3,4 gb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHA. Dopiero jak wrzucałaś IMG  do pamięci to się zrobiła aktualizacja. Po tym próbowałaś z BC wgrywać mapy ?  Cała Europa fabryczna zajmuje kupę pamięci do tego dane adresowe, dane DEM.......a  miejsca tylko 16 giga.

W 1040 zwykłym jest 32 giga , a w wersji solar .......totalna rozpusta ....... wiatr hula pomiędzy plikami..... 64 giga. 😁 Explorer to jest taki ubogi kuzyn , niby 1040 ale wykastrowany z pamięci, akumulatora i oszpecony cięciami programowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaktualizowałem oprogramowanie i potem próbowałam zainstalować mape. Fabryczne mapy sa nie zaktualizowane. Nawet nie wiem czy to mozliwe przy prawie większości zajetej pamięci urządzenia. Swoja droga to jakies nieporozumienie z tą iloscia pamięci w stosunku do objetosci map. Tu potezny minus, zwlaszcza ze brak slotu na karte skoro taki limit. Musze cos wywalić z tego ( Europę zachodnia i środkowa bo okazjonalnie tylko sie przyda). Ale pliki nie maja nazw ktore mozna do czegos przypasowac a jest ich 6 patrzac po ich wielkości więc nie wiem co jest czym. Po odpieciu i wylaczeniu urzadzenia nastepnego dnia tez próbowałam i tez to samo.

A plik img skopiowalam z Oregona i wkleilam do Edge. To to jest w urządzeniu. I on je widzi. Tak samo widzi wrzucone rastry (kmz) co ucieszyło nawet bo czasami cos na nich ogladam lub korzystam bo sa identyczne jak moja papierowa mapa 😁

Niczego nie robilam na starym oprogramowaniu. Wszystko odbylo sie po aktualizacji. Nie wiem czy dzialalo na fabrycznym.

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji map fabrycznych stare są nadpisywane.

Wywal D6017050A.img  jest to EU płd-zach. Chyba ,że  masz inaczej pliki  mapowe "znaczone" w stylu gmapprom  i kolejna numeracja od 1 do 8  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To jeszcze inaczej. Masz EU na 3 zestawy  mapowe gmapprom.., 1, 2 .  Możesz skopiować te 3 zestawy na dysk w kompie . Po czym usuwasz jeden, odpalasz Garmina i patrzysz w ekran która część EU zniknęła.  Jak nie ta co potrzeba  to ją wrzucasz z powrotem a resztę kasujesz.

 

Tu masz jeszcze info Windows 10

Dostałem potwierdzenie od kumpla...... jego Expo 2  bez zarzutów  "gada" z BC w obie strony.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A wiesz może czym sa pozostałe pliki te duze. Skoro 3 pliki to Europa. Zostaly 2 duze (ważne zapewne) nawigacja i climbpro?czy re parametry zawieraja te 3 mapy a te 2 to czym sa?

Edytowane przez AniaSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Reszta to są dane teleadresowe , mapa podstawowa (ogólna) i dane wysokościowe aby funkcje typu ClimbPro i inne mogły poprawnie działać. Jak masz mapy  "zewnętrzne" co te dane są w nich już zaszyte to możesz dosłownie wszystko wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz rozumiem. Jak zostawię część mapy Europy od garmina to razem z tymi danymi. Jak wywale całą Europę od nich to te pozostałe pliki tez mogę bo inne mapy maja dane i te pliki nie sa mi potrzebne. W tym climbpro czy to typowo od Garmina tylko działa? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Te mapy co sobie wgrałaś nie maja danych DEM  czyli wysokościowych( tak jak sporo wyżej wspominałem  są dość przeciętne).   Kasujesz tylko   pliki GMAPPROM   o kolejnych numerach do 2. Resztę zostaw  !!   Nie wszystkie serwisy co udostępniają  mapy ,  zaszywają w swoich "produktach"  dane teleadresowe czy pliki wysokościowe.

Nie które nawet nie są routowalne.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio potwierdzam w edge mam oprogramowanie 20.18 Przywróciłam ustawienia fabryczne. Wywalilam 2 mapy (srodek i zachod gmapprom1 i 2) Po resecie w BaseCamp monit o błędzie z komunikacja nadal wyskakuje ale udalo sie zainstalowac mapę. ☺️😁 I działa. Dzięki za pomoc.

Screenshot_20240523-072822.jpg

Screenshot_20240523-072759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...