Skocz do zawartości

[Modernizacja] Marin Cortina


Rekomendowane odpowiedzi

Marzy mi się szersza opona w mojej Cortinie. W tej chwili jest 40 mm (tak też suwmiarka podaje) ale to praktycznie max, w widełkach zostaje po ok. pół cm z obu stron (mimo sztywnej osi koło nie jest idealnie między widełkami).

Wygląda to mniej więcej tak:

DSC_2731.thumb.JPG.f0365a98c8246e1aca18b32e0bf47e62.JPG

 

Pomyślałem o obręczy 27,5 ale szału nie ma:

DSC_2732.thumb.JPG.c970cdfc38b81599b2dc4456ef602ccb.JPG

 

Nie wiem czy jest sens kupować obręcze jeśli ma wejść opona 45. Dla 50 może jeszcze bym zaryzykował ale chyba marne szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To CONTINENTAL Race King ShieldWall w rozmiarze 29 × 2.00" z innego roweru, przyłożona na próbę (koło z QR, do tego przednie, bo za duży cyrk by był) - nie da się dopchnąć tak żeby się osie wpasowały w otwory w ramie. Ale jakby cofnąć te - no właśnie - pół cala czy więcej? Standardowo mam 28"....

DSC_2733.thumb.JPG.f702d459d5ebb57945e5cfc4490da486.JPG

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie opłaca. Jeździłem ostatnio na różnych szerokościach opon i tak od 40C do 50C już dużych różnic nie ma. Nie wydałbym więcej niż cena opony. Dopiero jak weszłoby MTB powyżej 2" to byłby jakiś sens walczyć. Ale mam dla Ciebie rozwiązanie. Musisz kupić kolejny rower. Przy okazji zapytaj sąsiada czy nie chce sprzedać domu. No bo gdzieś przecież musisz je trzymać :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli obawiam się, że to trochę walka z wiatrakiem. Cortina była projektowana jako rower z rodziny CX, a nie gravel, więc pod opony w rozmiarach 35C-38C max. Bez wymiany obręczy na 27,5 się nie obędzie, jeśli chcesz szerszego kapcia. Tu jednak też byłbym sceptyczny. Dodaj piasty pod nietypowe osie, zapleć koła i robi się spory koszt. Ja bym odpuścił, choć jazda na 45C to bajka. Wiem, bo właśnie zmieniłem opony 😉

Pozdrawiam i kibicuję 😎

Edytowane przez Marinbiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...