Skocz do zawartości

[Napęd] Mix kaseta deore XT + Sram


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy da się połączyć kasetę Deore XT10-52 z resztą SRAM? Powiedzmy korba SRAM Carbon EAGLE DUB 32T 170mm/175mm,  przerzutka tylna SRAM XX1 EAGLE 12sp Max 52T, manetka XX1 EAGLE 1x12sp Single Click ? Czy są jakieś przeciwwskazania? Problemy w użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie . 12 Shimano są węższe i moga nie podejść do tarczy Srama. Natomiast są lepiej wyprofilowane do kasety. 

Protip : zębatki akcesoryjne chodzą z łańcuchami Srama i Shimano. 

 

Natomiast po złożeniu do kupy może wyjść kupa , jednym działa drugim nie . 

Edytowane przez marcin_ostrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, marcin_ostrów napisał:

Manetka Single click jak sama nazwa wskazuje ma single click :) Czyli jest do elektryków , żeby jełopy nie skakały po całej kasecie pod obciążeniem. W analogu bym tego nie brał. 

Manetkę single click można łatwo przerobić na zwyczajną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, siemalysy napisał:

Siema

Pół roku temu próbowałem pożenić kasetę Shimano z przerzutką Sram GX. Nie wyszło to dobrze, bo nie udało się na całej kasecie ustawić tak, żeby zmiana przełożeń była płynna i prawidłowa. Ja odpuściłem i poszedłem inną drogą. 

Do wszystkich używanych napędów (8, 9, 10, 11 i 12sp) używam kaset shimano. Obecnie kaseta slx  z łańcuchem x01, przerzutką x01 i manetką gx. Napęd działa bez zastrzeżeń,  ma trudne zadanie bo obsługuje mocnego elektryka. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tym momencie możliwości sfilmowania pracy przerzutki bo do tego trzeba trzech rąk (kręcenie korbami, pstrykanie manetką i trzymanie telefonu) ale w moim odczuciu zestaw działa bez zastrzeżeń. Przy czym punktem odniesienia jest ogólne wrażenie po testowaniu X napędów,  nie mogę porównać tego zestawu na łańcuchu shimano bo 12tek shimano nie używam. 

Co do gxów  to kumplowaliśmy się w generacji 10sp, 11sp z gxem pod korby 1 i 2x. , we wszystkich przypadkach z łańcuchami sram (1030, 1110, 1130, xx1) na kasetach shimano. Gx 1x11 miał problem z pracą na dużych koronkach , jednak nie mam porównania z inną sztuką,  pozostałe 11tki pracowały dobrze (był jeszcze x1). Więc przypuszczam że to problem tej sztuki a nie kombinacji sram - shimano. 

Moja opinia o używanych kombinacjach nie jest super wymierna - napęd elektryka dostaje po dupie i zmiana biegów brzmi jak w tourneyu w makrokeszu. Na stojaku gdy silnik nie chodzi zmiana biegów jest jednak płynna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że akurat łańcuch/kaseta to najważniejsze do zgrania się napędu przy 12kach, nie wiem jak mieszanie przerzutek, tu sam jestem ciekaw zwłaszcza czy AXS nie będzie miał problemów, bo nie próbowałem, blaty mam nie od S&S, ale na pewno nie ma problemów z żonglowaniem manetkami.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tobo napisał:

Do wszystkich używanych napędów (8, 9, 10, 11 i 12sp) używam kaset shimano. Obecnie kaseta slx  z łańcuchem x01, przerzutką x01 i manetką gx. Napęd działa bez zastrzeżeń,  ma trudne zadanie bo obsługuje mocnego elektryka. 

Czyli jednak się da. Mnie się nie udało. Dwa przełożenia w środku nie pracowały prawidłowo. Raz zmiana przełożeń, dwa sama praca łańcucha na tych przełożeniach. Było głośno i tak jakby ciągle haczyło i łańcuch ciągle chciał wskoczyć oczko wyżej. Jak poprawiłem tu, to najniższe przełożeni nie wchodziły. Myślałem na początku, że podkładki pomyliłem zakładając kasetę, ale nie to było problemem, więc odpuściłem. U mnie była to kaseta SLX 10-51, przerzutka Sram GX AXS, łańcuch Shimano XT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie linia łańcucha jest abstrakcyjna  :)  - elektryk z dokładanym silnikiem więc daleko od ideału (do tego jeszcze podkładka dystansowa żeby blat nie ciorał ramy) I działanie nie budzi zastrzeżeń.  

Mój axs został bez focha wymieniony na nową sztukę,  nawet dostałem od Niemca x01. 

Sram wyklucza w przypadku axs użytkowanie trybu multishift. 

Poczytałem po fakcie że to niezbyt rzadki problem.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mentos napisał:

toś mnie zmartwił bo właśnie o mechu GXa AXS z kasetami/łańcuchami Deore albo XT myślałem pożenić i wszyscy mówili, że nie ma problema a tu przykład inny ;-(  Może jakąś dziwną linię łańcucha miałeś?

Linia łańcucha taka jak w oryginale, bo nic nie zmieniałem. Zmieniłem kasetę, nie zmieniałem ustawień przerzutki i wszystko zaczęło poprawnie pracować. 

 

@tobo masz na myśli tryb multishift w elektryku? Czy ogólnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...