Skocz do zawartości

[Tiagra] wyciągnięty łańcuch w napędzie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Oglądałem używany rower. Niestety przymiar do łańcucha całkowicie się schował. 

Pytanie brzmi czy(oczywiście teoretycznie) kiedy kupie ten rower, najgorsze co może mnie spotkać to wymiana łańcucha kasety i zębatek w korbie?

Jakie są szanse, że przy tym napędzie skończy się np. na samej kasecie i łańcuchu?

Ile będą kosztować poszczególne części? Dodam że o ma być napęd dla początkującego kolarza który sprawdza jak będzie się jeździć na szosie(nie muszą to być komponenty z górnej pułki ale też nie jakieś śmieci).

Oto zdjęcie napędu:

 

Zrzut ekranu 2024-01-01 204610.png

Zrzut ekranu 2024-01-01 204616.png

Zrzut ekranu 2024-01-01 204626.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łańcuch nie będzie przeskakiwał przy mocnym deptaniu to możesz nawet jeździć na tym co jest. Jak kaseta nie jest mocno zajechana (a nie wygląda jakoś tragicznie, choć zdjęcie trochę kiepsko to pokazuje) to wystarczy, że wymienisz sam łańcuch i po paru jazdach powinien się ułożyć. Kasetę wymieniasz jak zęby zrobią się ostre i miejsce na kółka łańcucha podłużne a nie półokrągłe. Zębatki w korbie są robione ze znacznie grubszego i wytrzymalszego materiału i powinny wytrzymać kilka łańcuchów i kaset.

Latem wymieniałem kasetę i łańcuch w Tiagrze ale tej nowej, 4700, i zapłaciłem:

- kaseta Shimano Tiagra CS-HG500-10 11-34T - 119,99 zł

-‌ łańcuch KMC X10 - 82,99 zł

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak dla mnie, to kaseta jest OK poza zabrudzeniem - przynajmniej widoczne zębatki (może są małe zadziory, ale zęby jeszcze "kanciaste"), bo najmniejszych nie widać...

Jak szkoda kasy, a napęd nie przeskakuje, to jeździć na tym - unikając siłowej jazdy i stawania na pedały (jak to ma być test "czy pasuje", to od biedy można użyć małego blatu korby, który jest mniej zużyty).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasecie to największy "tryb" jeszcze by był. Reszta zjechana na maxa. Tak , że do wymiany kaseta,  łańcuch i największy blat na korbie.  Cudowanie ,że  się jakoś nowy łańcuch ułoży na tych zębatkach , jest totalnie bez sensu .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pecio napisał:

W kasecie to największy "tryb" jeszcze by był. Reszta zjechana na maxa. Tak , że do wymiany kaseta,  łańcuch i największy blat na korbie.  Cudowanie ,że  się jakoś nowy łańcuch ułoży na tych zębatkach , jest totalnie bez sensu .

Na podstawi czego tak uważasz? jak dla Mnie to tragedii wielkiej nie ma, ograniczył bym się tylko do nowego łańcucha i kasety. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...