Skocz do zawartości

[klamkomanetka] Sram Rival AXS 1x12


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zakupiłem nowy napęd Sram Rival AXS 1x12, który zamontuję w rowerze za 2-3 miesiące. Sprawdziłem poprawność działania klamek i przerzutki, układ jest sprawny, paruje się, przerzutka zmienia przełożenia.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Klamki są nowe, zapewne są zalane płynem hamulcowym, a w miejscu montażu przewodu hamulcowego są założone czerwone gumowe korki, które można bardzo łatwo wyjąć, ale z układu i tak nie wylewa się płyn. To pewnie ochrona przed zanieczyszczeniem, a nie wyciekającym płynem. Dziwni mnie, że dźwignie hamulca są bardzo sztywne, tak sztywne, że nie można ich wcisnąć. Ma to sens, jeżeli klamka jest zalana płynem, który nie ma gdzie się cofnąć, ale po wyjęciu korków i tak nie wycieka. Czy to normalne dla nowych klamkomanetek nie podpiętych do przewodu hamulcowego? W jaki sposób podpięcie przewodu odblokuje działanie klamki? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klamkomanetkach Shimano są takie blokady, ale one są widoczne z zewnątrz. Są to takie białe plastikowe blokadki, które widać z zewnątrz i wystarczy je wyjąć.

W klamkomanetkach SRAM nie widzę takich elementów. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wyjaśniony. Dla zainteresowanych. Klamkomanetka jest zalana płynem hamulcowym. W miejscu montowania przewodu hamulcowego jest taki metalowy element, który po wciśnięciu przepuszcza płyn hamulcowy i dźwignię hamulca można wcisnąć. Zapewne podczas wkręcania przewodu hamlcuowego ten element jest wciskany (i pozostaje w takiej pozycji, otwiera układ) i przy naciskaniu na dźwignię hamulca płyn przedostaje się do przewodu hamulcowego. Zupełnie inaczej niż w Shimano, które używa blokad transportowych, żeby w przypadku wciskania dźwigni hamulca z zainstalowanym korkiem otworu na przewód hamulcowy nie doszło do wycieku oleju lub uszkodzenia membrany, 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...